Preporuka graficke

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by windy, May 3, 2014.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    R9 270 ili 270X.

    Mozda kakva polovna HD7950/7970 ili 280X.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    E to, nisam imao predstavu koja je graficka "nasljednik" ove moje, nisam znao sta da trazim.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako ti padne framerate u SC2 onda će prije biti do procesora. Meni radi bez problema na ultra postavkama a većinom igram 4vs4.
    A koliko sam upratio 270 naklokana je po performansama kao 270x. Tako da bi svakako nju preporučio. E sad neznam kako se gtx660 drzi cijenom, po performansama su tu negdje.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Sluplja gtx, a ne clockam tako da sam begenisao ovu 270x :) a kad se bude moglo ide novi mbo i cpu.. A mozda nesto zakomplikujem pa sa posla uzmem i5 a na posao odnesem ovaj phenom2... Mislim da je i5 malo bolji...
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Uzeo sam 270x. GIGABAYTE WINDFORCE R9 270X verzija. Tisa je od prosle, i najvise promjene za sada sam osjetio na Civ5. Puno brze "renda" kad ono naglo zoom out. U stvari nema rendanja, sve se odmah vidi...
     
  6. metallac

    metallac Aktivista

    Crkla grafa pa trazim drugu. Ppsto odavno ne pratim trendove nzm koja je najbolja grafa koja moze na moju konfiguraciju (vidi potpis)? Hvala
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  8. Decerto

    Decerto Komšija

    r9 nano.

    no joke
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jel se zezas ili nisi vidio njegov računar iz potpisa?
     
  10. Decerto

    Decerto Komšija

    e6550 je i vise nego dovoljan za r9 nano.

    no joke
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma ja, dovoljan je, i nek stavi vodeno hladjenje na taj procesor, neki custom od dvije milje, eura. Baš će se uklopiti u ostatak konfiguracije.
     
  12. Tensai

    Tensai Komšija

    Imao sam ja HD 7770 na sličnom procesoru(možda čak i jačem),GPU load u vecini igara ne prelazi 60%.Maksimum za taj procesor je nešto tipa HD 4850/9800 GTX,ili ako će novo GT 740 /R7 240
     
  13. veki81

    veki81 Aktivista

    Mozda cfx da ubode bolje je :mrgreen:
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    ^Taman za..

    [​IMG]
     
  15. Decerto

    Decerto Komšija

    jel ovo od logana sa teksyndicate ;D
     
  16. metallac

    metallac Aktivista

    Nasao polovnu 4850 za 60 KM :D

    A nova r7 240 - 140 KM

    EDIT: Kupio na kraju polovnu 4850 :D Radi sve ok :wink:
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije li R9 270X bolja opcija?
    Vidim ima na piku kod dilera iz BL za 3 glave i to asus dc model.
     
  19. Decerto

    Decerto Komšija

    i ja bi isao uz r9 270x...koji god sam dx12 benchmark gledao,amd karte su imale prednost.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Iskreno nisu mi bitni DX12 testovi, svakako ne u ovoj klasi kartica koje nemaju snage ni da iskoriste sav DX11 potencijal. Daj mi benchmark za BF4, MGS5 i GTA 5 jer tu će najviše raditi.