BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja sam prije imao problema sa moja tvom,trzala i sjeckala slika
    nakon sto su mi promijenili sve kablove u kuci,od tada nema nikakvih problema
    nemam probleme ni sa internetom,radi stabilno i imam deklarisanu brzinu
    cekam sada ovo povecanje pa da vidim koliko mogu uzgurati brzinu ,trebao bi imati barem 20ak Mbps
     
  2. kugla

    kugla Aktivista

    Evo i meni povecali sa mojaTV Net 5 mbps na 8 mbps.
    [​IMG]
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ova su povecanja smijesna, kako oni misle ostvariti one brzine dodatnih paketa od 100Mb? Zna li ko radi li se sta na tome?
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    I ja se to pitam :D

    Evo gledam mojutv i brzina je "opet" stara 5 Mbps :D

    Nece se nista raditi osim na prodaji telekoma xD


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Meni moze 100 mbps ali necu uzeti jer mi ne treba trenutno. Prvo provjeris svoju paricu da li moze podrzati, pa prijavis paket koji zelis, imas 2 dodatna paketa

    1. 30mbps zagarantovano, a ide do 50 ukoliko imas tehnicke mogucnosti (+10KM mjesecno)

    2. 100mbps zagarantovano tj. ide ona caka sa DO 100mbps (+30KM mjesecno)

    svi ostali koliko sam shvatio dobiju oko 10 mbps zagarantovano, ide i do 15 ili 25 ako ima tehnicke mogucnosti
     
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    Ako Telemach ne bude skoro u Tuzli, ili ne bude tehnicke mogucnosti za 30mbit paket mojaTV, najvjerovatnije cu preci na TXTV paket od 54km (50mbit/3mbit).
     
  7. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Ja srecom nemam nikakvih problema ali su najavili da moze doci do pucanja

    https://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M513b2f0c4aa.html

     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Zanima me zasto vam treba npr brzina 30mbps?

    Ja se najvise radujem 10mpbs zbog streama a surfanje i download stvari moglo se solidno gurati na ovih 5 mbps :D



    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Još uvijek nisu korigovani profili na DSLAM-ovima, zato vam brzine variraju u zavisnosti od toga imate li HD kanale, jesu li uključeni jedan ili dva STB-a i sl... Strpljenja, bit će i to skoro.

    Onim kojima bude trebalo 100 Mbit/s uslugu će pustiti kroz VDSL, osim tamo gdje to ne bude bilo moguće.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Jesi kad pokušao skinuti nešto od 20-60 GB? Što je standard za današnje igre. Ne mislim ko nekad na freezoni ostavljat PC ili konzolu upaljenu po tri dana da se nešto skine. Da je ovaj od 100 Mb/s jeftiniji i njega bih uzeo :)


    Mene sad najviše interesuje stabilnost mreže, jer sam trenutno na telemachu i zadovoljan sam s tim, a od sljedećeg mjeseca ili od juna sam kontao preći na MojaTV pa ako ima ko da kaže šta o stabilnosti?
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa vidjeti cemo sada sa ovim povecanjima kakva ce biti stabilnost
    sto se mene licno tice,internet mi je stabilan i nema pucanja skoro nikako,nekada se desi 1-2 minute i to je to ali u zadnje vrijeme to nije cesto,mozda 1-2 u mjesecu
    sto se mene tice,meni je optimum nekih 25-30 Mbps i ne treba mi vise,jer igre ne skidam,velike filmove isto ali neka streamovi pice sto bolje i to je to
    mislim od viska glava ne boli,opet je ovo ispod standarda u evropi,tako da ja sam uvijek za sto vise za sto manje para,ako ikako moze :D
     
  12. Almir

    Almir Komšija

    kad prijavim 100mb pa se razrahatim :) iskreno ovu brzinu nisam ocekivao u bih u narednih par godina.

    Sent from my SM-N920C using Tapatalk
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kako to vremenom se mijenja sjecam se prije divix 700mb i sretan skines ga a ovamo download 120 kb/s :D

    Igra isto tako furka davno jos se sjecam izasla igra GTA 3 na velika tad 2x CD-a :D

    Nemam problema sa pucanjem konekcije sve ide super nadam se da ce tako ostati poslje 1.5 :)

    Nisam odavno nista vece od 5GB skidao pa mi prihvatljivo bilo 5 Mbps :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako znati je li moguce? Podnijeti zahtjev pa cekati da monter dodje da ispita?
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja sam bio neki dan u telekom centru i pitao jel mogu prebaciti se na moja tv full paket a lik na salteru mi rece da nazovem 1444 i da ce provjeriti mogucnost parnice :)

    Planirao sam naredne sedmice prvo sacekati jel sve uredu pa onda cu nazvati za provjeru i promjenu paketa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    To je otprilike to. Podneseš zahtjev, oni ispitaju i ako može dobiješ uslugu, ako ne dobiješ obavijest da nema TM. Ja bih ti preporučio da i kakve vezice ganjaš jer znaju odbit i ako postoji TM (meni se desilo s HD paketom, a DSLAM od mene udaljen oko 100 m).

    Ti možeš pretpostavit može li ili ne, recimo ako znaš da ti je u blizini njihova tzv. centrala u tom slučaju VDSL vjerovatno može, no tačan podatak znat će oni.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa s obzirom da mi je maximum linije 19Mbps, a wikipedia kaze "19 Mbit/s at 6,000 feet (~1.8 km)" Znaci nista od toga?
     
  18. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Za 100 Mbit/s sumnjam.
     
  19. Almir

    Almir Komšija

    da li ce se mijenjati oprema ja recimo sam dobio novi modem inbox ili tako nekako za vece brzine? tipa 100mbps
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Moglo bi 30Mb sa tv?


    Sent from my iPhone using Tapatalk