All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni se vec neko vrijeme auto cuje na benzin. Ne toliko unutra, nego nakon voznje kad obidjem oko auta osjetim. Sestra danas sa otvorenim prozorom primjetila to u voznji. Ja se kladim da auto trosi vise nego prije, ali nije bas da prosipa benzin. Sad sam malo i zabrinut da se nece sta zapalit...
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    @Zeleni

    Jesi li gledao Citroen DS5 ako se uklapa u tvoje standarde, meni licno je prelijep ;)
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ili je rezervoar probijen, u što sumnjam, ili neko crijevo za dovod goriva. Na servis ti pa neka pogledaju, nemoj se zezati sa tim.
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    @Vedo Ne ide vedo, prvo, taj lafo hibrid, vozis na baterije 5km. Nije klasiran kao enviromental, i onda predje ovo sto firma pokriva. Q7 je malo bolji, ali ista frka, preskup.

    @Hamo pipa Mnogo mi je lijep, ali francuz mi je no no :)
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    @Zeleni: Toyota RAV4? Nissan Qasqhai (ili kako se tačno piše)?
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Sad ce doci rav4 hibrid. Ne znam za cijenu.

    Malo sam zagledao i passat gte.

    Na zalost samo francuzi imaju kombo hdi/struja.

    Qashqai je tijesan. X-trail sam vozao, ali oba bez tekna paketa su katastrofa. A za te pare onda radije polovan xc60.
     
  7. GV

    GV Komšija

    Re: RE: Re: All about (my) Car/Cars !!!

    Ako se osjeti u vožnji onda ti curi negdje u motoru.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sad sam njusio oko motora nakon kratke voznje (motor se zagrijao do optimalne temperature) i ne osjetim nista. Stanem iza auta (gdje je rezervoar) i osjetim.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Ma ne sagorijeva sve pa na auspuh :D
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa onda nevalja sagorjevanje, nebi trebalo toliko da se osjeti? Vjerovatno previše bogata smjesa.
     
  11. GV

    GV Komšija

    A imaš i onaj preljev koji vraća višak goriva u rezervoar, możda ti je to crijevo probušeno.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ken Block Gymkhana 8: Dubai
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pola vremena sam gledao kakve puteve australijanci imaju

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. _amar

    _amar Aktivista

    Kupih u Tuzli Opel Corsa-u 1.0 benzin, 80000 km na satu, jedan vlasnik, kupljena u BiH. Kupih je za vikendice, eh sad, bio sam dns na servisu, zamijeno sve sto se trebalo mijenjat (lafeta, ulje, filtere, zamjeno hladnja). Eh sad, posto cu je cesto voziti po makadamu, imam problem koji me toliko nerviram . Mrzim klapanje, a u ovom autu pozadi nema sta ne klapa. Dva sata sam lijepio gumice i "smirivo" zadnji kraj. I napokon sve usutim, nista se ne klapa kad vozim, stanem pred prodavnicu, cujem nazad kao da mi se ljuja auspuh i to samo na ler-u. Gledo auspuh ne mrda se skoro ni malo, ne dira ni u sta, al se i dalje cuje kao treskanje.
    Ima li neko mozda ideju sta bi moglo biti?
    Majstor mi ode sutra na put, nema ga prije sljedece sedmice. Drugima mi se ne vozi posto sam imo losih iskustava!
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Vozio sam to auto, gledao druge s istim motorom, i nevjerovatno je koliko je svaka nemirna na leru s tim motorom. Kada su otvorena vrata lijepo se vidi koliko "igraju" dok motor radi. Ti kažeš da dolazi otpozadi, pa pogledaj od zadnjeg lonca prema motoru.
     
  16. Benq

    Benq Komšija

    Zna li neko kako popravit naslonjac za ruku na autu Ford Focus 2004 ? Sad je naslonjac podignut vertikalno i neda se spustit horizontalno.. U pitanju je onaj naslonjac na mjestu vozaca , prije je normalno funkcionisalo.
     
  17. Neraa

    Neraa Aktivista

    ja sam imao taj "problem" na svom Seatu Toledo 2003,ako je isto, imaš unutra oprugice ispod ručice, teško mi je to objasniti :lol: .
    Uglavnom moraš obje strane stisnuti sa nečime, ja sam sa dva šarafcigera, ne mogu baš da ti objasnim ovako ali skontat ćeš kad pogledaš ispod ručice šta se nalazi, samo nemoj na silu spuštat da ne polomiš :)
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je zato sto ima 3 cilindra, dosta utice.
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    I kod mene je na Majevici put ovakav :)
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kod nas službena benzin škoda sa tri cilindra zvuči ko fap u odnosu na mog cr dizela.