Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da sto se tice uploada tu bi i meni godilo bar 15Mb :)
     
  2. Piroman

    Piroman Komšija

    Tačno je sramotno što UL ne iznosi barem 10% od DL brzine a trebao bi po meni makar 20% iznositi.
     
  3. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Kod mene još brzina 20 Mb, nikad nisu prebacili na 25....Duo net paket....Ima još neko sličan problem?
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Resetuj medem/ruter
     
  5. amarextreme

    amarextreme Aktivista

  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije ispod 400KM ?
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nemam pojma, i ja informaciju dobio na Facebook. Al nesto mi ne stima sa ovom informacijom, sada sam kliknuo na link i nema nista, nema ni na Telemachovoj stranici. Sinoc je jedan prijatelj pozivao i rekli mu da izadje oko 290 KM podijeljeno na 12 rata, ali sve su ovo nezvanicne informacije.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Na linku su rekli da ce biti W1-810 koji kosta oko 150€ pa sam mislio da ce biti viša cijena. Ako je 290KM onda super ali ne mozes dobiti support.. "vrijeme cekanja, vise od 3min"..
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Trenutno je tablet samo za neki penzionerski "senior" paket. Ne moze na duo i trio pakete.
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ja dobio info da moze na Trio ako mijenjas na veci paket, npr sa Trio Grande na Trio Grande Family al tu onda imas 8 KM razlike u paketu tako da onaj ko svakako nije mislio prelaziti na veci paket i nema neku matematiku.

    Na duo net pakete ne ide, a i ovo su neke ogranicene zalihe.
     
  12. black

    black Komšija

    Postoji li mogucnost da uzmem CI modul za glavni televizor i resiver za jos jedan HDTV koji nema CI?

    Za D3 kuca moram imati samo ethernet kabl izmedju resivera? Ne treba coax? Moze li powerline adapter?
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    CI modul mozes uzeti za glavni i neki risiver za dodatni, ali ako hoces D3 kucu onda mora glavni biti D3 v2.0, to je onaj veliki, a drugi risiver mora biti PDS 2.1, mali sa satom. Oba moraju biti na coax, a mali PDS jos mora biti povezan UTP kablom sa glavnim, a mozes koristiti i powerline adapter.
     
  14. black

    black Komšija

    Je li resiver stvarno tako spor ili raja kuka bez razloga? Kod mene je stariji Samsung TV i on je pravo spor , posebno kod HD kanala (5-7 sekundi). Tesko da moze biti sporiji.

    Cuo sam da je taj UTP kabl samo da ne bi odnjeo resiver iz kuce i da treba samo kad se resiver ukopca u struju.
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    A risiver uopste nije spor, jedino sto imas ljude koji bas intenzivno koriste risiver i koji skoro pa automatski saltaju kanale, i onda dodje do ocekivanja da risiver mora prebaciti 10 kanala za 3 sekunde. Ovo sto ti spominjes prebavivanje HD kanala mogu izmjeriti ali tesko da traje 2 sekunde. Risiver hoce usporiti ako imas neki los spoj, los signal ili ako ga duzi period ono bas intezivno koristis ali obicno jedan reset gasenjem iz struje dovede stvari u normalu, eventualno vracanje na fabricke postavke.

    Taj UTP kaba sluzi bas kao sto si rekao s tom razlikom da ima funkciju periodicne provjere da li je PDS risiver spojen i ako niie dolazi do zakljucavanja kanala, a kad se to desi neces moci sam rijesit.
     
  16. black

    black Komšija

    Jesi li imao ti iskustva sa tim powerline adapterima?
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nisam koristio. Mislim da cak mozes i nabaviti preko Telemacha da ti ide na racun ali je cijena cini mi se oko 95 KM.
     
  18. black

    black Komšija

    Ima u imtec-u za 76KM ali pogledat cu i na piku. Samo me brine sto je trofazna kod mene.
    Mozda bi i moglo raditi jer predpostavljam da ne treba velik bandwidht za tu svrhu.
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Taj u imtecu radi ok na monofaznom sistemu.

    Ako imaš one fensi simensove automatske osigurače ne vidi dalje od osigurača.
    Ajmo reći što je lošija strujna instalacija veća je šansa da će raditi :mrgreen:
     
  20. black

    black Komšija

    Eh onda mora raditi , nema niko starije instalacije. Imam automatske osigurace ali nemam FI sklopke. Je li problem sto nema uzemljenja? Nasao sam na piku TP Linkov komplet za 50 KM , isto su AV500 adapteri. Je li TP-Link bolji od D-Linka?