Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel' ti bio jutros u 8 sati iko kući da primi pošiljku?

    Neuspješan pokušaj uručenja - Pošiljka zadržana, primalac obaviješten

    Otiđi do lokalne pošte sa ličnom kartom i preuzmi pošiljku.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Znam engleski :D Bio sam čitav dan u kući, nije niko dolazio. Znači tako. Hvala, idem sutra da vidim gdje je to zapelo.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Bio u pošti, kažu nema ništa??? Kako i kome sad da se obratim?
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ko ce znati kome je to otislo, i gdje :D

    Evo ja narucio nekakav oklop za telefon, dosao u skroz razlicitoj boji, vidno koristen, uzasnog kvaliteta "LUXURY ITEM" :D :D Lagani "Request for refund"...
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene danas malo konfuzna situacija
    naime doslo mi nesto sto sam narucio prije skoro 2 mjeseca, barem mislim da je to to
    inace sam prije 7-8 dana narucio ponovo to isto,samo od drugog prodavca ,oboje poruceno sa ebay-a
    fazon je sto je doslo u onoj maloj zutoj kesici sa balncicima a na kesi ni na deklaraciji ne pise ko je poslao,imaju neki podaci koji vode na firmu koja proizvodi to
    artikal je rpavo jeftin,manje od dolar ipo ali uvijek pise ko je poslao,sada nista
    uglavnom dobro je da je doslo,jer mi je potrebno to :D
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    To mi se nikad u životu nije desilo.

    Imate li neku lokalnu poštu mimo glavne zeničke? Poštanski broj 72102? Idi sa ličnom i tracking brojem mora biti tu.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kod nas paketi nikad ne budu u lokalnim poštama. Bio sam u dvije "glavne pošte" jedna korisnička a druga transportna. Nema ni u jednoj. Samo odradio poštarov posao, uzeo neke pošiljke iz kine što je on sutra trebao donijeti. Ove ni na vidiku.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Evo stigao onaj žuti papirić s kojim trebam otići u poštu da pokupim. Eh sad, na paketu mi piše da trebam platiti 9,5 KM. Zna li neko zbog čega bih ovo plaćao? Špediterske usluge?
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Carinski pregled ja mislim.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Jao ja lihvara, 9,5 KM carinski pregled. Svakim danom mi je ova država (administrativno, politički) sve mrža. Samo gledaju da što više izmuzu od naroda.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    3.5KM je carinski pregled, mozda je carina 6KM ili je neki "detaljniji" pregled :D
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ovo su mi naplatili 10 KM zato što je kod njih paket bio 7 dana :lol:

    Vjerovatno onda lihvari uzeli cenera za dostavu, jer valjda usps dostavi do nas a onda naši papani dalje. Nevjerovatno kakva država :D

    Evo gledam na papiru piše mogu paket preuzeti od 4.3. a bio sam u pošti četvrtog i rekli mi da nema ništa. Znači da nisu ni pokušali da dostave, a naplatit će mi dostavu, još ja moram po paket. Heh :)
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Podsjetime kada je meni telekom ugasio net greskom. Ja ih zvao i oni se uredno izvinuli i ponovo aktivirali. Iduci mjesec 10KM veci racun za ponovno ukljucenje.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    9.5KM je trošak carinskog pregleda isto kao i 3.5KM za neke sitnije stvari. Sad ne znam kojim rezonom nekad naplate 3.5, a nekad 9.5.

    Tebi je paket bio u pošti onaj dan kad sam ti govorio, a sad je do tih ljudi tamo koji su ti rekli da nema bez da se potrude da pogledaju.

    Nebrojeno puta sam došao u poštu po paket kad sam vidio na trackingu da je u mojoj lokalnoj pošti, a ovi me na šalteru krenuli šaltat ako nemam žuti papir da nije tu.
    I uvijek je bilo uvjeravanje da pogledaju pakete jer je 100% tu, te nakon rječkanja i negodovanja, iskopali bi ga. I uvijek se ibretili kako ja znam da je paket tu, a nemam žuti papirić.

    Ljudi ne znaju za neke tamo trakinge. :smt003
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Skontao sam i ja da je bio, samo eto moraš izgleda tuđi posao raditi.
     
  16. kugla

    kugla Aktivista

    20 dana cekam posiljku iz WinWin-a i jos nista, slao email kaze uvoz im je za 1-2 dana. Nide veze, brze bi doslo iz Kine...
     
  17. igor.g

    igor.g Komšija

    Sta to majke ti Winwin ima a da Pik nema i to po nizoj cijeni i bude u roku 7dana dostavljeno. Komplikujes bezveze, jedino Winwin Srbija je azuran tamo kod svojih, ovo kod nas je komedija.
    Dosad smo sto puta rekli da od Winwin.ba nema hajra u zadnjih godinu dana.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    WinWin kod nas bio dobar kad se tek otvorio.

    Što se tiče moje pošiljke, danas sam je preuzeo, pitao sam zašto je toliko da se plati, kaže carinski pregled. Pitam zar nije 3.5 KM, kaže jest za pismene pošiljke, za pakete je 9.5 KM. E svašta.
     
  19. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Gdje se generalno preuzima posiljka, u halilovicima ili u lokalnoj posti?
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vjerovatno nemaju na stanju pa čekaju da dodje iz Srbije.