Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. anel007

    anel007 Komšija

    @subzero: postujem tvoje misljenje ali je prvi put da se susrecem s nekim ko ima takvo misljenje, evo ja sam licno u zadnja ~3 mjeseca prodao oko 20 android tv boxova i sve i jedan sam testirao da vidim radi li kako treba, svaki put kad me kupac kontaktirao i pitao za box i stanje naveo sam da su upaljeni i testirani i niko se nije bunio sto je tako a prodavao sam ih kao nove uredjaje

    kako sam naveo gore testiram ih iz razloga sto hocu da znam da prodajem i saljem ispravne stvari koje rade a ne ode artikal na kraj bosne i onda se javlja kupac kako nesto ne radi, svi znamo kakva je kina i da iz kine stvari mogu doci u svakakvom stanju
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bolje je da ja uključim uređaj i testiram ga nego da nekome stigne defektan u zapečaćenoj kutiji bez provjere i ko će onda koga ubijediti u suprotno.
    A na zapadu je sasvim normalno vratiti uređaj u radnju jer ti se jednostavno ne sviđa, samo je to u ovoj jadnoj zemlji kolosalni problem.
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    @Anel007 Nije to problem kada je u pitanju neka sitnica, ali kada je u pitanju telefon preko 500KM ili onaj gore fotoaparat onda logicno da cu biti oprezan.
    S obzirom da je ovo Bosna i ima svakakvih ljudi (prevaranata), kako vjerovati nekome ko kaze "samo upaljen i isproban"?
    Naravno, ne mislim pri tome na tebe i na raju sa ovog foruma, ali sam imao raznih iskustava, slicno kao ovaj spomenuti fotoaparat.
    Ne napise ni u opisu da je koristen nego prodaje kao da je novo, srecom nije bilo u pitanju nesto skuplje.

    @Neo To je uredu, tebi mogu vjerovati, ali na piku svasta ima.
    Najveci problem je sto kupac nikako nije zasticen, tako da je moguce uvijek da te neko prevari.
     
  4. rally

    rally Novi član

    Pozdrav raja, da li je neko uzimao igrice za pc preko pika, konkretno fifu 17. Ima ovaj lik el_dorado na piku, ima dosta dobrih dojmova ???
     
  5. black

    black Komšija

    Narucio RX 470 od PCHardware , prvo je rekao sredinom sedmice a sad govori za vikend. Valjda nece dalje razvlaciti :D
    Samo moram reci da brzo odgovara.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To ti je klasika sa pik švercerima. :)
     
  7. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Provjera PIK prodavača

    Haha bice dobro ako dodje do kraja mjeseca izgleda :D

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  8. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Re: RE: Re: Provjera PIK prodavača

    Ja sam od njega uzimao vise stvari. Lik je korektan i regularan 100%. Uglavnom nece te sjebat a to sto odugovlaci nije do njega, i njemu kasni roba. Imao sam identican slucaj sa korisnikom "perop" koji se bavi istim biznisom, narucio monitor i trebao ga poslat za 2 dana. Na kraju se to razvuklo na 5 dana ali nije bilo do njega, vec zapela roba negdje u transportu.

    Njihov jedini problem je sto kazu "Poslat cu za dan-dva" u 90% slucajeva jer tako i bude, i time se ne ograde u slucaju da njima zakasni posiljka. Ako je vec hica, pitas da li ima tu na stanju i ako nema, trazi dalje.
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da li je ko poslovao sa EURI ?
    Prodaje neke mobitele i konkretno jedan nov telefon sto prodaje je jeftiniji od svih ostalih na piku.
    Edit: cuo sam se s njim telefonom, djeluje mi ok, mada nije imao na stanju telefon koji trazim.
     
  10. Piroman

    Piroman Komšija

    http://www.olx.ba/profil/cisko123

    Imate li ikakvih iskustava sa ovim likom? Neke komponente su mu povoljne ali mi sumnju diglo što mu na oglasima piše lokacija "Gračanica" a na profilu "Banja Luka"! :-?
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    samo jedan primjer koji pokazuje kakve su se sada budale nakotile na PIKu i na koji neozbiljan nivo su sveli kupoprodaju
    stavio cijenu neispravne kartice kao da je i ispravna i ja mu napisao poruku i ostalo procitajte
    pa eto,ja bih izbjegavao bilo kakav oblik trgovine sa ovim ali opet,mozda je i regulare lik,samo malo neozbiljan ,mada ja ovakve ne smatram pouzdanim za kupovinu
    [​IMG]free jpeg images
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Oj sta procita. Cuj maca diskrecij, kakvi su to fazoni?

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    imas nick lika,pa mu se obrati na piku i pitaj ga :D
    meni je samo ovakav vid neozbiljnosti dno dna
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Lik te malo trola cini mi se :D
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pokvarenu graficku je bio stavio mislim 85-90 KM
    pogledam po piku,ovakve se ispravne prodaju po toj cijeni
    i postavim mu ovo pitanje i pogledaj mu prvi odgovor "ko se upeca,upeca"
    a ovo dalje je sprdancija,ali ovako se ne pise ako zelis nesto da prodas
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma pik je prepun seljaka takvih i slicnih, odavno je vec neozbiljan postao.
    Pa evo jedan primjer, ja stavio telefon na prodaju 120KM i javlja se lik moze li za 60 za kes odmah.
    Ko eto inace primam i cekove i karticno placanje.
    Dalje naletim na lika prodaje telefon polovan skuplji nego nov u radnji.
    I javim se pitam moze li sta jeftinije posto je preskup, dobijam odgovor "pa eto ti kupi u radnji kad si tako pametan".
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma znam,a steta,jer na piku ima svega,samo raja ne zna prodavati
    kontaju sve levati,pa kao naletiti ce budala i platiti koliko oni zinu
    ja sam nedavno naletio lik prodaje pentium4 ,1-2GB rama,hdd manje od 100 GB,128 MB graficka ,monitor 17-19 inca 4:3 za 550 KM :D
    ne mogu sada naci ali evo jedan slican ,moguce cak da je to isti,samo cijenu promijenio
    http://www.olx.ba/artikal/21026824/racunar-pentium-iv/

    ili ovaj
    http://www.olx.ba/artikal/23761212/inte ... on-l1753s/
    512 MB rama u "masini" :D ,cijena 200 KM :D
     
  18. enterthevoid

    enterthevoid Novi član

  19. NAILS

    NAILS Moderator

    To je ono Boki? Nisam dugo nista od njega uzeo ali sam ja imao pozitivna iskustva. Kupilo je i par forumasa od njega nekoliko komponenata.
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018