Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Takve i treba zahebat........... hebo ti svoje filmove! Milioni kilometara nerava su u pitanju.
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

  3. zhady100

    zhady100 Aktivista

    100% regularan. Ja sam kupovao od njega, sto licno to i putem dostave.
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: RE: Re: Provjera PIK prodavača

    Takodje vise puta uzimao.Sve za 5

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja mislim da sam jedan pc uzeo od tog, sve udure.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  6. electro_p0wer

    electro_p0wer Novi član

    Kupio od njeg GPU i PSU sve regularno
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Znam da je dosta prošlo od tvog pitanja ali hoću raju da upozorim. ShadowBN je jedna obična seljačina. Više puta mi se javljao, kao hoćeš prodati grafičku, ofo ono i onda nestan!?! I tako par puta, samo mi trošio vrijeme. Jedan artikl mu je po 10 puta prodan i kupljen na profilu. Očigledno sa jaranima munta to. Onda poslije, mi se javljao za Noctu jedno 5 puta, i to sa 2 profila, nudio mi i neku zamjenu za ram helem.. i na kraju se nekako dogovorimo i na dan slanja, kad je trebalo info da mi da da mu pošaljem noctu da kupi, frajer nestane ne javlja se.. totalno neozbiljan lik.

    Zao mi ovog momka što je prevaren za i3.. ako budem prodavao ovaj borderlands build ikad, cpu i mobo imaju 3 godine garancije u plusu, pa eto :)

    Pazite od koga kupujete stvari.. sto puta mi se desi nađem se s nekim na piku artikl šljašti koliko je dobar. Uživo, ili fali nešto, ili je oštećen etc..

    Evo skim sam imao transakcije zadnje pa da napišem:

    DoktorMrcina - Kupovao grafičku od njega, ispoštovao me maksimalno
    Sunlight - Kupio ram od njega, nije nešto htio radit, frajer mi vratio pare

    Negativni:

    mnneurope - Veliki minus. Prodao mu nintendo igrice po cijeni bagatele, kasnije ih stavio na ebay, troduplo od cijene koju sam mu ja prodao.
    MixSHOP - Koji je vrag ovom? Više brojeva, na svaki se javlja isti lik. 2 profila, na 2 profila isti brojevi.. ja samo ne znam odakle mu ovoliko transakcija. Naspamao je pik artiklima, poželio sam da ima spam opcija blokiranja korisnika zbog ovog lika. Više puta se dogovarao za Playstatione kod njega, i svaki put izradi.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni je bio taj ShadowBN previše sumnjiv pa sam odustao od transakcija sa njim.

    A to što je taj lik kasnije stavljao na ebay ne vidim u čemu je problem? Pa prodao si mu nisi mu poklonio :)
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Za cijenu koju sam to prodao može se reći da sam poklonio bukvalno. Još mi govori on to skuplja, igra treba mu ha hu.. hajd reko nek mu bude, pa mu i prodam. Vidim kako je od riječi..

    btw. zna li neko šta se desilo sa korisnikom didi_sa? Davno je prestao prodavati na piku iz nepoznatog razloga, ali je fkt bio odličan i korektan lik. Jedino koji je uvozio komponente i ujedino bio iz Sarajeva.

    edit: Istina vala mobsterc ispeglao sam te oko vodenog, nema šta.. pošteno. Jebiga sta cu tad mlad zelen, prvi put čuo za vodeno hlađenje..te ovakva crijeva, ovakvi fitinzi, ovaj promjer, ova debljina ha hu. Al nema kome nisam nešto prodao po povoljnoj cijeni i ovdje i na piku, i izašao u susret..
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nemoj nasjedati na tu priču i to je to. Isključi emocije kad trguješ :)
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nije ni tvoje maslo za ramazana, toliko si me upeglao i vremena potrosio da ne mogu preporuciti nikakvu saradnju s tobom.
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Na koga se ovo odnosi, da ne bude nesporazuma? :)
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Na ovog sto se zali :D
     
  15. Decerto

    Decerto Komšija

    @aldin , nisi valjda uzimao custom loop,a da nikad nisi dosao u dodir sa vodenim hladjenjem >.< ? Necu da ti pametujem,al ako imas taj i3,koji ce ti klinac vodeno hladjenje :D ? AIO kuler bi bio overkill,kamol custom loop :D .
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Izgleda da smo dobili Sena No2 :) :) haha
     
  17. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Provjera PIK prodavača

    Prodat cu ti ja na ebayu , uz proviziju :D
    Ja uzeo prosle godine 90€ za dvije nintendo igrice.
    Samo me zaklala nasa posta , 15 KM sa trackingom do Njemacke. Ako nemas tracking onda nema dokaza da si poslao. Ona koza u posti nije dala da slikam paket kad je pecat udarila vec sam morao jos doplatiti za tracking.

    Poslano sa mog X80 Plus(H5C5) koristeći Tapatalk
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma to je baš davno bilo, tad sam imao i5 4670k.. peglao čovjeka kako šta ide ha hu.. klinac bio nafurao se na vodeno a pojma nisam imao.. i na kraju odustanem jer mi se sve činilo previše kompliciranim..

    Ma prodao čovjeku 25 gameboy igrica + gameboy advance sp i punjač za 60km..

    @black hvala druze, javim ti se onda cim bude nesto od nintenda..
     
  19. anel007

    anel007 Komšija

    sve i nekako ali sta se imas ljutiti ako je lik kupio od tebe pa prodaje dalje po vecoj cijeni, to sta ce on uraditi sa kupljenim stvarima uopce ne treba da bude tvoja briga i cim je nesto legalno otislo iz tvojih ruku treba da se pomiris s tim i krenes dalje
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa nasjeo lik na standardnu pricu preprodavaca. Glup osjecaj, kontas da nekome izlazis u susret, a zapravo levat ispadnes