Huawei Honor 8 ili (preporuka)?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by donjapa, Sep 5, 2016.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kad dodje do ekrana to je kraj. ili kupi novi tel. ili mijenjaj citav display. Pogotovo je to skakljivo raditi na S6, jer valja lijepiti zadnju stranu, a sve je to napravljeno ko iz jednog dijela. Vec na S3 su lcd i digitizer bili zalijepljeni, pa ako je vec to neko radio upoznao se dosad sa heat gunom :D
    S3 i S4 su sto se mene tice pravo jeftino uradjeni, ko da nisu premium uredjaji. Ova Z1 je ko tenk u usporedbi s sestrinim S4. Ona se lajsna vec ogulila, a nema mu godina.
    Mene vise tu brine sto Xiaomi nije waterproof tj nije glued nigdje, pa nije imun ni na kap vode. Ali dobro je da ima dijelova, ako se kome popravlja :D
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Galaxy je propisno urađen telefon tek od šestice.

    Svi bi sexy laminirane ekrane da imaš osjećaj da ti je pixel ispod prsta, ali kad zvekne display ili touch kuku majko. Samsung sada mjenja komplet ram sa displayem, nema više zajebancije sa ljepljenjem.

    Za S6 i S7 nije namjenjeno da se radi heat gunom, ima pećnica koju Samsung prodaje (ovlaštenim distributerima) za skidanje tog poklopca, i generalno jednom ga otvori može samo adio na water resist.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jbg meni nema mrzeg telefona od Samsunga i Iphona samo zato sto su precijenjeni. Ali vala sto se kvarenja Samsung babo svim ovim android markama to znaju svi ovi stu su radili bilo u servisu ili prodaji. Ali cajnizi majka sad je telefon potrosna roba i mijenja se svako haman godinu pa ko je lud i ko ima para da uzme telefon od 700 eur koji ti ispadne sa pola metra i saspe se u dijelove.
     
  4. black

    black Komšija

    Kod dvojice jarana crko S4 iz cista mira. Drug kupio LG G4 iz telekoma eno telefon zaledi svako malo ili mu izbaci "snijeg" na pola displaya.


    Sto se software-a tice MIUI je dosta ispeglan i redovno dobijam update. Ima 10 dana dobio sam August security patch.

    Evo i Antutu score , Galaxy S6 LG G4 level
    [​IMG]

    Baterija Dual SIM 3G WiFi

    [​IMG]
    [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobar je to fon, više od duplo jeftiniji od s7, a definitivno nije duplo lošiji.
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

  7. Mujka

    Mujka Komšija

    Banggood jest mal skuplji al vrijedi i brže će doći

    Sent from my LG-D802 using Tapatalk
     
  8. black

    black Komšija

    Samo pazi da nije Singapore Post , uzasno su spori. Ja sam cekao 45 dana , da je neka druga posta stiglo bi za 14 dana. Snapdragon verziju uzmi ima i Mediatek koji je odron.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    X10 nije odron, daleko od toga, mada nije ni nivo SD650.
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    To je onda ovaj sto sam gore stavio, Snapdragon, Air Parcel (ne pise koja posta) ali pise 7-20 business days to Sweden...

    Eh, problem je sad sto on stize tek 20tog Septembra, ovo bi bio "pre-order", jer ga vjerovatno nemaju na stanju.

    Nadjem onda ovu verziju, na kojoj ne pise "Global Edition", ona ima na stanju:

    http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-No ... 30944.html

    Nekakve razlike ne vidim velike, samo eto ta naznaka "Global Edition", iako dole pise da ima multi-language menu.

    Sta raditi?
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Sta ima veze, skines sebi ROM koji hoces sa MI Foruma i instaliras :)
     
  12. Chem

    Chem Komšija

    Posto sam i ja nabavio ovaj note 3 SD verziju, jel se mora unlockovati bootloader prije instalacije roma? Trenutno mi je miui 5.1.1. Volio bih se malo poigrati sa romovima.

    Dajte kakvih lijepih linkova :D

    Edit: po meni kamera je najveci problem ovog telefona,kada je tamnija prostorija jako lose slike budu. Jako mi je cudno s obzirom da nije losa kamera(sudeci po MP)...da nije slucajno do fw-a?

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Idi na en.miui.com
    Imas podforum download, izaberes svoj uredjaj i ponudi ti verzije za download, aktuelan je MiUI 8, imas opciju da ga skines kao update pa pokrenes update sa telefona, ima u postavkama, imas opciju da skines software pa preko njega da flashah ili klasicna instalirac custom recovery i opleti po ROM-ovima

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  14. donjapa

    donjapa Overclocker

    Super, naruceno: 187 dolara, sa kablom za punjenje i 2x temp. glass screen protektora. Valjda ce posluziti :)
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nabavi sebi jos i smart patike, folding elektricni bicikl i smart band pa da bude sve kompletno :D
    Salim se, sretno i da posluzi.
     
  16. Chem

    Chem Komšija

    Re: RE: Re: Huawei Honor 8 ili (preporuka)?

    E hvala,legao je MIUI 8 global rom

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  17. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Huawei Honor 8 ili (preporuka)?

    Pa punjac dolazi standardno bar kod mene je bio USB kabl i punjac.
    Sretno da ti posluzi dobro :D

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ma puna kuca punjaca, nego uzeo za auta kabal da mogu provuci, malo duzi.

    Hvala, javim cim stigne.

    Hajde dok smo na temi, uzeo bi ocu nekakav mobitel, jeftiniji, nista fancy, samo da radi, da moze zvati (niti salje poruke niti koristi internet). Nesto sa dobrom baterijom, kinez nekakav, jeftiniji. Ne treba biti velik, nesto oko 4-4.5" bi bilo idealno.
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    Moji imaju Xperiju E4, MTK platforma, jest malo veci tj 5", ali ima onaj Simple Launcher ako je potrebno, Stamina mod i jos dodatno i Ultra Stamina, ako hoces jos jednostavnije, samo pozivi i poruke uz max. trajanje baterije. Oko 200 KM se krecu cijene na piku, mana je sto nema update poslije 4.4.4 osim nekih bugfix updatea, a sad je izasao i E5, pa bi ovaj trebao biti jos i jeftiniji. Build je kvalitetan, čvrsta plastika, a ima 2 SIM slota + microSD.
    http://www.gsmarena.com/sony_xperia_e4- ... s-6882.php
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker