All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    [​IMG]

    :D
     
  3. Magnifico

    Magnifico Novi član

    Hankook nije premium. Imaju dobrih modela ali nisu na tom nivou.

    Continental, Bridgestone, Michelin, Dunlop, Goodyear, Pirelli su premium brendovi.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Nisam znao da dere i Aventadora u drag raceu, ipak Lambo ima 140 konja vise a i aerodinamika mu se cini vrh



    Jbte, sta Svabo napravi, cudesa..
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. kio

    kio Komšija

    Evo bas gledam. Lambo je imao wheel spin na pocetku i to dobar. Od starta pa do mjenjanja prve u drugu, dok se Porsche ispalio. Porsche je zasigurno auto koje je brze od lamba mislim do 100 km/h, ali da je bilo jos 200- 300 metara lambo bi ga stigao, to vidis po brzini na kraju mjerenja. Kao sto i sam kazes aerodinamika mu je dosta bolja. Ali meni je fascinantno kako Porsche sa motorom koji je iza zadnje osovina, stvara tako konkuretna auta.

    Porscheov sef dizajna je rekao da za super auto dovoljno samo 500 ks, tako Porsche i ne radi neka hyper auta ako zanemarimo 918. Znaci 500- 550 ks sa 1.100-1.300 kg je ideal. :)
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na papiru imaju isto ubrzanje, 2,9 sec do 100, jos je lambo laksi oko 50kg. Vozač lamba očito ili je zelen ili nije zagrijalo gume. To auto nesmije proklizati na startu sa launch control jer ima quatro pogon. Hebes ti sve to kad kad ništa ne moze zamijeniti zvuk V12 atmosfreca na 8000rpm :) ja se zijanim svaki put :)
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: RE: Re: All about (my) Car/Cars !!!

    Al ovaj Turbo S ima 1600+ kg koliko procitah.

    Po nekim testovima ovan 911 ima 2.5 sec 0-100, tako da mu Lambo tu ne moze nista, cak je i driver response time u ovoj trci skoro pa identican.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ja, closely matched.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovo gore je Huracan, baby Aventador. Sve je do vozača i stanja auta, sva ta auta u prvoj brzini idu do100kmh. Opet kad bih imao te novce nebi išao na V6 twin turbo, i u golfu ga ima. V10 ili V12, to je hadžiluk.
     
  11. kio

    kio Komšija

    Huracan je strava brzo auto po ubrzanjima, 4x4 sistem, dobar motor, fino su to poslozili audijevi pardon lambo tehnicari.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma


    Mislim da je Turbo s zapostavljeno auto s obzitom koliko je brz. Ljudi sa 560ks prave bolje vrijeme od 458 speciale i to ga deru. Treba napomenuti da ferrari dođe sa timom inžinjera na stazu kada se rade vremena na stazi dok porsche samo pošalje auto sa standardnim gumama :D
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    na istoj toj stazi ni 911 GT3 RS ga nije uspio skinuti, strahota koji grip sa ovim 4x4 sistemom.

    [​IMG]
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zna li ko gdje se moze kupit ona torba u koju strpas prvu pomoc i sl. stvari iz gepeka, a doslovno se zalijepi na jednu stranu gepeka? Budu cicci (lol kako izgleda kad nemam nase karaktere).

    Nesto na ovaj fazon:
    http://www.ebay.co.uk/itm/Velcro-Carpet ... 0909914809
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  16. selvin

    selvin Moderator

    Ima u Peugeot-ovom servisu u Simin Hanu, 35KM cini mi se.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja ih imao par, svaki put ih bacio poslije nekog kraceg vremena. Samo smeta u gepeku. Sad je sve fino poredano oko rezervne gume :) i ne smeta :)
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja imam nekakvu obicnu kartonsku kutiju u gepeku i stalno leti na sve strane, zato me to vec nervira. A oko rezervne gume nema mjesta.

    @selvin: znas li kako izgleda taj u Peugeotovom servisu? je li kao ovo sa ebay-a?
     
  19. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Ima li se gdje kupiti onaj stiroporski kalup za alat sto bude u rezervnoj gumi?
     
  20. black

    black Komšija

    Na ebayu izgleda ima samo alat i stiropor skupa.