Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Posto visim na MP, bolji ping je uvijek dobro dosao. Ne zalim se ni sad, ali bolje se ne odbija. Plus duplo veci up za 5km. Taman kad se vrnem u Bosnu u 10om mjesecu raja ce vec to istestirat, pa cu znat tacno vrijedi li se prebacivati sa duo net, na duo net optiku.
     
  2. Piroman

    Piroman Komšija

    Znači ima taj fiber značajnih prednosti! :smt002
     
  3. anel007

    anel007 Komšija

    vjerujem da ima samo sto ja ni sad nisam primjetio nekih velikih problema sa kablovskom, znacajnih promjena u brzini nema, torrenti vecinom idu 2.5-2.6 MB/s down, ping mi nije toliko bitan jer sam davno prestao igrati igre (upalim svako koji dan nesto na pola sata ako mi je bas dosadno)

    mada vidjet cemo kakvo ce stanje biti kad povecaju brzine, ako se sta pogorsa isplatit ce se preci na fiber ali ako ostane po starom radije kupit 2 milke za te pare :smt003
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pitanje je veliko kome ce biti dostupna optika radi infrastrukture.
     
  5. black

    black Komšija

    I sad ti je optika , a mreza je sposobna za upload od 30Mb na dva kanala(licno testirao). Sad ce povecat broj CMTS-ova i broj upload kanala na modemima. To je najjeftinija opcija , nece ici na FTTH.

    EDIT:
    Davno je to bilo :D
    [​IMG]

    Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jel to znaci da nece nista morat mijenjat od trenutne opreme koju koristim za net duo?
     
  7. Decerto

    Decerto Komšija

    tel to telemach nesto mijenja ? Hocemo li i mi napokon vidjeti pristojne brzine uploada ?

    edit : @hamo,jel mozes malo pojasnit ovo za mail account,jel to izadje kao npr. [email protected] ? ,i kako da napravim jedan takav mail. :wink:
     
  8. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Telemach oficijelni thread

    Ne smijem staviti ruku u vatru ali tako sam procitao na jednom forumu u Srbiji (SBB). SBB je stavljao CMTS-ove u zgrade i onda do stanova opet coax.

    Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: RE: Re: Telemach oficijelni thread

    Povecavaju pakete, npr. Duo Net, sa 25/2, dizu na 40/3, plus uvode fiber pakete. Duo net fiber ce ti biti 40/6, za samo 5km vise (45km) od duo net obicnog paketa. Mislim da ce u duo net fiber pakt biti ukljucen i Sport Klub HD kanali.
    Nadam se iskreno da ce biti tako jednostavno.
     
  10. DSA

    DSA Aktivista

    Jel ovo insiderska info?
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kakva insiderska imaš na prethodnim stranama novi katalog :D
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ovo je odlicna vjest jos jedan ogroman samar telecomu koji je trom.kompuz sa bilonkakvim promjenama povecanjima. Prava trka za korisnicima kao i konkurencija.

    Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
     
  13. Decerto

    Decerto Komšija

    svaka cast telemachu s ovim fiber paketima,napokon pristojnije upload brzine.
     
  14. levian86

    levian86 Aktivista

    Kako glupa ponuda, znaci ispada svi paketi idu za 15km gore, jer su dodali "odrzavanje" kks kao novu opciju kija prije nije bila. Tipa ako bih uzeo paket net duo grande family 44.90km plus 3.5km za dodatni tv, plus "odrzavanje" dodje te paket puno vise sto mi je van svake pameti. Vise ni paketi nisu paketu nego moras imati kao "kablovku" koju vec imas kao uslov da bi uzeo paket. Ovo samo kod nas ima. Toliko je zbrkana ona ponuda da vise ima sitnih slova nego sto kazu kako jest :/
     
  15. black

    black Komšija

    Ovo su cijene sa odbijenom naknadom za KKS , prije je bilo uracunato. Cijene su ostale iste , DOU NET GRANDE je i prije kostao 47,90 ali je bio 50/3 a sad je 80/4.

    Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
     
  16. levian86

    levian86 Aktivista

    Najvise mi smeta sto tipa na HSovom paketu kid 22 imam vise kanala nego tipa kada bi uzeo njihov paket duo net grande, plus bi morao da placam dodatno za drugi TV iako sam kupio karticu... samo da izvuku pare
     
  17. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: RE: Re: Telemach oficijelni thread

    Koliko znam, za drugi tv je dodatnih 3,5KM mjesečno (kartica) i imaš sve kanale kao i na 'glavnom' tv-u. ;)
     
  18. levian86

    levian86 Aktivista

    To sam imao kod HSa bez doplate kada kupim karticu koja je bila oko 60km, sad kao vise ta kartica ne može nego se mora doplacivatu, a ovu da bacim
     
  19. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: RE: Re: Telemach oficijelni thread

    A koliko sam ja upucen to vazi samo ako imas sve kanale otkljucane. Ja sam prosli mjesec pitao i nije moglo.

    BTW kartica nemaju nikad na stanju.

    Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Koji je vrag Telemachu danas? Prekida konekcija svake dvije tri minute? Probavao sam palit gasit router nije pomoglo. Nisam imao ovakvih problema do sada.