Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hahahha dobri ste.Ne bez zahebancije.Nisam br pogresno kucao,provjerio sam 5x a i ima para na njoj a i otisao sam na bankomat.Vidjecemo sutra.Ako ne bude moglo oticu do banke.
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja sam skoro izvadio karticu doduše NLB banka i nisam imao problema.

    Isti dan mi paypal poslao digit code i nakon ukucavanja tog koda po danu odmah sam to veče naručio neke stvari.

    Nisam karticu koristio na bankomatu, samo položio nešto para na nju :D



    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Proradilo.Bice da je pravilo 24h ipak da se ceka.Hvala svakako

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel moguće npr preko paypala da napravim uvid koliko novca imam na toj kartici.

    npr uplatio sam 50km kupio 2-3 stvari i da provjerim koliko je para ostalo na racunu?
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    To sa bankom moras dodatno platiti uslugu da smsom mozes provjeriti stanje, ili mozda preko neta.
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    koliko znam nije
    jedino na bankomatu da provjeris stanje racuna,to ti je najlakse
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Meni su na dx. zavlačili dostavu jednog bezze paketa od juna.
    Uradim cancell jutros, i evo vidim refund su radili maloprije.
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

  9. rainman

    rainman Aktivista

    Update vezan za moj slucaj sa carinom. U petak sam zvao carinu i ponovo se raspitivao o toj njihovoj odluci da koriste speditera. Dobio sam odgovor da sada rade po starom.. Valjda nema spedicije... A brate vozaju nas kao levate.uglavnom na trackingu mi je paket prosao carinu i sada je navodno u posti. Koliko treba da dodje od poste do mene nakon sto napusti carinu?
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Koliko ti poštar bude ažuran.
     
  11. anel007

    anel007 Komšija

    meni u subotu došlo pismo za paket koji je bio na carini 7+ dana, ja im samo poslao paypal izvod sa cijenom na mail jer nisam htjeo ići da mi se nebi desio slučaj kao kod tebe pa ću sad vidjeti kako će se završiti sve a ako ne krene do petka sa carine zvat ću da provjerim gdje je problem
     
  12. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Meni danas stigo paket od 70KM, samo sam platio pregled 3.5km. Znam da je limit 50km da carine ali nije mi prvi put da puste ovako.
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Do koje vrijednosti se može naručiti nešto preko neta a da nema dodatnih troškova?

    znam da je limit 50km ali jel moguce narucim nešto od 20$ a oni naplate neke svoje takse? Koji su parametri ocjenivanja, jel stoji na kutiji cijena i slicno?

    Naručio sam neke stvari al sitnice po 4-5$ pa sumnjam da cu imati oko toga problema.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Slobodna procjena. Ako neko na mobitel stavi da je 10-20$, logicno da ce oni carinit po svojoj procjeni. Ali ako stave na paket od mobitela da je unutra MP4 player i da kosta 10-20$, moze se desit da ga ne otvore nikako.
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Do sada mi je stizalo sve sa gearbest, ali izgleda i oni poceli zabusavati, dva paketa vec cekam 2 mjeseca...
    narucio sam sa alija neke stvari pa cu da vidim koliko ce trajati, ne zna covjek vise gdje da kupuje za svoje pare :D
     
  16. Chem

    Chem Komšija

    Re: RE: Re: Online kupovina - diskusije

    Meni danas stize paket sa GB , narudzbu napravio 18.11 ...jos je na carini bio 3 dana

    Gesendet von meinem Redmi Note 3 mit Tapatalk
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    I ja sam kupio određen broj stvari sa gearbest i obicno dođu za 12-15 dana. Sve stvari su bile jeftinije od 50KM.
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Evo ja se nacekah paketa sa gearbesta, skoro mjesec dana, dok su sa ebaya dolazili bas brzo u posljednje vrijeme.
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    meni danas dosao paket koji je poslat prije mjesec i 4-5 dana
    cekam jos jedan paket koji sam narucio prije nekih 15ak dana
     
  20. anel007

    anel007 Komšija

    ne znam kako se slucaj kod kolege rainman-a zavrsio ali meni je uredno sve stiglo, za paket koji je kostao ~80$ sam platio nesto preko 60 KM za carinu i sva ona cudesa sto naplacuju sve uredno zavrsio u posti pri preuzimanju paketa nakon sto sam im na email poslao paypal izvod sa cijenom artikla