PiP: kompletan pc i odvojeno

Discussion in 'Računari i komponente' started by jakuza, Aug 29, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. black

    black Komšija

    @jakuza

    Stavi na ebay ako mislis da vise vrijedi. Za te pare koje ti trazis ljudi auta kupuju a ne racunare.
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Bas ti realno poredjenje, kupuju ljudi tasnice i ostale krpice za te pare a i druge manje-bitne stvari, kupuju ono sto hoce/mogu.
     
  3. black

    black Komšija

    Moze na ebay stavit to je poenta. I ja sam prodao stvari na Njemackom ebayu koje ovdje ne bih nikad prodao.
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Slazem se s tim, ali nekako obeshrabrujuce zvuci "za te pare koje trazis ljudi auta kupuju". Treba covjeka uputiti u pravom smjeru da proda, a vec je vidio da ce mu biti tesko prodavati tu, onda zna da mora traziti drukcije alternative.

    Problem je isto sto je ista ta konfa daleko jeftinija u zapadnim zemljama, pa opet je pitanje koliko ce on moci dobiti i preko Ebay-a, a gdje tek postarina i nase vrhunske poste, ima zajebancija dosta.

    Najrahatniji bi bio kad bi prodao lokalno, ali treba onda biti spreman na sve, i kao sto neko gore spomenu nagledati se svacega "u zamjenu".
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kristijane drag si mi i sve ali znaš kako je, ja ne mogu da prodam nov monitor sa garancijom, čak nitko ni ne gleda, jbg živimo u takvoj državi i sto se prije pomiriš s tim lakše će ti biti.

    I Btw ja sam prodavao iz zdravstvenih razloga, nije me ni malo zanimalo koliko sam izgubio.
     
  6. jakuza

    jakuza Aktivista

    E to je vec skroz druga prica,ako si zbog takvog razloga prodao dosta jeftinije to je sasvim razumno i normalno. A sto se tice monitora Sena moze otici za cca 700-750 u tom okviru.
    Ali opet kazem neces ni ti dati sad taj monitor za 400-500 km.Ja sam zainteresiran za monitor jos se dvoumim izmedu ASUS ProArt PA328Q i tvog modela.
    Javim se ja tebi ovih dana,pa se dogovaramo dalje,i da ti opet zahvalim za kuciste i sto si mi izasao u susret MALO JE TAKVIH KAO STO SI TI prijatelju.
    Sutra cu da sastavim ovu konfiguraciju pa cu slikati i odluciti finalnu fiksnu cijenu.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Pa eto vidis kako fino znas Senin monitor procijenit koji je po piku 1100+ KM, da ga proda za 700KM :) Jos je kod njeg nov monitor sa garancijom.
     
  8. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Kad ti na PIK-u budu nudili radijatore i plinski bojler sam ces spustati cijenu ili odustati od prodaje :)
     
  9. jakuza

    jakuza Aktivista

    Druze Adi ja sam na piku vec preko 7 god. i imao sam do sada vise stotina transakcija. Tako da znam jako dobro sta su neki spremni da ponude,i koliko ljudi mogu da budu bezobrazni.
    A o prevarama da ne govorim,i vrijedanju i svim ostalim pokusajima raznih maliverzacija. :)
     
  10. jakuza

    jakuza Aktivista

    Hvala vam puno na procjeni,ali moram se odluciti da stavim neku cijenu pa da vidim sta ce da se desi.U potpunosti se slazem i sa - black -om,kao sto kaze ljudi kod nas u bih u ovakvoj situacija kakva jeste za takve svote kupuju "auta" i daleko
    ozbiljnije stvari u zivotu.A to sto - donjapa - misli da se ja samom sebi opravdam "nasmijah se" pa procjenili ste i vise nego sto vrijedi,a meni u potpunosti svejedno hocu li prodati ili ne,mogu da prodam za bilo koju cijenu (stvar je da mi
    vise ne trebaju 2 high end konfiguracija).

    Sto se tice ebaya to nema smisla,provjereno stojim iza toga bar sto se tice nas,i ovakvih stvari.Ali zato psotoji pik,njuskalo.pcberza i drugi forumi.Kao sto "kaze" donjapa samo ja mogu znati cijenu,a to koliko cu dobiti to je vec nesto drugo.
    Zamolio bih - Zeleni -og ,ako mi moze da pronade komponente po njegovim cijenama,(jer su njegov procjene bas "okrutne") drug ako nades meni dvije gtx 980 ti matrix platinum kada izadu za 2500 km ja bih drug da ih kupim od tebe i imas jos 100 od mene za uslugu.
    Tako da vise ne objasnajvam "zasto ,koliko,zbog cega ,gdje,tko sta" posaviti cu cijene za sa 1 i 2 kartice.Za sada su cijene te ,svaku promjenu cijene cu objaviti.Zao mi je sto nisam mogao da vam uslikam sa h110i gtx jer mi nije stigao, nije do mene
    cim mi stigne postviti cu nove slike.

    900d sa asus gtx 780 ti matrix platinum single kartica - 3350 km
    900d sa asus gtx 780 ti matrix platinum sli - 4000 km
    900d sa gigabyte gtx 980 G1 - 3600 km

    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG]
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Brutalna je i tvoja cijena za senin monitor pa nikom ništa, jer ipak si ti mogući kupac tog monitora ;)
     
  12. jakuza

    jakuza Aktivista

    Ma sto se tice Sene to mi je najmanji problem,ali jednostavno ne mogu dati 920 km,izvan mojih je mogucnosti u ovom trenutku.Eh da su svi kao Sena,sve bih bilo lakse ,momak me je cekao 20-25 dana da mu platim kuciste
    jer jednostavno u nekim trenutcima ima precih stavri od komada plastike metala itd... :)
     
  13. jakuza

    jakuza Aktivista

    U zamjenu mogu uzeti :
    Apple macbook air 2015 ,macbook pro 2015 , ipad air 2,iphone 6 plus, a sve ostalo kako se dogovorimo.
     
  14. Decerto

    Decerto Komšija

    voda mi iz usta isla dok sam gledao ove slike :D
     
  15. jakuza

    jakuza Aktivista

    Moze lock
     
Thread Status:
Not open for further replies.