Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Probao sam i sa brisanjem Google accounta, probao opet sa Outlookom i tamo radi uredno, ali ni Inbox ni Gmail ne ferceraju...
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Da nisi iskljucio sync? :D
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ima fix za logovanje, jos par apk-ova se skine, mora biti root-an telefon.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Evo da se pohvalim da sam se odvazio i po prvi put sam uradio root,nabacio custom recovery i stavio custom rom. Nasao sam smokkierom koji je ustvari port note5 na note3 i tako da sve radi odlicno a bas imam osjecaj da imam novi telefon. Medjutim imam samo 8 i malo jace gb slobodnih poslije instalacije. Jel to normalno? Ocekivao sam 20 i jace posto je isao wipe data i factory reset,hmmm
     
  5. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    Re: RE: Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Ooooooo
    Pa covjece ti u mraku a svjetlo ti u ruci.
    Prva stvar koju uvijek na telefonu radim kad kupim je paljenje, namjestanje google acc, a onda ide root i ciscenje od glupavih aplikacija, a onda titanium restore aplikacija. Znaci android bez root-a mi je bezveze. Mislim nije bas ali je hendikepiran.

    To mi je malo se puno rasirio taj rom. Baci pogled na xda pa vidi jeli to ta mjera. Nesto mi bas puno.
     
  6. Mujka

    Mujka Komšija

    Da nisi pogresnu verziji instalirao za manje gb
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Prije instaliranja roma uradio sam backup to sd card a kasnije kad sam htio instalirati zip file nisam ga mogao naci na sd card nego ga nadjoh na external sd card sto znaci da sam uradio backup u internu memoriju jer zip je 100% bio na sd kartici. Jel moguce da kad sam poslije radio wipe data da je sacuvao taj backup file da je to problem tog zauzeca.
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ma niam :D, pokusavao sam gasiti, paliti, cak i neke trikove tipa "ugasi 3g, restartuj telefon, upali 3g, cudno ali radi" :D ali nista.

    Hajd valjda ce 6.0 uskoro doci, vec ima na XDA nekih pomaka, pa ce se rijesiti problem time. Ali bas je bezveze da nakon godinu dana tek tako prestane raditi.
     
  9. Mujka

    Mujka Komšija

    Koji recocery koristiš dino ako je twrp moraš i internal storage wipe odradit a mislim kad radis backup mozes izabrat gdje snimas
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Nije trwp nego onaj drugi cini mi se Cwm.A bila je opcija gdje da snimim backup i ja sam izabrao sd card i kasnije dam utvrdio da je sd card nije memory kartica nego je external sd card ustvari memory karica.
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    Ako ima twrp instaliraj taj lik za cwm je mislim otisao u mirovinu
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ima twrp,a kako sad ide to mjenjenje recoverya? Jel samo priljepim drugi preko ovog il se mora nesto skidat jedan pa stavljat drugi?
     
  13. Mujka

    Mujka Komšija

    Samo flashah iz cwm direktno ako je .img fajl pitat ce tr na koju psrticiju želiš flashat ti izaberi rekoveri ako je zip samo flashaj nece nist pitat
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znaci stavim twrp.zip na memory karticu odem u cwm i opalim ''install zip'' lociram twrp i to je to.
     
  15. Mujka

    Mujka Komšija

    tako radi kodmene na lg g2 ne znam jel kod note 3 takva procedura al da budes 100% siguran na xda potrazi upustvo
    evo ja sam nasao ko ovaj tool http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2692724 on bi sam trebao odradit sta ti ej potrebno al generalno sta god hoces provjeri na xda prvo ili na youtube imas upustva pogotv za samsung
     
  16. Piroman

    Piroman Komšija

  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Odradio sam to al nisam prijavio. Samo ubacio zip na karticu i instalirao ga iz recoverya i to je to.

    Sve je sjajno samo moram nekako vratiti orginal camera app od note3. Ova od S6 mi se rushi kad malo duze drzim okidac,nebitno dal na ekranu il volume tipku. Otprlike kad bi trebao da pokrene burst kamera se srushi. Inace sve ostalo je kao da sam kupio note5.
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    To potraži na xda pomoce bez problema jes da moras 10 postova imat da bi postao al probaj naci rom q/a temu tu ti nebi trebao pravit problem mozes odma postat
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Vidim da na androidu na here maps BiH mape su velicine oko 250mb a na wp oko 150mb
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sve je bolje za android pa cak i izvorne MS/Nokia stvari. Ja sam bas fan WP al nema sanse da se vratim. Here maps su mi odlicno radile na wp al na androidu rade jos bolje i mape su detaljnije,mozda je do update-a jer sam na androidu vec godinu i po.