Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    na izvodu ce ti pisati taj broj. Ako imas internet bankarstvo moze to vidjeti, a ako nemas, cekaj da dodje mjesecni izvod...
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Danas čitam na akta.ba da su tri lokalne pošte zatražile od Uprave za indirektno oporezivanje da se uskladi zakon o oporezivanju robe koja dolazi poštom u smislu da se ne carini roba vrijednosti do 200 KM, kao što je slučaj u situaciji kada tu robu prenosiš lično preko granice, dakle, umjesto sadašnjeg limita od 50 KM na robu poštom. Pohvale što se neko sjetio da ovo nema nikakvog smisla.
     
  3. anel007

    anel007 Komšija

    ^ to kad bi proslo tacno bi mi svanulo
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija


    Obicna kartica tekuci racun, platu podizao licno karticom i dobijem samo onaj papir koliko novca sam podigao. Nisam ni bankomat koristio do sada karticom.

    Traži mi poslje unosa VISE kartice 4 - digit code al haman da moram sutra do banke da dobijem te brojeve.

    Imam sve papire pregledao sam od potisivanja al nigdje ne vidim taj kod.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Na izvodu iz banke se nalazi taj kod.
     
  6. nikolamo

    nikolamo Novi član

    Meni sa UPS stoji dostava 49E, a preko DHL 29E. Kojih 37%?
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i ja sam ovo citao i nadam se regulisanju ovog pitanja
    bilo bi super,jer 200 KM je ipak fina cifra do koje se moze uzeti i nesto kvalitetnije od kineskih budalastina a da nas ne opletu po usima
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Skuplja je kao shipping, ali kad moras placati carina, pdv i ostale stvari, tu je ups jeftiniji, prakticki platis samo pdv i carinu, i mozda jos cvaju za spediterske usluge, dok kad preko bh posta nabiridzaju trilion taksi.
     
  9. black

    black Komšija

    Ja sam ljetos na 295 KM platio 105 KM za sve moguce takse , pdv carinu :D Ogulili me dobro , UIO i Posta

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  10. nikolamo

    nikolamo Novi član

    Ok, možeš li ti ili neko drugi objasniti kako se nama isplati bilo šta naručivati sa Computer Universa u odnosu na cijene na Piku ili čak u nekim slučajevima u WinWinu.

    Evo nekoliko primjera:
    6700K CU=300E+45Epostarina=345E+27% carina i pdv=438E*1,95=CU 854KM - Pik 630KM - WinWin 793
    Sapphire Radeon RX 480 Nitro+ 8G 8.0 GB OC CU=243E+45Epostarina=288E+27% carina i pdv=365E*1,95=CU 711KM - Pik 635KM - WinWin 608
    MSI GeForce GTX1070 Gaming X 8G 8.0 GB OC CU=414E+45E=459E+27% carina i pdv=582E*1,95=CU 1134KM - Pik 990KM - WinWin 1185
    LG 34UM67-P CU=353E+90Epoštarina=433E+27% carina i pdv=549E*1,95=CU 1070 - Pik =1000 KM

    Ovo su cijene sa CU bez dodatne provizije pri plaćanju PayPalom u iznosu 5-15E, špediterskih usluga i dodatnih poštanskih usluga koje naša carina(pošta) obično naplati a koje iznose 20-50KM.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kad napravis acc na cu, odmah ti se odbije njemacki pdv.
    Moje iskustvo sa pikom je bilo flying colors, a win win ne moze nabavati ono sto meni treba tako da cu za mene najbolji ali i jedini izbor.
     
  12. nikolamo

    nikolamo Novi član

    Ovo jesu cijene bez njemačkog pdv-a. Ako ti je jedini izbor za nabaviti nesto onda ok, ali ne vidim nekog smisla da se od njih nabavlja ako se to isto ima nabaviti na piku.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Rekoh ti da sam imao ne bas pozitivno iskustvo sa pikom, a i da ti budem realan, nekoj osobi na piku dati par hiljada eura je malo suludo.
     
  14. nikolamo

    nikolamo Novi član

    Ljudi svakodnevno daju prodavačima sa pika hiljade eura pa i desetine, stotine hiljada eura za auta, nekretnine... Nisu svi na piku prevaranti.
     
  15. Esprit

    Esprit Aktivista

    Re: RE: Re: Online kupovina - diskusije

    Ova me vijest stvarno iznenadila, mislim kod nas samo sto zrak ne oporezuju i onda vidim ovakvo nešto... To bi bilo sjajno, daj Bože.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Bukvalista si preveliki.
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Re: RE: Re: Online kupovina - diskusije

    Bilo bi normalno da budemo i faktički dio Evrope (ili svijeta), a ne samo geografski, no valjda izađemo iz tranzicije za narednih 30 godina.
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    I kakva je situacija sa funtom, kako vidim 1 gbp = 2.1 bam ?

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma funta nikad nije bila slabija.. eto još malo pa ko euro.. a nekad bila skoro kao dupli euro.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    bas vi sta kupujete i iz UK ?
    i dolar je jak,kupovina sa ebaya nije bas isplativa,jedina prednost je besplatna postarina
    dolar je oko 1.8 KM evo vec godinu i kusur