AMD Zen / Ryzen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jul 24, 2015.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako nista barem ce razbuditi Intel, zadnjih par serija je 10% razlika u procesorima.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sumnjam, rekao bih da će biti slična situacija kao sa Polarisom - velika očekivanja, a na kraju ništa posebno.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Je li to znači da ćeš ti kupiti Zen? :p
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da, prodaću i7-5820K i kupiti Zen... Not! :D
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. Mujka

    Mujka Komšija

    Pa ovo je odlično definitivno će ovo biti super procesor ako cijena bude dobra. Sta ti misliš King

    Sent from my LG-D802 using Tapatalk
     
  7. black

    black Komšija

    [​IMG]



    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Dobro bi bilo, ali nekako mi previše kriju podatke, a i činjenica da je odgođen ne pomaže. Resurse koje intel ima će biti teško dostići...

    Sent from my MI 4W using Tapatalk
     
  9. black

    black Komšija

    Realno da AMD-ov 8C dostigne aktuelni Broadwell E sa 6C bilo bi dovoljno. Hehe sjecam se kad sam kupio Phenom II X6 prije 5 godina , tada nije puno kaskao za tada aktuelnom prvom Core generacijom.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    To bi bilo idealno :) Ja bi im prvi bio musterija jer spram mog fx 8320 mislim da ce ovi zen imat najmanje 50% veci single core performance sto je stvarno dobro.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da se ne zaboravi: :lol:

    Bulldozer 50% Faster than Core i7
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Haha, što ga Baha iskopa..

    Elem, ovo je jedan benchmark, teaser, pa to treba tako i posmatrati.. Kad se urade detaljni testovi, onda će lako biti zaključiti gdje će se procesori uklopiti na tržištu sa aspekta cijena / performanse..
     
  13. nikolamo

    nikolamo Novi član

  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma AMD je zakon :)

    Sent from my LG G3 D855
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Aha, zadnjih 5-6 godina su bili zakon pravi gdje se flagship CPU poredio sa intelovim I3.
    Zivi bili pa vidili kad release dodje. Ove "labaratorijske" testove ne priznajem.
     
  18. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Nema bilo kakve logike hejtati AMD, bore se protiv Intela koji ima deset puta više zaposlenih od njih i od nVidia koja ima gotovo isti broj zaposlenih. Volio bih da malo živnu, ova Lisa Su mi se čini kao vrlo sposoban CEO (cijena dionica je gotovo 5x veća nego prije pola godine), za mene će biti uspjeh ako ponude performanse za mainstream procesore koji su neznatno slabiji od i5, a da budu recimo u rangu 10%-20% jeftiniji. I bilo je god damn time da umanje potrošnju. Opet, i Intel nešto sprema sigurno pa se samo bojim da će Intel sa novom generacijom opet znatno šišati AMD. Pad AMDa ne bi bio nimalo dobar po industriju.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    AKo bude na nivou 6900k, ja cu ispast magaraac jer sam trehno 4k za cpu.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma bit ce ko i zadnje generacije kako da ne.