Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Jbg paypal. Pending balance mi je presao u available, ali mi izbacuje da isplatim na bankovni racun. Kada odem na old acc. view ne mogu nigdje da nadjem withdraw.
    Edit: Nasao, hvala @kugla
     
  2. kugla

    kugla Aktivista

  3. black

    black Komšija

    Narucen Raspberry Pi 3
    [​IMG]
     
  4. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    2016-02-29 12:10 BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Otprema pošiljke u uvozu prema
    2016-02-29 12:08 BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Vraćanje pošiljke sa carine - UVOZ
    2016-02-25 07:44 BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Evidentiranje carinskih podataka o pošiljci - UVOZ
    2016-02-24 17:50 BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Otprema pošiljke na Carinu - UVOZ
    2016-02-24 15:49 BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
    Origin Country - Cache Time: 2016-02-29 15:24
    2016-02-18 12:11 北京, 启运

    Da li ovo znači da sam prošao bez carine+pdv ? Nisam dobio pismo da pošaljem paypal račun , po nekoj logici zaobišlo me!
    Upitanju je android Box!
     
  5. anel007

    anel007 Komšija

    bojim se da ne znaci, platit ces ili carinu ili samo carinski pregled, kad ne ide na carinu tracking izgleda:

    1. Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
    2. Otprema pošiljke u uvozu prema
     
  6. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Minimalno ću platit 3,5KM , nekom naplate 7KM nekom 10KM , kako nisam faksirao (po običaju) iznos paypal plaćanja; nije tražen jer nisam dobio pismo tj obavijest , to bi značilo da će "odoka" izračunat carinu (a još nisam čuo da su nekome tako odradili ) ako bi bilo šta više !

    ovo je posljednji info iz trackinga: 2016-02-29 12:10 BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Otprema pošiljke u uvozu prema .
     
  7. DSA

    DSA Aktivista

    @black daj tacan link gdje si narucio
     
  8. black

    black Komšija

  9. DSA

    DSA Aktivista

    Reci mi za sta ga ti koristis najvise?
     
  10. black

    black Komšija

    Ukucani gledaju filmove preko Kodi-a a ja testiran razne servere. Debian je operativni sistem na njemu. Na RPi 2 sam imao OpenVPN , openHAB i mqtt broker. Trosi 2W sto je odlicno.
     
  11. kugla

    kugla Aktivista

    I naravno sad PayPal opet sere. Nisu mi automatski prebacili sad 1 u mjesecu na karticu. Prvo ne mozes prebacit na karticu vec moras alternativno koristi link za povlacenje a drugo automatski withdrawal 1 u mjesecu je ko lutrija. Ovaj PayPal ne moze da pruzi osnovne usluge za sta i postoji, izgleda jedino mozes kupovat i to jedino radi kako treba, sve ostalo nefunkicionalno. Sad jos da im placam 5$ za njihove gluposti.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Danas je neradni dan, zato ti paypal nije prebacio :lol:
     
  13. kugla

    kugla Aktivista

    Ko da oni znaju da je danas u BiH neradni dan, bilo je prije da mi prebace i u nedjelju, tako da nema veze koji je dan jer je sve automatski...na facebooku PayPal stranice dosta ljudi se zali da im automatski ne legne i da ne mogu povalcit na karticu jer im trazi bankovni racun "located in us"
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Šalim se bolan :D
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Napisao sam to vec jednom ovdje a i pise na njihovom sajtu, automatski transfer ide od prvog do treceg u mjesecu. Sacekaj, mozda bude. Ako ne bude, posalji im mail i reci da nije proslo automatski, reci ce ti da skines manualno i vratit ce ti taj fee.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja morao sinoć napraviti upgrade na biznis acc, tek onda sam mogao povući novac na karticu. Do tada mi tražio taj US bankovni račun, ovako je povukao na karticu u BiH. I uzeli 5$ za transfer od 176$,sad čekam 5-7 dana da se novac pojavi na računu. Kao što čovjek reče, za plaćanje je super, a ovako da tebi neko plaća, tu zezaju maksimalno.
     
  17. DSA

    DSA Aktivista

    @reventon iz koje banke ti je kartica vezana za paypal?
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Unicredit
     
  19. DSA

    DSA Aktivista

    Ok..izgleda oni jedini nikad nisu uveli onaj fast founds
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sad jedino neznam jel se sta placa ovaj biznis accaunt :)