All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Chem

    Chem Komšija

    Re: RE: Re: All about (my) Car/Cars !!!

    Gdje nabavljas ovo druze , predpostavljam da si zadovoljan?

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    On je u Sveckoj pa gdje god da nabavlja... :D
     
  3. Chem

    Chem Komšija

    Re: RE: Re: All about (my) Car/Cars !!!

    Hahah u pravu si :)

    Ne vidim na tapatalku lokaciju :/

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ima ih na ebay-u: http://www.ebay.com/itm/Turtle-Wax-Clea ... 34&vxp=mtr

    Ja sam zadovoljan, pogotovo jer kod nas zna biti dosta padavina. Kad je snijeg/mraz, onda se i ne trudim stavljati ovo, jer je kod nas uvijek minus i uvijek ledi, tako da ne znam kakvog tad efekta ima. Ako auto prenoci vani onda ti ne gine nego istrugati sve, pa vjerovatno skines i ovo.

    Da li sam zadovoljan: Da. Pogotovo u periodima ucestalih kisa. Ljeti sam namazao prije road-tripa a nije bilo padavina usput. Ono sto sam primjetio je da pri manjim brzinama 30-40 voda ostane, pa moras pokrenuti brisace jednom prije nego ubrzas, tek kad ubrzas i vjetar pripomogne, onda ono klizi.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onako odoka, koliko aplikacija moze izac sa 300ml?
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imao sam ja to na svom autu jos prije 15ak godina. Osim sto je cool po kisi dobro je ljeti protiv insekata,mnogo ih samo klizne niz staklo a oni koji se razljepe po sajbi puno lakse se obrisu.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Tesko je reci, ja kad sipam ja naspem malo vise, dok punac kad sipa on stavi manje, ali moze biti za 3-4 aplikacije sigurno. Pospes lagano po staklu, i razmazes s nekim tipom vlakna/maramice/krpa, po cijeloj sajbi. Na kraju saperes sa vodom.

    Primjeti se kasnije da je sajba malo "masna", tako da moras paziti koliko naneses, ne valja previse, jer se po jakom suncu primjeti dosta ona masnoca (iz iskustva), dok kad naneses neke umjerene kolicine nema problema nikakvih.

    Btw - ovo stavljam i na retrovizore.

    U nas srecom nema insekata plaho, tako da to i ne primjecujem.
     
  8. GV

    GV Komšija

    Ima li šta za unutra protiv nikotina i ostalih isparenja :)
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja


    Pospi shajbu kantom vode i masnoca ce nestat. Inace ostane do prve kise.
    Koristm i ja ovaj turtle.

    Ne mora se uopste puno stavljat. Meni flasa bude po godinu dana. Perem auto barem jednom mjesecno, zimi cak i cesce radi soli.
    Izgleda da je novo pakovanje doslo japa http://www.jula.se/catalog/bil-och-gara ... re-629094/
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    @Zeleni - jos uvijek u opticaju ima i onih prozirnih boca, ali isti je to proizvod. Ja auto perem 2 puta godisnje, poslije zime, i ako sam slucajno u BiH :p
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma daaaaj, prije 15 godina? Zar je bilo ovoga tako davno? :)

    Nisam jos gledao sta imaju u Motorexu, gledao u bivsem Mercatoru i imaju Abro od 100ml, 10KM. Ja mislio kad vec uzimam da odmah idem na 300ml ili slicno pakiranje.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sjecam se nekada davno, bilo je pocetkom 2000-tih na njemačkom RTL-u da sam gledao te proizvode za stakla, bio test 5-6 proizvoda. Mislim da je ADAC test bio. Za autoputa se ubilo, voda samo sleti sa sajbe, netrebaju ti brisaci. Odprilike 15 godina kasnimo za svijetom :)
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ima Abro Clear View u dvije verzija,zuta i zelena. Zelena je za iznutra kao antifog a zuta vanjska da vida klizi. Samo apliciranje je problematicno,moras se bas potruditida ispadne da valja.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koji cirkus od auta. Mada me neiznenadjuje obzirom odakle je vlasnik. :smt003
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Volan je vrh :D

    I auto od 55kW ide tjunirat :smt082

    Kad smo kod Renaulta neki dan sam prvi put valjda vidio izbliza Renault Talisman kakav stroj kakva ljepota.

    [​IMG]
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Možeš samo zamisliti kakav je cirkus da je slikao ispod haube ovaj clio :) obicno se tim najviše i hvale, a ovaj nije smio ni staviti fotku haha
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Fabricki tjuning ?

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  19. Almir

    Almir Komšija

    možel preporuka za kvaliteta mobitel držač za auto što jednostavnije i kvalitetnije, takođe i punjač za samasung note 4 sa fast mogućnostima...
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator