Preporuka graficke

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by windy, May 3, 2014.

  1. Tensai

    Tensai Komšija

    Nema puno razlike,mislim da je 270x možda vrža 5%,a i troši više struje.Mislim da je i skuplja.Kad bi bile iste cijene ja vi išao na 270x,a ovako mislim da je GTX 950 bolja opcija.
     
  2. FreAk.

    FreAk. Novi član

    Ljudi, sta mislite o ovim radnjama iz Banja Luke? Jeftiniji su u odnosu na winwin a kamoli u odnosu na plus, imtec itd..

    Treba mi graficka kartica za 250-300 KM...
     
  3. Decerto

    Decerto Komšija

    Imas dosta preprodavaca na piku tipa perop,jeftinije ce te izac,a daju i garanciju.Ima ih i iz banja luke samo mi mrsko trazit sad po piku njihove profile.
     
  4. FreAk.

    FreAk. Novi član

    Vidim da ih raja hvali. Dosta su jeftini a niko jos nije imao problema..

    Trenutna konfa je
    athlon 64 3800+
    3 GB DDR2 RAM
    MSI ATI HD4650 dno dna :D
    PSU 400w (neka lijeva, MS cini mi se..)

    E sad namjeravam uzeti, amd x4 860k, neku mAtx plocu, 8 GB DDR3 ram-a i neku graficku.. Prvo sam gledao r7 250x, pa sad mislim da cu uzeti neke od ovih grafickih. GTX 750 ti, GTX 760, r9270x ili cak GTX 960.. Je li idu uz ovaj procesor i koliko je bitno da uzmem novu napojnu jedinicu za ove graficke karte.. Mislim da GTX 750ti bi se mogao uklopiti a za ove ostale ne znam.. Neko misljenje ?
     
  5. Decerto

    Decerto Komšija

    Ako vec sklapas novi pc,sto ce ti 250x...to ti je neka entry lvl graficka ne vjerujem da ces sta plaho poigrat sa njom.Radije ustedi jos malo novca i uzmi 270x koja je bila best buy za 1080p rezoluciju. I da,prije svega,napojna.Nisu nesto plaho skupe,a imas ovih brand name napojnih od 500-600 W ispod 100 km,a bit ces miran godinama,nego da ti PC radi na toj kineskoj MS i kad dodje do nekog kvara,da ti povuce pola pca u grob sa sobom :D
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Može i r9 270, jeftinija je a svaka se može kloknuti na nivo 270x.
     
  7. FreAk.

    FreAk. Novi član

    Ja sto vise razmisljam o komponentama, sve mi veci izbor i veca dilema.. Sad ovako kontam.. i5 4460, 4-8 GB RAM DDR3, PSU 500-600 W ( imaju na piku Cooler Master od 100-130 KM) i graficku GTX 750ti, ili po vasem izboru r9 270 mada je nema ispod 300 KM a mogu i GTX 950 uzeti za te pare. Svakako za pocetak planiram igrati starije naslove. Od COD MW2 pa nadalje, Assassins Creed 2 pa nadalje i GTA IV.. A za pola godine mozda cu ici na GTX 970 kada budem htio igrati BF4, GTA V i Crysis 3 i 4..

    Sta mislite?
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    i5-4460, 8GB DDR3, mid-range H97 ploča i GTX 950 je vrlo dobra kombinacija. To bi bio moj izbor.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zašto ne GTX 960?
     
  10. FreAk.

    FreAk. Novi član

    Zato sto je 100 KM vise (ogranicen mi budzet trenutno) a GTX 950 ce biti vise nego dovoljan za malo starije naslove koje planiram igrati. Za 6-7 mjeseci mozda uzmem GTX 970...

    Na piku ima GTX 960 za 375 KM + 10 KM dostava ali da uzimam 960, uzeo bih Gigabyte G1 za oko 410 KM.. Tacno 100 KM vise od GTX 950..
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    pa ne moras uzeti G1..
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Na gtx 960 smatram da je hlađenje potpuno nebitno, mislim u smislu da nije bitno kojeg proizvođača uzimaš jer grafa troši malo i grije se malo. Ja sam imao EVGA SSC verziju, prodadoh je za 310 neki dan, i sad da uzimam uzeo bih najjeftiniju verziju koju mogu naći. Witcher 3 mi je na high išao 50 fpsa, al eto svako ima svoje.
     
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ne znam da li je dobra tema, ali evo kolega prodaje 2x Asus ENGTX560 TI DCII/2DI/1DG5 (SLI) pa da priupitam koliko bi mogao dati za ovo?

    Trenutno radim na integrisanoj a trebao bi nesto da moze Fallout-a goniti, da li je to dovoljno?

    Lp,
    J
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma jasta radi, imam ja jednu istu, gura sve odlicno, da je i meni jedna za SLI ihh.. :D
     
  15. donjapa

    donjapa Overclocker

    A koliko cijena za 2?

    EDIT: Dobio sam ih besplatno - ali hvala sto si potvrdio da moze goniti! :)
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: Preporuka graficke

    Gura li ta 560ka black ops 3?
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Re: RE: Re: Preporuka graficke

    pa trebalo bi da gura, na gamedebate je stavljena u recomended, razlika jedina je sto je meni monitor 19'' i reza je 1440x900, ali pucam i witchera na medium/high, nba 2k16 na medium/high te fifu 16 sve na max, i gta v sam pucao na medium bez ikakvih problema..

    @donjapa, ako ih kad budes prodavao i dolazio u BiH, racunaj da su moje, aBd! :D
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Znaci sa 2 komada nebi trebao imati problema gurati Fallout i neke druge titlove? :) :) Upravo sam ih pokupio i idem sad to sve montirati.
     
  19. Decerto

    Decerto Komšija

    ja koliko sam citao fallout 4 ne podrzava SLI,barem ne jos.
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Da istina je. Moći ćeš koristiti samo jednu gtx560ti jer podrške za SLI nema još. Teško da ćeš moći puno izvući iz fallouta sa tom grafičkom, baš je gpu intensive igra.

    Moj savjet ti je da staviš postavke na LOW jer nema neke velike razlike u izgledu, 1920x1080 i skineš Enhanced Wasteland Preset mod. Nećeš se pokajati.