Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene na mobitelu viber nakon nekog skorijeg updatea ne radi kako treba
    tacnije otvorim ga i par minuta traje kao loading,one crtice a kada udjem u chat,bude prazno i tako stoji
    bas su ga usrali na svim platformama...da raja hoce prelaziti na aplikacije koje rade uredno,to bi bilo ekstra,ovako patnja svima
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Davno sam se ja zalio na to, imam osjecaja da je meni medju prvima pocelo. Poslije se od prijatelja svi poceli zaliti. A eto sada i taj cirkus sa porukama. Vjeruj ja osposobio UniFon i povezao fiksi telefon preko mobitela pa sada to najčešće koristim. Dodje Telemach racun 90KM ali znam da radi. A ne viber, lutrija.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Vjerujem da je neko vec pitao al da ne kopam sad tri dana. Ima prijatelj windows 10 pro koji je updejtovan sa windows 7 pro. Trebat ce podic sistem najvjerovatnije jer je uzo ssd a kloniranje izgleda zeza. Kako najlakse ubaciti licencu tj. key da se ne mora dic sedmica pa nanovo update?
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa ne moras sedmicu dizati. Ako je uradjen upgrade sa sedmice. Poslije toga instaliraš cistu instalaciju desetke koja se sama aktivira. Preskocis gdje trazi key. Ja sam na svakom računaru na kojem sam radio upgrade sa starijih windowsa odmah poslije upgradea dizao načisto win10 da se ne zayebavam sa tromim sistemom i gubitkom programa u narednim danima. Odnosno da se ne pati osoba ciji je pc.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Ako je koristio i Microsoft Account, tu bi takodjer trebao da ima mogucnost aktivacije nakon zamjene diska ili reinstalacije, pored ovog sto je napisao Nails.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Radi normalno ovako kako je kolega Nails rekao, hvala obojici.
     
  7. GV

    GV Komšija

    Da i ovdje pitam...ima li kakva varijanta da se OEM licenca Win 10 sa 32 bitnog prebaci na 64 bitni
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    To radi bez problema, samo isti ključ uneseš prilikom reinstalacije windowsa, pod uslovom da tu licensu instaliraš na računar s kojim je originalno ta licensa došla.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kakav je ovo update bio? Meni je brat bratu 3-4 restarta bilo i 30min trajalo a update upaljen uvijek automatski.
     
  10. Chem

    Chem Komšija

    Re: RE: Re: Windows 10

    I meni isto je bio neki veci update ,pojedine aplikacije poput ciscovog vpn mi je sam deinstalirao jer nisu kompatibilne...wtf

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Zadnji CU je .187.. Pretpostavljam da si AU 1607 update instalirao davno?
     
  12. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Zelim napokon odradit clean install Win10. Dakle skinem najnoviji build, napravim bootable USB i opleti. Mora li se uzimat famozna licenca ili postoji crackovan? Ili se moze naknadno aktivirati kao i prethodni Win-ovi?
     
  13. Chem

    Chem Komšija

    Re: RE: Re: Windows 10

    Mozes naknadno aktivirati. Kada te ,kod instalacije, bude pitao za kljuc samo odaberi opciju skip

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  14. black

    black Komšija

    Narode moze li mi neko poslati link gdje kupio licensu za Win10? Moze i kljuc za Win8.1 ako moguce upgrade uraditi.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

  16. black

    black Komšija

  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Nikakvih, samo kupi od provjerenog sellera, tj onog kod kojeg vidis da ih je prodao stotine.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja kupio tri Win10 Pro ključa, nikakvih problema.
     
  19. black

    black Komšija

    Treba mi za firme ali nema izgleda druge nego da u Imtecu za 240 KM kupim ili 350 KM ako mi Pro bude trebala. Ovako necu moci dokazati porijeklo.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prijavi da je ključ došao uz matičnu ili nešto slično.