All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Meni se nikad nisu svidjala zatamnjena stakla.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Cisto informativno, zatamnjivanje stakala trenutno nije regulisano zakonom te se zbog istog moze pasti i na tehnickom, a sa policijom ces se redovno ganjati, posebno ako bude tamnije pa da zapinje za oci.
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Moracu se raspitati kakav je zakon glede toga kod nas. A i ja se mislim da li bi to radio ili ne, zato pitam da vidim ima li kakvih prednosti. Nema potrebe da radim zbog privatnosti neke, nego mi je bilo na umu samo zagrijavanje, i mozda tamo 50-60% samo da se i estetski malo primjeti, ali da se i dalje moze gledati ako ides u rikverc npr.

    Edit: U nas je dozvoljeno raditi na zadnjim staklima sta hoces.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    meni je na Touaregu bilo 100% zatamnjeno nazad,s vana se nije vidilo ama bas nista. a iznutra se ipak ok vidilo, jedino po noci kad ides u rikverc je bilo malo problematicno.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kod mene na tehnickom stoji na oglasnoj tabli obavjestenje u kojem se kaze da su takva vozila tehnicki neispravna. Sutra cu slikati pa postaviti.
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    A evo naletio sam sad i na ovu opciju, dal' ima neko iskustva:

    https://www.youtube.com/watch?v=mm4LFXtsr_E

    U prevodu, plexi nekakav, stiti od sunca, provjereno i odobreno od ovih Swe/De institucija nekakvih.

    Mislim da je prakticnije mozda, a kosta 130e zadnja sva stakla.
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sta kad hoces spustiti prozor? :D
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    To se i sam pitam... :D

    Edit: Ovo otpada, ne moze se spustiti prozor - lol. Znaci opet ostaje llumar ...
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Dog, sigurno ti je da zadnja vocna možeš zatamniti kako hoćeš. To je znaci milion posto. Ostalo je diskutabilno. Zato su meni prednja bocna samo tonirana, najmanje sto se moze zatamniti, skoro se i ne vidi da je ista na njima radjeno. Tako da me mogu zezati samo za zadnju sajbu...
     
  10. selvin

    selvin Moderator

  11. _amar

    _amar Aktivista

    Neki dan sam imo blazi udes sa corsom b, kisa pala, nisam mogo stat i jbga zapucam u drugo auto. Napravio sam sve na autu sto je bilo udareno, eh sad ovaj mastor sto mi je pravio nema dijagnostiku, upalila mi se zuta lampica, engine check. Auto normalno radi, ide sve kako treba, eh sad sto je zanimljivo u krivinama se gasi ta lampica, po pravcu se upali. Ima li iko ideju sta bi moglo da bude? Meni lici na slab kontakt necega, sve sam pregledo al nema nista. Da vozim na servis ispast ce mi skuplja pita vec tepsija, auto koristim samo za vikendice, al me strasno nervira ova lampica :D
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa idi na dijagnostiku jebo ga ti, to je 20 maraka. Usput dobre ti gume dok nisi mogao stati na mokrom asfaltu.
     
  13. _amar

    _amar Aktivista

    Gume i brza voznja :)
    Izgleda da cu morat na servis, dns mi puce na njoj nosac motora, grmi u njoj kad ide. Ne da mi se dugo vozat sto je najgore. Veceg smeca od auta odavno nisam vidio!
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nista ubuduce pazljivo :D
    Imao sam i ja prilicno lose gume na Puntu i isto kisa bila, put relacija Tuzla-Sarajevo, poplava na cesti, ali sam isao polako. Jak motor, a lagan auto, i jos je u krivinama pomalo nestabilan. Kocnice su bile ok.

    Sto se dijagnostike tice nije da je neki savjet, ali ako mozes otidji u ovlasteni servis, jer meni u jednom servisu sa delphijevom dijagnostikom pokazao da je ABS pumpa problem, a u ovlastenom da je alternator. Cim sam to zamjenio i ABS se ugasio. Jest da sam platio 40ak KM, ali vrijedilo je locirati glavni uzrok.
     
  15. _amar

    _amar Aktivista

    Ovo auto nema svjetla kad otvoris gepekt a ne da ima abs :D Ovo auto je kupljeno za vikendice, za pretjerat stvari i tako te gluposti, nije da se stedi, za to imam drugo auto. Al opet, volim kad ne svijetli nista na instrument tabli. Do ovlastenog servisa ima dosta da se vozi, u corsi ne mogu izdrzat vise od pola sata, jos nema klime, za crknut. Odvest cu je sutra na servis, valjda ce moci brzo da srede problem.
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Vise ne znam u cemu je problem. Kupio sam poseban uredjaj koji se zakaci za akumulator. On pokazuje da je napon na akumulator ok, tj da je napunjen do kraja. Za alternator nije zelena nego je zuta lampica i kaze i za njega da je dobar i da puni. Ali meni i dalje lose pali, tj trese (vergla) par puta i onda upali, cak i po ovim vrucinama. Naravno, upali svaki put. Mislio sam da je do potrosaca, ali to isto nema veze. Englezi na jednoj Facebook grupi kazu moze biti svasta, spominju nekakav belt timing. Ima li ko ideju sta sljedece da pogledam?
    Znaci uradjeno je otprilike sve:
    -Grijaci promjenjeni
    -Dizne navodno ok, bosista pregledao
    -Promjenjen nepovratni ventil, koji haman nije imao nikakve veze
    -Akumulator je kupljen 2015 i cini se da je ok, bar tako ovaj instrument pokazuje http://i.ebayimg.com/images/i/111646029 ... -l1000.jpg
    -Alternator promijenjen pisalo na njemu dobar, sta god to znacilo
    -Promijenjeni svi lezajevi, ulje, remeni, vodena pumpa
    -Sipano gorivo na Petrolu, nasuo Diesel Spulung aditiv, nikad nije bilo manje od 1/4 goriva.

    Evo i komentara
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Timing belt je koliko ja znam zupcasti remen.
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Aha, Dino ce znati bolje ali moguce da nije dobro uzubljen

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Mogu biti dizne ili pumpa. Otvori i izvadi filter goriva, to možeš sam i provjeri ima li opiljaka (srebreni talog).
    Znat ćeš odma ako pumpa zeza.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako je mijenjan zupčasti trebalo je namjestiti paljenje. Ima onaj uredjaj što baca svjetlo na remen i pokazuje to paljenje jel dobro namješteno.