Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Mislis mala rezolucija? :)
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    ispravio sam prije tebe :)
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    :) Ma i nije mala, tu se negdje lomi na 27", ali je dobar deal. Mada bi ja prije uzeo 2x24" :D
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sta to sad 24" ips 200KM?
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Ma jok, moze se uganjat polovan. Nego govorim radi povrsine rada, ako hoce da dobije vecu, vise ce dobiti sa 2x24, a i lakse je raditi, nego na 1x27. A i sumnjam da je taj IPS panel ista bolji od dobrog TN panela.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa naravno, povrsina je ista kao kod 24". A ips bi ce ipak biti bolji od tna, ako nista zbog uglova.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Zna li neko ima li IPS monitora u tehnomagu ? Ici ce neki kredit pa reko da nakacim i monitor. Pitat cu ja njih licno ali sumnjam da ce me razumjeti sta hocu pa ako neko zna da ima nesto u firmi da im kazem da mi poruce-prebace iz druge poslovnice.
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Gdje ima kupiti monitor sa integrisanim playerom da se moze koristiti kao frame (slike, video.. po mogucnosti neki manji, do 19")?
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  10. selvin

    selvin Moderator

    Zar ovo nije samo frame? Ne vidim da je monitor.
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    pa i trebao mi je frame... nego gdje god pitam, prave se prehladjeni, kao da prvi put cuju pa sam kontao ici na opciju monitora sa playerom ili monitor+rpi
     
  12. FreAk.

    FreAk. Novi član

    Pozdrav. Namjeravam kupiti LCD monitor do 400 KM cca. Velicina 23-24" i mora imati hdmi port. Naletio sam u imtecu na Dell s2340L 23" i u Domod-u Dell e2314h te Samsung LS24d590 PLX. Neki od ovih ili ima nesto bolje?
    Hvala :)
     
  13. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav

    Planiram uskoro uzimati sebi monitor. Opcije su Dell U2412M ili Dell U2515H Imam opciju da nabavim i iz vana. Vidim kod nas cijene(na pik-u) 2412M se kreću od 500 KM dok Dell U2515H 750 KM. Vani su u 10 Eura razlike. (Barem odakle sam ja mislio naručivati tj ) od 285 Eura + dostava za U2412M ili 300 Eura (na jednom mjestu sa dostavom) na ostalim 300 Eura + dostava

    Ovaj Dell U2515H ima veću rezoluciju ali sam negdje nailazio da kod ovog modela znaju zezati "dugmad" za podešavanje postavki monitora, jer korisiti kapacitivne senzore a ne fizička dugmad.

    Bitno je da je IPS panel i reprodukcija boja. Hoće li se kad šta odigrati ni sam ne znam,ali eto da i to ubacimo kao opciju.

    Trenutna grafička koju koristim je Nvidia 7900 GS

    Ako ko ima kakav savjet bujrum.

    Hvala
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Imam dva ta 2412, monitor je vrh, boje, brzina u igrama, uglovi gledanja itd itd. Ja mu ne mogu naci mane.
    Za taj 2515 ne znam.
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: RE: Re: Kupovina LCD monitora - sve upite postavljajte ovdje

    Racunaj 2515 kao moderniju verziju. I 16:9 je.
    Meni se licno svidja 16:10, ali malo ih ima.
    Odlicni monitori.
     
  16. black

    black Komšija

    Ako ces uzimati 2515 onda uzmi u obzir da ce ti trebati DPI scaling jer je 1440p presitno na 25"
     
  17. sumeir

    sumeir Komšija

    Vedo

    Hvala oboici.

    Šta to znači za mene pošto mi je grafička Nvidia 7900 GS i OS Win 7

    Ako budem uzimao vani,razlika u cijeni mi je minorna, ono gdje je razlika među monitorima jeste aspect ratio 16:9 (2515 ) i 16:10 (2412 ) i veća rezolucija kod 2515

    Ako nema neke velike razlike između 2412 i 2515 onda bi 2412 uzeo kod nas.
     
  18. black

    black Komšija

    Mislim i da Win 7 ima podrsku ali mislim da je na Win 10 to bolje odradjeno. Najbolje bi bilo probati uzivo opet.
     
  19. Ninja

    Ninja Komšija

    Nije presitno. Na laptopu mi je 1080p na 15,6" i nije presitno, 25" je sasvim dovoljno za 1440p.
     
  20. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav

    Zamolio bih ako može uporeda u radu na monitoru 16:10 u odnosu na 16:9

    Jeli ima neke velike razike u svakodnevnom korištenju 16:10 u odnosu na 16:9

    U slučaju da bude odluka Dell U 2515 M obzirom da mi grafička ima samo DVI konektor, a ovaj monitor ima Display Port i HDMI kakva bi bila situacija pri korištenju adaptera.

    NIsam kod nas našao ranju gdje bih mogao "uživo" vidjeti oba monitora.

    Znači ovo su opcije što se tiče cijena.

    Dell UltraSharp U2515H, 25"

    http://geizhals.at/dell-ultrasharp-u251 ... 12071.html

    Dell UltraSharp U2412M silber 24"

    http://geizhals.at/dell-ultrasharp-u241 ... 71831.html

    Dell UltraSharp U2412M schwarz, 24"

    http://geizhals.at/dell-ultrasharp-u241 ... 65211.html

    Volio bih da okončam priču oko monitorom, pa bi bio zahvalan na konkretnim smjernicama.

    Hvala