Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. _amar

    _amar Aktivista

    Nasao sam na imtec.ba tv Philips 43PUS7100/12 1400 KM, zna li iko kakav je tv? Specifikacije su mu i vise nego dobre za ove pare. Jos jedno pitanje, kolika je garancija kod imtec.ba na tv? Na stranci im negdje pise 24 mjeseca, negdje 5 god...
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    4k na 43" ima smisla samo ako ces gledati sa pola metra, dobra staticna slika, ali pokretna losa, duhova na sve strane, ips panel, dobar vidljivi ugao, kontrast los do bola.
    Ako nepatis za (totalno nepotrebnim 4k, barem jos par godina) pogledaj u univerzalno seriju 6400, odlicni, 3 strane ambilight (kome treba) android, pva panel sa odlicnim kontrastom, odlicno izgleda, slika isto tako, a 40" je oko. 1050KM.
    Imas isto na dosta mjesta sony 775c ili 805c po dobrim cijenama, ali skontaj sta ti treba, koja je udaljenost, i sl.
     
  3. _amar

    _amar Aktivista

    Gledam sa 3m udaljenosti, ne patim iskreno ni za cim, gledao sam samo po onome ulozeno/dobijeno. Gledao sam Samsung TV UE50H6400 na univerzalno, 1400 km, 50", samo me bune ove garancije, negdje pise 2 god, negdje 5 god, kolika je garancija na ovaj tv kod univerzalno?
    I da li je ovo android tv? Nmgu nista naci na googleu. Ima li svrhe traziti tv sa androidom? Mislio sam prvenstveno zbog popcorn time...
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Tih 3 godine+ garancije je naknadno. Nazovi imtec pa pitaj ali se to produzenje garancije odradi kada se kupi TV. Znaci defaultnih 2g i onda ti prodavac odradi produzenje jos za 3 godine. To philips i drugi proizvodjaci rade oko praznika.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Kao sto ti nalis rece, garancija je 2g. ali sada radi raznih akcija daju produzenu garanciju, ili sl.
    Taj samsun ge odlican, ali su sony, i philips 2015 android, pa biraj, i sa 3m ti je malo 40-43" nego ganjaj ti 50-55" vjeruj tv nikada nije prevelik, a ako kupis mali poslije ces se kajati.
     
  6. _amar

    _amar Aktivista

    Jucer stigao samsung 50h6400, ja odusevljen!
    Nakon prijasnjih 42" ovaj od 50" lego savrseno, lako.se navikne na vece i bolje.
    Eh imam jos 2 pitanja, jel moguce da se baterije u naocalama potrose 50% nakon dva pregledana filma?
    I jel moguce share-ovat folder sa desktopa da ga tv vidi i da uredno cita filmove i prevod?
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Stavi nove baterije u naocale pa ce ti bit dugo,te sto dodju ko da su negdje dugo stajale.

    A za serovanje foldera sa desktopa koristi "universal media server".Izuzetno jednastavan programcic a radi posao ko veliki. Jedino obrati paznju da su ti komp i TV na istom ruteru ukoliko ih imas vise u kuci.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja za sherovanje koristim Samsungov AllShare. Instaliras na PCu, oznacis u kojem folderu su ti filmovi i onda TV to uredno pokazuje. E jedino neke ogromne MKV od 15 GB (Pirati sa Kariba npr) javi da nije podrzan format.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Na Win8.1 radi i opcija, desni klik na film pa Play on Tv, ali nema prevoda tako. Ide preko Windows media playera izgleda.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Probao sam sve opcije,Universal Media Server rules,sve ide ko po mlijeku,cak i full BluRay radi ko sat.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav raja. Hajde reko da ne kreiram novu temu, moje pitanje se moze strpati i u ovu, najposjeceniju :) Jedan dobar prijatelj je kupio TV Panasonic TX-55CR430B. Uz njega dodje osnovni daljinski, s kojim je skoro nemoguce surfati. On ima neki LG 3D TV uz koji je dobio i smart daljinski (ili virtuelni, kako ga vec zovu). Da li je moguce i za ovaj Panasonic nabaviti taj dodatni daljinski? Koji bi to model daljinskog bio, i gdje se moze nabaviti? Tnx in advance :)
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja bih rekao da moze ubost bezzicni mis od kompa i surfat ko covjek,ima cak i onih malih tastaura sa integrisanim touchpad-om i to bi mozda bila jos najbolja opcija.
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Probao je on to vec, ali taj mis u neki aplikacijama radi, a u nekim ne radi. Sa tastaturom je isto tako. Sa tim dodatnim daljinskim nije imao problema na LG-u a i vec je navikao na to. Uostalom, tesko ce mu to ko iz trgovine dati da proba, pa ako mu ne bude odg. da vrati. A tesko to ko i ima na stanju, svi bi morali extra to naruciti...
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Niko da pomogne? Gdje se Nani izgubio kad treba :) :)
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa zaguglaj, vidi na njihovoj stranici. Ako ima podrsku za taj daljinski vjerovatno ce biti istaknuto.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Trazio sam drug, i ne mogu pronaci cccc
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Javi se naniu na email, imaš na njegovom portalu čini mi se ;)
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    logitech k700, radi na svakom televizoru, ove druge jeftine kako te zapadne, neke hoce, neke ne, za k700 svi tvrde da nema nikakvih problema.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  20. JVC

    JVC Overclocker