Battlefield 1

Discussion in 'Igre i konzole' started by bhd, Feb 1, 2016.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Tek jucer uzeo igru a nemam nikakav headset. Cim uzmem kakve slušalice eto me.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Hehe imam i ja slican problem sjebao mi se microfon na slusama a neda mi se uzet nove jer kontam uzet nesto da valja pa za mic koristim telefon na kojeg sam nabacio teamspeak :D
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma ko kaže? haha :D igram sa support-om, i hocu da ga otključam :D onda ćemo preći na claymore :) a NAILS spominje taj mikrofon vec par godina :smt005 :smt005
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Izasao patch neki 700mb.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    We will be performing maintenance and releasing an update for Battlefield 1 on Oct 24, 2016, with the following downtimes:

    • PC: Multiplayer will be offline for 1h starting 0700 UTC/ 12AM PT Oct 24.
    • Xbox One: Multiplayer will be offline for 1h starting 0800 UTC / 1AM PT.
    • PS4: Multiplayer will be offline for 1h starting 0900 UTC / 2AM PT.

    Update not jos nije izasao.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa meni je sad updejtalo.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne, kazem update not, spisak izmjena koje su odradjene, jos nije izasao da se vidi sta su radili ali jeste sam update.
     
  8. somer

    somer Aktivista

    Čuj ovo prosjek igra, e svašta ćeš pročitati na ovim internetima..

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Za supporta mi najvise lezi BAR 1918 Storm. Solidna za medium range borbu. Jes da ima samo 20 metaka u sanzeru, ali reload je brz.
    Za assaulta je sve u sustini za close range, ali sa MP 18 optical, mogu i malo na medium sta ubiti.
    Za medika Mondragon Storm, i Cei Riggoti factory. Ova druga ima 5 metaka, pa nemas puno lufta za fulanje, inace si mrtav.
    Originalni sniper izgleda sasvim ok.

    Updejt na PS4 je 2.4GB.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo i patch note:

    General


    Fix for one common and one uncommon client crash.
    Fixed a potential soft freeze in single player campaign connected to AI.
    Fixed an issue where players experienced getting stuck in the globe screen when cancelling matchmaking.
    Fixed an issue when trying to join multiple servers.
    Fixed an issue where players experienced weapon skins not being removed when scrapping items.
    Fixed an issue where players were missing “The Insider” Dog Tag.
    Tweaked calculations of values in End of Round.
    PC: Fixed an occasional crash when a user shutdown the game.
    PC: Fixed an issue where players experienced troubles with A and X button functionality on PC while using an Xbox One controller.
    PC: Fixed an issue where players experienced crashing while closing the client during streaming installation.
    Xbox One: Fix for the “Trench Raider” Dog Tag not unlocking on Xbox One.

    UI


    Fixed two issues in the “Through Mud and Blood” War Story where no new objectives would appear.
    Fixed an issue where players experienced wrong info in loading screen.
    Fixed an issue where players were missing the Dog Tag counter.
    Fixed an issue where English text would appear for players in non-English regions.
    Fixed an issue where players experienced a placeholder image when opening the Operations menu for the first time.
    PC: Fixed an issue where players were missing an option to display controller button prompts.
    Fixed an issue where players experienced End of Round screen not loading.

    Graphics

    Fixed a crash related to soldier animation.
    Fixed a graphical glitch when exiting a War Story and going to the main menu.
    Fixed an issue where players experienced player icon overlapping while matchmaking on console.
    PC: Temporal anti-aliasing is now the default anti-aliasing mode on medium graphics quality.
    PC: Fix for a graphical issue causing artifacts in shadows.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ima li lista šta su shebali?
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    To ti je svaki slijedeci patch note.. haha..
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Tri partije za redom gubim zbog voza/cepelina, iako smo vodili 200-300 razlike... Jebes se 25min da pobijedis i igra dodijeli protivniku ova sranja da ih nagradi jer su losi. Kako glupa mehanika
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Izgleda da su patchom usporili lvl-upovanje. A i jest bilo pre prelagano.
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Igram danas u timu koji je imao 15 snajperista. Ja ih prebrojao. Ona mapa gdje imaju 2 zastave u onoj kuli E i F. I kontam haj jednu partiju, ali 3 partije za redom svi samo snajpaju. U BF4 sam imao procenat rage quit-a na nekih 3-4 posto, ovdje radi retardiranih ekipa koji samo snajpere ganjaju, to je puno veci procenat. Tenkovi dominiraju iz samo jednog razloga, sto niko ne igra sa assaultom jer su puske sve za close range u sustini, i zbog cinjenice sto su snajperi i medic dmr OP. A u stvarnosti tenka je veoma lako skinuti. Imas one dvije granate tenkovske, imas at rocket gun, i samo jos da ti se pridruzi sa malo dmg, i tenk je gotov. Ili cak sa supportom je jos lakse skinuti tenka sa onom satchel minom sto im zaljepis, na heavy tenkove pravi 40 damage, na light cak i do 60 posto damage pravi, a resuply se veoma brzo.

    Ona pustinjska mapa sa 3 zastave, odigrao 10 partija na njoj, jos nije zavrsila partija bez da jedna strana drugu spawn ne siluje. Retardiranije mape u zivotu ne vidjeh.

    Avioni na dosta mapa beskorisni jer AA ima na svakom cosku.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Aa treba nerfat kao i cepelin. Snajpera previse fegeti kempaju na svakom cosku.
     
  17. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    U pravu ste za snajpere, znaci uzas, toliko ih je da ne znas uopste odakle pogadjaju...

    Sent from my LG G3 using tapatalk
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jos stvar da bude gora, ti te snajpere ne mozes spotat, hem kad stojis kraj njega i on puca ne pojavljuje se na mapi. Znaci na BF4 znam podrucje iz kojeg me puca snajper, okrenem se pocnem spamat spotanje i odmah ih otkrijem. Na BF1, znam iz kojeg generalnog pravca i podrucja me pucaju, i spamam spotanje, i uspijem spotat snajpera mozda 2 puta od 10. Znaci sve su im podredili. Mi koji volimo letat sa automatskim oruzjima smo totalno u podredjenoj situaciji.

    Da ne igram sa svojima, uvijek bi bivao sam na zastavicama. Sljetilo igraca iz drugih non objective igrica kamaru, pa svoj seljakluk prenjeli i na BF.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako su mogli najosnovniju stvar syebati, filter servera. Trazim po free slotovima, ulazim na 39/64 i onda me stavri kao treci u queue. i sta im ovo znaci 62/64 [8] ??? Osam ljudi ceka da uze na server a meni izbaci kao da imaju 2 free slota. Sreca pa se DICE developeri ne bave necim ozbiljnim u zivotu.

    Evo zapelo na loading screenu i naravno nsita drugo ne radi osim kill kroz task manager. Pa daj neki exit majku mu..
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Tako je znalo biti i na BF4. Obicno poprave nakon par dana. I nama na konzoli je sad tako.