Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Poweramp bez konkurencije po meni. ;)
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Poweramp koristim godinama. Nemam zamjerke.
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imaju dvije verzije sa 1 i 2 GB rama, predpostavljam da su ovdje podaci ispravni. I ovih 8GB interne memorije je ustvari 4GB kad odbiješ OS.
    Cijena za NF15 korisnike je 235KM na 24 mjeseca, stvarno jeftino.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Ostalo je sve osakaceno, ne znam je li ovaj cpu dovoljan. Ako neko proba nek javi, i ja cu uskoro nekom ganjati telefon ovako do 250 - 300KM.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Mozes nac za 320km redmi note 2 a telefon je avion za te pare.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, tako sam i konto uzimat, mada opet sumnjam je li bi mi to proslo sa NF15 jer imam NF15 po onoj akcijskoj cijeni, placam ga prakticki kao NF10. 8GB interne jest kocnica.

    Snapdragon 210 nije puno sporiji od 400, tu je to u pet deka. A znam da je SD400 pristojan procesor, za igranje svakako ne treba.

    Ovo ja sestri kontam uzet, nece da ide preko 5". Bit ce ili nesto ovakvo ili Lumia 640. :D
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Ma i ja ganjam neki manji telefon, ali gdje ima za 320? Je li pik, narucivanje preko interneta ili?
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ima xiaomi redmi 3, lijep telefon, ali mana je što nema nikakvu display zaštitu, ne znam kako će se tako display ponašati, ja sam isprobao nakratko telefon, jako lijep telefoncic, lijepo radi, i eto ima 5 inchni display

    mislim ako se nabaci tempered glass, moze dobro posluziti kao pristojna zaštita zaštita
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Pik je u pitanju naravno. A ako je 5.5" puno ima i redmi 3 koji je 5" samo gledam slabo da ima ispod 350km. Al opet Snapdragon i baterija od 4100mAh,vrijedi te pare.
     
  12. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    Pitah prije nekih 20-ak stranica.
    Ima li kakvih najava o 6-ici za huawei g7.

    Nikako ne znam gdje na tweeteru raja nalaze informacije o tome. Kad malo za-googlam toliko se zavrtim da mi se zamanta.
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bit će, dok dodje na red :) I ja čekam, mada sam zadovoljan i sa trenutnim.
     
  15. kvaju

    kvaju Komšija

  16. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Xiaomi RN3 je odličan ali miui (bez obzira kuhano od sellera ili stable china) je bugovit da RN3 nije za svakoga tj kome se flasha i slično može se upustiti u kupovinu , da sam znao nebi ga nabavio ! Vrhunska izrada sa puno za....ncije.
     
  17. kio

    kio Komšija

    Kakav je LG G3, 3 gige rama verzije. Mislim prije 2 godine je bio flagship, tako da bi trebao biti i sada solidan. Ima li kakvih vecih gresaka?
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema, mada je ekran poprilican potrosac baterije (veca rezolucija je poteska za GPU) i maksimalna svjetlina je poslaba na suncu. Izrada nije ni blizu flagship Xperia ili SGS6/SGS7 jer ima obicni plasticni poklopac nazad.

    Ostalo je sve super. 3GB rama je dosta lufta (ja sa MM imam oko 2GB zauzeto u prosjeku, racunajuci i cached aplikacije), kad se uredjaj roota, debloata (moze se oko 50 aplikacija hladno uklonit, sto Google-ovih sto LG-jevih), ukine oversharpening i smanji dpi na ~540dpi, sve je potaman. Otada nijednog jedinog lag-a nisam imao, niti onog najmanjeg. LG MM rom za G3 nema nikakvih bugova.

    Baterija traje komotno 3 dana kod nekog normalnog koristenja.
     
  19. kio

    kio Komšija

    Hvala :) Ako budem uzimao, mislio sam preko Telecoma cca 700 KM je, ali radi garancije mi je najvise. :D
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    I ja imam slicna iskustva sa G3, s tim da baterija moze izdrzati dan ukoliko ga slabo koristim, 2 nemoguce, o 3 da ne pricam :D Moguce da je moja baterija losa, ali generlano SoT je jako los, imao sam oko 3-4 sata sa stock 5.0 i Cloudy ROMom, a sada imam Flucmis 4.2 sa MM, i tu ne mogu izvuci vise od 2.5 sata, 3 bas rijetko ukoliko je dosta stvari pogaseno. Nije mi problem kada sam tu kod kuce ili na poslu pa uvijek mogu jos jednom napuniti, ali kad idem negdje na neki kraci put, tipa nema me citav dan, moram paziti da ugasim WIFI/3G/GPS kada ne koristim jer ne moze izdrzati tih nekih 12+ sati umjerenog koristenja.

    700km je puno sad za G3, mislim da G4 za te pare komotno mozes uzeti, doduse ne u Telecomu. G3 je jedno vrijeme bio i jeftiniji od te cifre prije mozda godinu i kusur, jedna kolegica ga je tako kupila, tako da ne znam koliko je pametna ta kupovina. Ipak je star 2 godine, i dati 700 km a vec imas i G5, ja ne bi :)