Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. chivas

    chivas Novi član

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    OffT
    UCB uzima 9,2%, preračunato to je za trgovca 10,1% (viša osnovica), pikpay uzima od 4,7 do 4,9% kako kome, za trgovca je to 5,15%, od iste osnovice oba uzimaju.
    Nema kredita bez kamata NEMA, u banku ne možeš besplatno ući a kamoli dobiti plaćanje na rate bez kamata.
    I niko ne diže cijenu, već ako je niža za gotovinsko ili jednokratno kartično daje ti POPUST tj. ne uzima sebi iznos koji banka zadrži sebi na ime "provizije" tj. kamata (a sve ko fol bez kamata a oderaste).
    I 2,5% i više je provizija koju uzima banka (UCB) na jednokratno kartično plaćanje, nije na rate, znači debitna jednokratno. Na artikl od 2000 KM banka trgovcu prebaci 1950 i to sa kašnjenjem od 7+ dana (UCB) jer kupac nije želio/htio da nosi keš sa sobom.
    Eto usput kada budeš išao do službe za zaštitu potrošača spomeni i ovo guljenje od strane gulikoža (UCB) kod kojih slučajno radiš.

    Sry na OffT ali jedna te ista šuplja od bankarskog sektora godinama se provlači.
     
  2. Chem

    Chem Komšija

    Re: RE: Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    dupli post,molim moderatore da obrisu
     
  3. Chem

    Chem Komšija

    Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...



    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Koristim ja onu malu kao bubreg, radi fantasticno.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    pa mozda ti imas lose iskustvo ja sa sa njima znam godinama, kupio sam bruku stvari, i meni skroz ok. ako hoces vrh neznanja idi u imtec ili mobil mediju preko puta binga, neznaju gdje su suplji.
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    Ti fakat palis na kurblu, kod stanica ti je ista cijena za kes, ili kredit od 24 mjesceca, i niza je nego u tehnomagu gdje je za kes jedna a 10% veca na kredit, kod stanica je ista cijena pa kupio sam 3 stvari u 5 mjeseci valjda znam koliko je sta kostalo, sony 50w807c kod stanica na kredit 1699km a u tehnomagu za kes 1699 a na karticu dodatbih 10% u domodu 13% vise nego na kes.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima par kompanija koje nude istu cijenu/popust za keš ili na obrocno placanje sa šoping karticama ili PIO kreditima na recimo 6 mjeseci (mada je to sada sa penzijama drugacije jer nam se drzava nesto vie srozala u zadnje vrijeme pa je PIO kredit komplikovaniji) a krajnjeg korisnika briga kakva je procedura. Neka kupuje gdje je najpovoljnije ako je to u ovom slucaju "stanic".

    U biti je sve zavisilo kakav je dogovor izmedju banke i prodavnice. Na nekim šoping karticama prodjes sa recimo 10% popusta kao za keš dok sa drugim karticama u toj istoj prodavnici imas 5%. Ali se taj procenat znao konstantno mijenjati ili je imao "limit" do kraja X godine itd.
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Stanic daje istu cijenu, a domavija za namjestaj daje 5% popusta na unicredit karticu, tako d ase treba paziti gdje kupujes mozes fino ustedjeti.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Gdje se može uzeti preko PIO? Da ne ide preko banke nego direktno administrativna zabrana na pio?

    Ne interesuje me konkretno TV nego komplet bijela tehnika.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    ^Tako je prije bilo ali kako rekoh, drzava nam propada pa je sada veca procedura. Licno ne znam ni jednu radnju da radi po starom sistemu, sa administrativnim zabranama. Ako saznas, javi.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kupio sam i ja bruku stvari kod njih, ali stoje da nemaju pojma barem kad su televizori u pitanju. Ako ja dođem u radnju "naoružan" znanjem o svim aktuelnim modelima a neki balavac me uvjerava u nešto suprotno dođe mi da mu j***m m***u na javnom mjestu.
    Kad sam u jednom navratu pitao koliko bi mi skinuli od cijene Sony televizora koji je godinu dana radio u radnji gotovo svaki dan, kaže šefica 50KM. :smt005
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Koji to trgovci u sarajevu ista znaju, nijedan sve debili podobni zaposleni, dodji u imtek Merkur otoka, idioti dvije ne znaju sastaviti, čitaju sve sa deklaracije.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Zna li mi neko reći posjeduje li Panasonic ST50 DVB-T2 tuner?
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jesi siguran da podrzava novi H.265 / HEVC codec?
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Pitao si za DVB-T2, pa eto u linku sto ti stavih

     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Zanima me kakav ce biti ovaj nas digitalni signal, spominju T2, sad koji codec ce biti ne znam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Neki servis za preporuku u Sarajevu, da ne gule po usima? :D
     
  19. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

  20. JVC

    JVC Overclocker

    Koji je tv u pitanju, od toga t puno zavisi.