Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jedini problem kojeh sam ja dozivio sa ovim televizorom je kasnjenje zvuka sa filmovima koji imaju DTS-HD zvuk a i to se moze podesiti u "sound opcijama" pod "audio delay" al je malo pegla dok se namjesti i nepodrzavanje DolbyDigital TruHD zvuka medjutim ti zvucni formati su prilicno rijetki pa nije problem prilikom skidanja filmova malo obratiti paznju.DTS (Digital Theater Systems) i DD (Dolby Digital) rade kao sat i cak idu i kroz opticki izlaz do Audio Video Receivera.
    Ako si pustao nesto preko HDMI ne znam na kakav si problem mogao naici a da TV bude kriv za to? A za problem sa PLEXom,to uopste ne koristim al koristio sam opciju iz smatphona screen mirroring i cak i to me je odusevilo kako dobro radi,mozda jer mi je i smartphone samsung pa se slazu a i koristio sam novu opciju koja je dosla sa win10 "Cast to Device" pa posalje sliku na TV i ni sa tim nije bilo problema. Jedino da napomenem jest da mi je TV sa routerom spojen mreznim kablom pa mozda zbog toga takve stvari rade dobro.

    VEzano za firmware sto sam spominjao,kad sam pokusao da iz televizora pokrenem update softwarea TV uvijek kaze da je instaliran poslijednji dok se na UK support stranici uvijek nadje noviji,tako da ga rucno skinem staiv na usb stick i rucno instaliram u TV. Pokusaj i ti isto i mozda se rijesis problema.
     
  2. darsh

    darsh Aktivista

    Dajte malo više informacija i dojmova o ovome Grundigu jel stvarno LG/Samsung panel, kakva je slika sd kanala, kakav je player jel čita većinu formata?
    Šta kažete je li 48" preveliko za dnevni boravak i udaljenost 2,5-3m, trenutno imam 32" stari hd ready Samsung lcd.

    Razmišljao sam o Samsung 40h6400 ali opet 3d mi ne treba, za smart je daleko bolja opcija android stick kojega imam, onda kontam bolje uzeti veći ekran a manje para.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Vjeruj da nisam ni probao dal cita formate, super slika, super pregled, ucitao je sve kanale bez problema.

    Ono sto ja koristim je Ciscov d3 od telemacha, hd slika odlicna, zvuk super.
    Jedino sto nedostaje za tu cijenu je smart koji ja nisam ni htjeo uzet.

    I ne nije mal (ja ga dodushe samo za 1080 movies koristim), pravi kino ugodjaj.
    Slika SD sta reci.. osim da je losa, mislim i ne gledam to, tako da.. :)

    Standard-definition television (SDTV) is a television system that uses a resolution that is not considered to be either high-definition television (1080i, 1080p, 1440p, 4K UHDTV, and 8K UHD) or enhanced-definition television (EDTV 480p). The two common SDTV signal types are 576i, with 576 interlaced lines of resolution, derived from the European-developed PAL and SECAM systems; and 480i based on the American National Television System Committee NTSC system.
     
  4. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Samsungu 48h6400 iz dana u dan samo cijena raste, sad najjeftinije sto vidim je 1400.

    Gospodja u ekupi mi tvrdi da je 100% samsung panel u modelu 50inch, i da se ne ugradjuje ni jedan drugi osim samsung panela.
    U fisu sve sto su imali su rasprodali, na ekupi vise nece dolaziti 48. a next je digao cienu za 100km od prosle sedmice, tako da sad duboko razmisljam isplati li se rizikovati sa 50 inch modelom koji dode jefitniji kod ekupi nego 48 inch u next.

    PS:
    Malo sam pomjesao isti model u nexu kosta 1330 i 1400.


    Narucen h6400 za 1330
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mislim da je to šuplja. Ti pitaj nju hoće li primiti TV nazad ako je unutra AUO panel (a veća je šansa da jeste nego da nije).
     
  6. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Ma suplja, citao sam po netu da ugraduju druge panele, cak na http://www.panelook.com/ ne vidim da samsung uopste ima svoj panel na 50 inch.
    Uglavno narucne je u next, trebao bi u srijedu ili cetvrtak stici.
    (poslje moje narudjbe, vise 48 modela nema na stranici)
     
  7. mirseth

    mirseth Aktivista

  8. bhd

    bhd Veteran foruma

  9. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Pitanje za vlasnike 6400 serije, je li ima neka caka kako nastimati stb od moje tv, posto kako god spojim ne dobijam signal na tv, pojavi se na pocetku slika sa natpisom mojatv i poslje toga signala vise nema.

    Preko compositni kablova radi bez problema.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Kod mene je na hdml spojen, prebacio source na hdmi i to je to.
     
  11. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Nema sanse, pokusao sam sve hdmi prikljucke i ne prolazi, samo izbaci natpis mojatv i da vrsi provjeru sa serverom konekcije, i cim treba sliku prikazati izbaci no signal i tu je kraj.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Rijesenje problema trazi u STB-u a ne u televizoru. Ako ti je do sad bio obicni tv onda ti je u STB-u negdje pod "output" izabran compsitni izlaz umjesto HDMI,tako da tu trebas namjestiti HDMI i jos ima da izaberes 720i 720p 1080i....
     
  13. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Bi je isto samsungov lcd i spojen preko hdmi kabla.

    Ps:
    Problem je bio u hdmi kablu, sa starim tv bez problema radi, dok cim se spoji na novi nema signala. Stavim drugo kablo i sve radi kako treba, glupost.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo bas ti posao napisati da promjenis kabal.

    Sigurno ti je stari tv bio hd ready a ima kablova koji regularno rade na 720p a 1080 ne mogu.
     
  15. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Stari jest bio 720p. Ali najvise me bunilo sto pri resetovanju stb uredaja baci signal sve do momenta kad treba pustiti kanal, onda nestane.

    I na prvom danas pustanju nije htjeo ucitati ni jedam mkv video, imao je problema i sa mp4, cak na youtube je pustao videa u max rezoluciji od 360p, dok sad sve radi perfektno.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    De mu jos odradi update ako vec nisi,al rucno,skini rom sa uk supporta i stavi ga na stick utakni u tv i klikni i to je to.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  18. selvin

    selvin Moderator

    Sta dodaje/popravlja ovaj firmware?
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ovo je kumulativni fw (a izašlo ih je barem 10 prije toga), nema changelog-a. Uglavnom interfejs je dosta brži nego sa starim verzijama.
     
  20. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Pokusat cu nekad veceras, trenutno je 2740 verzija na tv.

    Odraden, javim utiske.