Komisija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Ziks, Sep 25, 2015.

  1. Ziks

    Ziks Aktivista

    Valjda nisam fulao podforum. Već nekoliko godina imamo nesuglasice sa komšijom oko zemlje. Kako stvar postaje sve gora i gora moramo nešto poduzeti. Pa me sad zanima imali neko iskustva oko izvođenja sudske komisije? Koja je procedura i gdje se može podnijeti zahtjev sa izlazak, plačali se izlazak komisije i koliko ako da?
    S nekim ljudima se fkt ne može izači na kraj ...
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Za sta sudska komisija? Izvede se geometar iz opcine, odmjeri i kaze gdje je cije. To je obicno 100-200KM.
     
  3. Ziks

    Ziks Aktivista

    Pa geometar je izlazio i odmjerio našu parcelu. Nakon toga su ljudi kupili parcelu do nas i tvrde da smo ušli u njihovo, čak su i uzurpirali među. Đaba što je geometar izlazio. Sad, bi valjda trebala neka komisija biti koja bi imala posljednju riječ.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moraš pogledati u katastru gdje je koja parcela upisana, kolika je kvadratura i na koga. Dosta svijeta kupi parcelu ali ne prevede na sebe pa kasnije bude problema. Ako je tvoje u tvom, a oni i dalje prave probleme, ima opstinski sud, samo što to košta vremena i novca. Dakle u katastar da ti izdaju skicu placeva sa kojim se medjis i digitron u ruke da izmjeris kvadraturu placa.
     
  5. Ziks

    Ziks Aktivista

    Što se naše parcele svi su papiri sređeni i imamo papire. Međutim ima ljudi koji te stvari ne*ebu, nego pričaju svoju priču.
     
  6. Mujka

    Mujka Komšija

    Zovni policiju uznemiravaju te.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ako imas papir, ne jebi ni ti njih. Reci ima ako imaju neke zamjerke nek zovu policiju, a ako nece reci da tebi nije mrsko da ih zovnes. Ha ja, samo smireno im jebes znanje... Naravno ako si po zakonu ti u pravu.
     
  8. Ziks

    Ziks Aktivista

    I policija je dolazila dva puta. Dođu kažu nemoj više i odu ... A oni opet.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ekonomija u Begovom Hanu puna takvih slucajeva....
     
  10. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    katastar.ba

    Nađi na mapi svoju lokaciju, vidi informaciju koja je parcela i tačno ćeš vidjeti granice gdje je tvoje, gdje je tuđe.
     
  11. Ziks

    Ziks Aktivista

    Nisam znao za ovu stranicu. Sad gledam kod nas sve uredno i onako kako i mislimo da jeste, a kod njega nije ni prevedena parcela na njega i još nas optužuje zato što posjedujemo zemlju za koju on misli da nije naše. Svakakvih ljudi ima haha.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    imam brate i ja takvih problema moj Ziks, jos sam ja davao jedan mali dio zemlje oko metar, samo da ne bude opet kasnije problema, i nedavno opet ista stvar ponovo, samo sto sad kaze komsija, da je njegovo pola moga dvorista i da sam ja oteo od njega

    dolazio giometar i policija, i nikakve fajde.