Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. joyjoy

    joyjoy Aktivista



    Nekorektno ? Nisam ni tražio niti očekivao puni iznos. Kao što rekoh kokuzana bila teška , reko' da ga pitam ! Pa mogao me glatko odbiti ali on objeručke prihvatio da me izvuče za koliko toliko (nisam očekivao 200KM) , dva puta me zahebao !
    Da je vratio cpu meni,nebi ga prozivao , nikom ništa neka sretno posluje i dalje.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Danas me umalo lik ne prevari. Dogovorimo se za mobitel, piše na piku nov otključan dvije godine garancije. Nađemo se, je li sve ok, jest, što prodaješ kaže dobio za marku u eronetu. Pa je li otključan kaže lik nije piše ti, a zapravo piše da je otključan telefon. Nazovem jarana i kaže mi da se ne može otključati. Naravno odustanem od kupovine. Sad je jedino fazon ako mi lik ostavi negativan dojam jer smo na piku odradili kupovinu. Može li se to kako izbjeći?
     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    Moze se mislim obrisati artikal ili kontaktira pik administraciju da obrisu artikal.
     
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    kontaktiras admine i oni ti uklone taj negativan dojam (ako ti ostavi),normalno moras im objasnit sta se desilo :D
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Uzmi screen s. dok pise da je otključan dok nije prepravio.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Uzeo sam SS mada mislim da ga ne može prepraviti jer bi trebalo da se zaključa artikal nakon što odobri prodaju. Postavio ga je ponovo u oglase samo je ovog puta stavio da je zaključan na eronet.
     
  7. electro_p0wer

    electro_p0wer Novi član

    Update: Poslao je poštom 50KM i rekao da će uplatiti ostalih 30 kada mu iz servisa donesem da procesor nije ispravan , morao sam ići u plus i čekam da izvrše testiranje pa bi eto trebalo da se sve završi
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Dobro si prošao na kraju.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jesi dobio tih 50 ili čekaš da stignu?
     
  10. electro_p0wer

    electro_p0wer Novi član

    Donio ih poštar jutros.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dobro si prošao, drugi put kupuj u radnji.
     
  12. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Pa čovječe izvuče tebi lik još para. Dakle dao si 130, on tebi treba da vrati 80 a ti ćeš ovlaštenom servisu platiti 25-30KM za testiranje. I ako ti ovlašteni da potvrdu da je neispravan a on ti ne vrati 30KM onda si ti kraći za 25-30KM koje si dao servisu.

    Dakle računica na kraju je da ćeš ostati sa 25-20KM u džepu od 130. I da ti da tih 30KM nećeš imati 80KM već 50-55KM. Dakle opet te na neki način izlevatio. U svakom pogledu ostao si kratak.

    Izvini ali ja bih ga da sam na tvom mjestu odmah poslao u vražiju mater i poželio mu da taj novac koji je uzeo (ako ga je uzeo na prevaru) potroši na liječenje teške bolesti (a kazna će ga svakako stići i bez takve izrečene želje, ako je takav čovjek).
     
  13. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    A da ne misliš da ne znam kako ti je evo da i ja ispričam svoj događaj. Tražio sam 5.1 slušalice da kupim da zamijenim tadašnje Roccat Kave 5.1 za nešto bolje, imao sam novca do 200KM da potrošim. Nađem lika na PIKu prodaje Razer Tiamat 7.1 za 180KM (cijena drugih ponuda je bila 270KM min). Naručim, dođe paket, sve izgleda uredno, sve priključim upalim igru i primijetim da lijevi bas zvučnik u slučalici ne radi. Dakle kakvo je to razočarenje bilo u tom momentu.
    Kontaktiram ja odmah lika i počne on meni pričati bajke o tome kako su slušalice kod njega radile a sada kod mene ima problem. Kao što rekoh u datom momentu sam imao 5.1 slušalice i znao sam vrlo dobro kako ih treba priključiti i podesiti. Raspravljao sam se tako sa likom 2-3 dana te će on meni, spreman sam da ti vratim pola novca i smatram da je to fer. U tom momentu više čovjek ne razmišlja već prihvata ono što mu se nudi, ipak je 90KM nešto. Prihvatim ja tu ponudu ali u konačnici je time potvrdio da je znao da su neispravne i samo je izvukao novac pa kako god.
    Tada sam se dobro opekao i sada dosta vodim računa o tome šta piše u utiscima, koju vrstu robe neko prodaje i koliko transakcija ima. Do sada nije bilo nekih razočarenja kao tada.
    Ja imam profil ali transakcije i utisci su isključivo od ljudi sa kojima sam zaista i trgovao. Wahu znam recimo lično jer sam imao priliku da odem do njega direktno i momak je korektan 1:1. Ima tu još prijatnih ljudi koji to rade da zarade onako nešto usput korektno i pošteno.
     
  14. Decerto

    Decerto Komšija

    trebao si ih prije odnijeti elektricaru...mozda se samo zica odvojila od bass zvucnika,popravka ti te izasla 5km.Imao sam medusa 7.1 slusalice (nije da je kvaliteta i cijena ista al hajd),imale isti problem,sam ih otvorio,zalemio zicu koja se odvojila od zvucnika i ggwp :D
     
  15. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Mislis da nisam i to probao. Jako su nezgodne za otvoriti a sve zice uredno zalemljene. Jedino sto je Kinez koji ih je pravio koristio mikrofiber od zice tako da je mogao biti i prekid negdje u cijeloj zici ali nisam imao pravu opremu da istrazim. Nosio i u servis da ih zamolim da i oni provjere nisu htjeli da se zaj.. sa tako tankim zicama.
     
  16. electro_p0wer

    electro_p0wer Novi član

    Nisam u plusu nista platio jer tu imam komsiju koji radi , dakle samo da on napismeno dobije. Sada cu prodavati svoj trenutni cpu i mbo i dodati to sto mi je vratio pa pokupiti nov i3 4160 od mickeya ili nekog drugog "ovlastenog" preprodavaca
     
  17. Decerto

    Decerto Komšija

  18. joyjoy

    joyjoy Aktivista

  19. igor.g

    igor.g Komšija

    I meni Pero donese kad dolazi usput u Tuzlu, on ili InsertHome jer zajedno rade. Pa kad jedan ne stigne da mi nabavi HW ima drugi uvijek.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Kako ja rekoh za ovaj CPU problem, momak ne izgleda kao preverant. I logicno da nije, koji bi ti prevarant vratio pare ili dio para?