Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Koliki je to ukupni trošak?
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Opet nije lose bez obzira na carinu,ja ne bi prodao svoj 15 mjeseci star Note3 za te pare.


    Edit
    Ja kako sracuna 410-20km
     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    Trebao si probati na fazon refurb. ili polovan (da ti napisu na kutiju), i smanjiti cijenu preko firebug dok slikas paypal izvod.
    Steta samo nisi cekao na SD650 verziju, SD pojede taj X10 ko za dorucak (em bolja kamera, i SD card slot).
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nikad kraja tako, uvijek izlazi nesto novo. Za tu lovu mobitel je odlicna kupovina.
     
  5. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Taj pro RDN 3 je dobro skuplji ( i bolji naravno , samo je SD820 bolji od njega) 50-60$ , davno mi profuro' budzet ebg , a jest

    "Ja kako sracuna 410-20km " , tako nekako , nazvao sam banku da faksiraju izvod od plaćanja i sve je regularno . Za to firebug i te karafeke nemam pojma !!!
    Phone je beton , za ubuduće sigurno Xiaomi , pa oni i dan danas nude softwersku podršku za mobitele od prije 4-5god , pa kad su tek postali maltene.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Dobra kupovina, samo si izgleda tako uštedio nekih 10-20 KM u odnosu na pik :D Šteta što nas carina dere, bilo bi to dosta povoljnije.
     
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    Sad je skuplji jer je pre-sale, nakon 29februara kada krene globalni shipping i otvori se prodaja svima, cijene ce ici dole sa 220dolara na 180-185$ tj. 15tak dolara skuplji nego x10 verzija.
     
  8. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Kad sam kupovao(prije mjesec) bilo je najeftinije na pik 480KM tako da se isplatilo , carina dere ebg .
     
  9. Mujka

    Mujka Komšija

    nebi to trebao javno pisati nisu oni toliko glupi
     
  10. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    Jedno pitanje.
    Huawei g7. I da bih ubacio neki od recovery-ja koje sam uspio naci kaze mi da mi mora bootloader biti otkljucan. Ok nasao sam kako se otkljucava i dobio kod od huawei-ja (mada ne znam ni jeli zakljucan hahahah) ali kad sam malo razmislio ja o tom bootloader-u ne znam nista. Sta radi kako, zasto.....
    Do sada sam na proslim telefonima nebrojeno dizao custom rom-ove, recovery-ije, flash....ali s ne sjecam bas da mi se igdje to trazilo.
     
  11. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Kod HTC, Huawei i mislim LG-a moras fleshati bin file koji dobijes od proizvodjaca da bi otkljucao bootloader, kod ostalih ide lakse bez toga samo uz komandu kroz fastboot, ili dolaze sa vec otkljucanim bootloaderom... Da bi promjenio bilo kakav image na telefonu moras otkljucati bootloader. Garanciju gubis, ali mislim da ti to nece niko ni pogledati kad ga nosis u servis, ja to radim na svakom android telefonu.
    Ako si kupio nov telefon onda ti je bootloader zakljucan 100%. Proces traje minut i napravi backup jer ce ti se formatirati telefon prilikom unlocka bootloadera.
    Uglavom zakljucan bootloader blokira bilo kakvo fleshanje sistema, recovery-a ili bilo cega custom koji nisu potpisani od samog proizvodjaca, fleshanjem tog koda ti pristajes na gubitak garancije uz mogucnost da radis sa telefonom sta god zelis :) dobit ces popup prilikom fleshanja gdje ti to pise.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kad se sjetim kad sam imao galaxy s+

    Flasham preko odina cwm recovery, po zelji preko njega nabacim twrp i onda flasham koji hocu custom rom, kako upgrade tako i downgrade uvijek prolazio.
    Nikad problema nije bilo, sve tako pojednostavljeno bilo.

    Tad nije bilo nikakvih restrikcija od samsunga

    Danas sve nesto drm, knox i slicne gluposti.
     
  13. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    E samo da naglasim. Trazio sam kod direktno od huawei kod za otkljucavanje, i dobio sam ga. Ukucava se preko adb. Na njihovoj stranici ima uputa. Ne bi trebalo biti tesko.
    Hocu d nabacim 5.0. Jer za ovaj model preskacu isti pa ce biti tek za 6.0 update. Najavljeno u oktobru ali....
     
  14. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Pa zato m ovo sve i zbunilo. Imao s3mini. Covjece flash-ove radio na poslu bez r od racunara i bez ikakvih peripetija. Skinem rom, napravim backup, flash....radi ok ostavi. Ne valja, flash nazad....kraj.
    Zato sam i odustao od samsung-a generalno. ako nije flagship nacekas se za update momacki. Ako i docekas. Not anymore.
     
  15. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Pa samo je razlika u jednom koraku, a to je otkljucavanje bootloadera, sve ostalo je manje vise isto za svaki brend kada imas TWRP ili CWM....
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Yup al imas ove zastite sto sam napomenuo drm zastita kod sonya i knox kod samsunga. Sa ovima je teze sacuvati ficre od telefona odnosno garanciju.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Misliš da ćeš dobiti nešto posebno? Telefon radi bez greške, baterija je odlična, nema puno bloatwarea, nesteka... Ja se nebih zezao, već su krenuli update za neke modele a uskoro će i za G7.
     
  18. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    Re: RE: Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Pa vidio sam da su najavili update jos prosle godine u oktobru ali....
    Ne da mi djavo mira. Hahahaha.
    Da se razumijemo fakat telefon leti. Fluidan, ne koci, ne stuca.....
    Samo eto volio bih 5-icu malo na njemu.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Neznam koji ces rom nabaciti, ali pogledaj sta ne radi na njemu prije ga instaliras. Ja sam ih vidio sa par opcija koje ne rade pa odustao.
     
  20. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Nije ti neka sreca comunity za taj G7, tanak izbor ROMova. Ja sam imao Mate 7 i probao svaki moguci custom ukljucujuci i kineske sajtove i na kraju se vratio na stock.