Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    Sva tri su ti ista samo prvi nije 3d, a druga 2 se razlikuju samo po boji okvira (805 je crni, a 807 srebreni)
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Imal igdje kod nas uzet Sony 829 serija, vidim da je na top listama za gaming i odlicni reviewi, a cijena vani bagatela?
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Tesko, to ti je stariji model, i ovi nasi drze samo novije.
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Isto ti je za igranje odlican W706b.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Koji je noviji model a da je kvalitete ala ovaj W829, a da nije bas zhara sa cijenom?
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Serija W8, ali novija serija nazalost ima veci input lag, pa nije toliko dobra za igranje kao stara, nije losa, ali je za igre starija bila malo bolja.
     
  7. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Raja koja od ova dva tv-a vidite ovaj sony daje gratis slusalice bezicne koje kostaju 150 km a samsung daje media daljinski koji kosta 130 km hajte mi recite koji od ova dva je bolji da se ne zeznem.


    [​IMG]
    [​IMG]
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Ovaj drugi, bolja slika novija platfoma (andriod) malo bolji 3d (rade samsungove naocale od 45km par) bolji kontrast, crna, pokretna rezolucija, samsung malo bolji vidljivi ugao, ali ne puno obadva pva paneli, probijanje pozadinskog svijetla, i sl. kako ti grah padne na ovako velikim panelima, sony ima auto zatamnjenje koje neki zovu lokal dimming, ali u stvari je globalno, ali pomaze u prikrivanju eventualnih oblaka na crnoj.....
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    SAMSUNG UE48J6250SU kako sam se čini ovaj model? Ništa specijalno koji film hd ili fhd a možda i iptv u hd-u nekad.
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Solidan tv, cini mi se nasljednik proslogodisnjeg h6200, skroz ok. tv za navedenu upotrebu, pa cak, i vise.
     
  11. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Uzeo sam Sony ipak , hvala na pomoci.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa kakvi su utisci, podijeli sa rajom :)
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Vala bas, sada se sakrio u kucu, i gleda filmove, hahaha
    mala preporuka, batali sve one kalibracijske postavke sa neta, sam sebi ustimaj kako ti odgovara, one sa neta su sve neko podesavanje na oko bez profesionalne opreme pa ih ignorisi dok nebude neka stravrno ozbiljna postavka.
     
  14. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    hehe super je sve , slika je nasprem plazme panasonikove (10 stare) famozna , HD filmovi perverzija , nista nisam kalibrirao sve je automatik :D ima android ima 15 GB prostora a obecanje od SONYA je da ce uskoro biti update tv-a tako da ce moci externi HDD se nakaciti i instaliraj onda sto te volja. Sve u svemu ja sam prezadovoljan. Cekam jos media daljinski da dodje 150 maruna ako ima ko neku bolju ideju sta uzeti ili imali nesto univerzalno jeftinije i tako to neka napise.
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Gdje si narucio onaj one flick daljinski, i imas brate aplikaciju za mobitel da se useres, nisam nista bolje dugo vidio, a sto se memorije tice mislim ipak da je 8GB, prostora za pohranu, ali provjeri aida sve zna, dezurna mahalusa, hahaha nisam znao d ace sony omoguciti instaliranje na valnjsku memoriju, i to mi je drago jer philips je to omogucio.
    Jesi li uradio ivaj zadnji update (oktobar mjesec) ako nisi naouruzaj se strpljenjem, i cekaj vise od pola sata da se apdetuje, brzo ga skine, ali brate nikada zavrsiti.
    Drago mi je da si zadovoljan, i sretno koristenje.
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Ako htjednes KODI kako treba onda batali onaj sa marketa nego instaliraj 14.2 helix arm7 verziju, na njoj mozes da dodas fusion addons, i subtitlove, na onom sto se skine sa sony marketa nemozes nista nego d aga koristis kao klasicni media centra, a sa ovim dobijes boga, oca. :smt003 . i jos nesto probaj Archos Video Player on ti je za reprodukciju preko usb-a vrh, puno bolji od mx playera, ima mrezne mogucnosti, manipulaciju titlovima, i zvukom, i sl :smt006
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Ovo ovdje kako kupi sony televizore sve se posakrivalo, i uziva, ziva roba nema na forumu.... :smt003
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A ja kupih samsunga pa povremeno navratim na forum :D
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Svako ima pravo da se ponekad zajebe u zivotu, ahhahahahahahah
    zezam se malo, neka si ti zadovoljan, i trgovci su garant.
     
  20. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Jel' istina da vlasnici serije 6 (h6400) mogu da cuclaju palac po pitanju Tizena?
    p.s. Čini se da fakat nema ništa od toga :/ koje bacanje para...