SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Hvala, ako ne nađem povoljnije razmislit ću o ovome. Da ne ide u kompjuter vrijedan ukupno 200-300 KM ne bih se toliko razmišljao :)
     
  2. metallac

    metallac Aktivista

    Sta je bolje uzeti ovaj gore nov za 90 KM, taj polovni intel za 100 KM ili Samsung Evo 840 250 gb isto polovan za 100 KM?
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Čime opravdavaš plaćanje 30% veće cijene za disk istog kapaciteta?
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Zato sto vjerovatno za taj corsair od 120gb opet winwin sere da izvinete. Narucis im nesto preko sajta nit te nazovu nit ti odbiju narudzbu nit koji djavo. Bezveze stavljaju te povoljnije stvari samo da privuku, a probaj narucit pa ces vidjeti. Tako da te njihove cijene nisu nikakvo mjerilo. Prije 15-20 dana sam narucio graficku preko njih nisam dobio ni poziv ni graficku, a uredno stoji da je narudzba u toku. Ne znam sto se uopste njihovi linkovi vise share-uju ovdje. Je li ko uopste kupio sta preko njih u zadnjih par mjeseci? Znam da je u pocetku to radilo, ali u zadnje vrijeme ne znam da je iko imao pozitivna iskustva s njima.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja kad sam kupovo grafu isto sam kupio/narucio preko weba i onda ih nazvo sutradan i oni tek tada pogledali i stavili u proceduru. Tako da bi ipak trebalo nazvati telefonom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. metallac

    metallac Aktivista

    Dobro onda odbacujemo winwin

    Intel, Samsung ili nov Sandisk?
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja bih taj Samsung.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Naručio sam Corsair SSD što je nedavno bio na akciji ko njih. Disk nikad nisam dobio, iako sam zvao stalno nakon naruđbe.

    Svidjelo mi se Corsair 88R kučište, haj reko prvo da ih nazovem sad, pa da odma provjere može li se nabaviti. Nazovem, kaže lik pošalji mail, odgovorit ćemo ti u toku dana ili eventualno sutra.. 6 dana prošlo. hehe :roll:

    Winwin radi u principu da objavi sve što može, i onda kada vi naručite, oni tek onda gledaju lager u Srbiji, pa vani da li se to može uzeti i dostaviti.

    ontpc: Uzmi Evu.
     
  10. vnm_

    vnm_ Komšija

    onda sam ja nafakas teski. uzimao 4 SSD-a, graficku, HDD, externi HDD, RAM i jednu citavu konfiguraciju, svaki put preko weba narucio.
    doduse isto tako sam cekao 10-20 dana svaki put, meni ne smeta ali razumijem ako nema bas svako strpljenja.
     
  11. Ninja

    Ninja Komšija

    [​IMG]
    Upuco bih se da moram ovakve stvari čačkat na običnom HDD-u. I SSD se napati.
     
  12. stripiii

    stripiii Aktivista

    preporuka za ssd, nov, 120gb, sto jeftiniji...
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Možda ovaj Adata SU700? Čini mi se da je oko 130-140 KM.
     
  14. edgsi

    edgsi Aktivista

    Last edited: Dec 25, 2017
  15. donjapa

    donjapa Overclocker

    Vidio na temi gdje kolega prodaje SSD da se zapocela diskusija (kao i obicno na oglasu :) ) o runtime-u SSD-ova. Malo me zaintrigalo pa sam odlucio provjeriti koliko moj radi te da vidim kakvo je stanje istog. Da ne spamam tamo postavim ovde SS, navodno radi vec dugo ali sto me iznenadjuje je procjena da ce moci jos 8g raditi (volio bi da je tako). S tim da mi je ovo prvi SSD, pitam se da li im je stvarno vijek trajanja takav ili je ovo samo estimate koji bas i nije precizan?

    [​IMG]
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Navodno je to tacno a racuna na osnovu zapisanih GB.
     
    donjapa likes this.
  17. kio

    kio Komšija

  18. Vedo

    Vedo Moderator

    kio likes this.
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Treba mi preporuka onako na brzinu Adata SU700 ili Kingston UV400, 120GB modeli?
     
  20. igor.g

    igor.g Komšija

    Adata ima bolji IOPS, 3D NAND, bolji deklarisani MTBF i TBW