Kineski telefoni

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by selvin, Sep 19, 2013.

  1. black

    black Komšija

    Meni je bitno da izdrzi dok ne legnem spavati , onda ide na punjac. Koristim telefon standardno , malo vijesti procitam na netu , pogledam klip koji na netu , udjem na forum malo :D
    Na telefonu imam Facebook , Messenger , Viber , Telegram , Instagram i Twitter.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  2. edgsi

    edgsi Aktivista

    @black
    Imam isti mob (Redmi Note 3 Pro 2/16 gb) i mobitel je stvarno masina za ovu lovu. Jedno pitanje, nadogradio sam ga na MIUI Global Stable 8.0.5.0 (LHOMIDG) i sad imam jedan problemcic. Kad se otkacim sa wi-fi onda mi ne radi mobilni internet dok ne resetiram mobitel. Kakva je situacija kod tebe?
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakva je situacija sa kuhanim romovima za njih?
     
  4. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Kineski telefoni

    Nemam tih problema a imam isti rom. Nikad ne gasim ni 3G ni WiFi mozda to ima neke veze.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  5. edgsi

    edgsi Aktivista

    Ne gasim ni ja. Znaci, kad se dovoljno udaljim od "poznatih" wlan mreza treba automatski da se prebaci na mobilni internet ali nece. Samo restart pomaze...
     
  6. edgsi

    edgsi Aktivista

  7. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Kineski telefoni

    [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  8. edgsi

    edgsi Aktivista

    Re: RE: Re: Kineski telefoni

    Da, i kod mene je identicno.
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Jeste li probavali disable/enable data connection ili da promjenite mrezu npr sa 3g na 2g. Mislim da bi trebala proraditi mobilna konekcija bez restarta.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  10. black

    black Komšija

    Kod mene uvijek radi bez problema , probaj restart na tvornicke. Mozes i probati Airplane mode upaliti pa ugasiti , to je isto kao da telefon ponovo upalis.
    Kod mene je network type na LTE a kartica je u prvom slotu. Imam i drugu karticu i na njoj radi 3G bez problema.
    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  11. edgsi

    edgsi Aktivista

    Evo danas vec nekoliko puta radi automatski tako da ili je problem nestao ili je, sto je vise vjerovatno, random. Vec sam pokusavao paliti/gasiti Mobile data i wi-fi, reset APN-a i nista od tog nije pomoglo. Samo restart mobitela.
    Kad se drugi put desi pokusacu promjenu 3G-2G i on-off Airplane mode.
    Kod mene je samo jedna sim kartica, bhtelecom u sim1 a memorijska u drugom slotu i Network type je na 3G.
    Btw danas sam iskljucio logiranje citacem otiska prsta i bas danas vec nekoliko puta radi automatski prelaz sa wi-fi na 3G. Evo upravo probao i jos uvijek radi. Ha ha, vjerovatno koincidencija :D
     
  12. edgsi

    edgsi Aktivista

  13. anel007

    anel007 Komšija

    nillkin ima super maske, istu takvu sam imao na svom telefonu i jedina joj je mana što ne pruža zaštitu na gornjoj i donjoj ivici uopće
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    A ne vrijedi to 25KM, pogledaj na ebayu, sigurno su jeftinije.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kojeg kineza sad izeti? Treba minešto jefitino, sipade mi tablet sa pola metra na tepih i puče ekran. Pa ne možeš da vjeruješ.
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Moj glas ide za Xiaomi, samo proberi koji ti model odgovara. Vec provjereni, dobra kvaliteta izrade, dobar community, prihvatljive cijene.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  17. black

    black Komšija

  18. Chem

    Chem Komšija

    @Black ovaj cover mi se svidja pravo,jel cini telefon osjetno glomaznijim ?

    A sto se tice tempered stakla ja uvjek narucim po 5 i kad spadnem na 1 opet podebljam. Malo mi dijete pa bas i ne cuva dok gleda crtice.


    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  19. black

    black Komšija

    Pa jest malo glomazniji ali lakse je rukovati sa telefonom kad sam u pokretu pa ne moram paziti previse. Telefon je bas gladak i tanak bez oklopa.

    PS kod mene jer crni telefon pa se bolje uklapa od ove zlatne boje na slici.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  20. Chem

    Chem Komšija

    Re: RE: Re: Kineski telefoni

    Ja ga narucih nije neka pljacka. 3 Dolara pa da probam.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk