Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    Evo malo iskustva sa servisom philips tv-a, mada ce zvucati kao reklama, i anti reklama neka se zna.
    neki dan mi rikne media player, i preko hdmi kabla sprzi maticnu na tv-u, odnesem kod Muharema (euro servis) naprica mi tip bajke kao d atreba srce operisati, ako nadje plocu to je najmanje 300km (na ebayu 57e) i sl, ali ostavim tv par dana zovu kazu nemogu nista, odnesem u ASBIS (nekadasnji megatrend) sjetim se da rade philipsa godinama ovaj gore supak mi nije htio reci, momak uzme tv, kaze mislim d aimam plocu na lageru, sutradan me zove, ugradio novu plocu, sve radi ko zmaj, i naplatio tj. ja mu dao 50km. nije htio vise.
    najveci belaj sto su se moji isprepadali d ase nece popraviti pa kupili 40" 4100 serije 2kg plastike, radi tv, ali smijesan u odnosu na 40pfl5507, tv bas ono za malu djecu, ako ga ruzno pogledas iskrivi se, a razlika u slici da negovorim, srecom moji su stari pa njima sve isto, ali ja bih ga bacio kroz prozor.
    Uglavnom svi koji budu imali problema sa Philips tv-om pravac ASBIS (kod magbel gume) serviser korektan, profesionalan, i nije nafurana seljacina kao onaj gore.
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    JVC, hvala.
    Ta informacija generalno jhe zlata vrijedna, kao i majstor za auta, ili bilo sta kod nas..
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Dugo me nije neko iznenadio kao momak u ASBIS-u, ozbiljan, profesionalan, i korektan odnos prema musteriji, bez onog tipicnog majstorskog proseravanja ko on najpametniji, on srce operise i sl. nebuloze kao sto znaju kod nas majstori.
     
  4. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Je li ko imao slican problem sa tv, u pitanju je samsung 48h6400.

    Danas dodem kuci, upalim tv i pokaze sliku na 10 sekundi i samo se ponogo ugasi i upali, cackajuci malo po internetu procitam da moze biti problem do internet konekcije, ugasim wifi ruter i tv radi bez problema, resetujem tv i poslje toga nikako ne mogu da se konektujem na mrezu, nade mrezu ali nece preko wifi nikako, reko hajd da kablom pokusam, spojim ga kablom i odmah net proradi da bi nakon 20-30 sekundi tv poceo ponovo da se gasi i pali, iscupam kablo iz tv i sve ok, ne resetuje se vise.

    Znaci cim konekciju pema internetu dobije konstantno se resetuje (mislim da je problem sto se preko wifi nikako nece ni da konektije, nade mrezu ali nista)
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jesi li mu ručno update-ovao sistemski softver?
     
  6. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Mislim da je sam neki dan radio neki update posto je verzija 2820 (zena kaze da je bio izbacio da uradi update neki), ja sam rucno radio nekad davno u septembru a na stranici vidim da je update 2820.1 aktivan koji je izasao u maju. (ne sjecam se sad koji je tacno update bio u septembru).
    Ali poslje toga je sve radilo znaci par dana i danas poce zezati
     
  7. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Evo citam na temi, da je problem do smart hub, cim se aktivira da resetuje televizor. A posto cim upalis tv a ima konekciju smart se aktivira i problem pravi.

    Ima li kakva mogucnost da se nadje stara verzija flasha i da se on nabaci, jer je ovo izgleda veci problem.


    Ps:
    Nakon gasenja skroz mreze, resetovanja smart hub-a za sad je sve proradilo, dok kada to ne bi znao posto citam da je odredenim pomoglo na kraci period pa se problem opet javio, ako se javi ponovo ugasit cu smart hub i to je to.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako postoji "fast start" isključi je, i to zna praviti probleme.
     
  9. GV

    GV Komšija

    Kod mene na Philipsu kada prebacim kanal na Hayat HD zablokira TV pa ga moram iz struje ištekati, ima li netko ovaj problem?
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Nemoj gledati hayat, salim se malo koji ti je model philipsa jer ja imam dva pa ti mogu provjeriti, drugo jesi li nabacivao novi softwer na njega, ili sl. ako nije smart skines sa neta pa na usb, ide zacas.
     
  11. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Samo da javim da sam uzeo H6400 50' i super sam zadovoljan TVom. Sve preporuke, sumnjam da se za ovu cijenu može naći kvalitetniji TV. Platio sam ga 1280 KM.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I meni se to desava s nekim programom, takodje Philips :D Bas zaledi TV totalno. Inace je software smece na Philipsu
     
  13. GV

    GV Komšija

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    Ma neki 32, uglavnom firmware je predzadnji i ne ispravlja ništa ali je na starijem imao isti problem sa nekom (mislim) slovačkom TV stanicom. Gledati ću analogni Hayat i nema problema, ionako samo dnevnik pogledam.
     
  14. black

    black Komšija

    Ima li Philips HbbTV ?
    Kod mene na Sony-u Android TV-u izleti poruka da pritisnem crveno dugme.

    Poslano sa mog X80 Plus(H5C5) koristeći Tapatalk
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Da li je neko kupovao ove jeftine 32 lcd tv-ove? Vidim vox, tesla i tako te malo slabije marke su oko 300km novi 32 inchi lcd-ovi. Pa sad me zanima jesul skroz smeće, ili se ipak mogu koristiti? Ne treba mi ništa smart fazoni, 100 priključaka, ponekad samo za playstation i to je to.
     
  16. Majesco

    Majesco Aktivista

    Ja sam uzeo 32 za kablovske Tesla K32D301B2
    Mogu ti reci da slika je dobra, digitalni kanali izgledaju super nema nikakvih problema.
    Kako sam cuo i malo se raspitao koriste Samsungove panele i elektroniku, sve u svemu ja sam zadovoljan TV-om.
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Hvala drug puno na kvalitetnom odgovoru. Zanima me samo jesil uzeo preko pik dilera, ili negdje u nekom techno shopu? Koliko te je tačno izašao?
     
  18. Majesco

    Majesco Aktivista

    TV je kupljen u firmi koju sam nasao na piku, firma se zove Naldon, nalaze se u lukavici iza autobuske stanice.
    Na TV sam dobio 2 godine garancije, tad kad sam ja uzimao bio je na snizenju 340KM

    Sad je TV za 300KM i 3 godine garancije.
    http://www.olx.ba/artikal/19826472/tesl ... t2-akcija/
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma ja to je taj što sam i ja gledao. Vjerovatno ga uzimam za koji dan. Hvala
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nova generacija tv-ova

    Raja sta je ovo, ni u jednoj radnji nema ovogodisnjih modela tv-ova, znate li sem pika, gdje bi moglo biti, konkretno me zanima LG oled e6.