O kupovini hardvera preko pika...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Epsilon, Mar 2, 2017.

  1. Epsilon

    Epsilon Novi član

    Dakle primjetio sam nešto čudno, ne samo što je većina dilera hardvera u RS-u, već su skoro svi u Banja luci, o čemu se ovdje radi?Neki od njih su wimax, pcbest, mickey84, pchardware, gamingshopbn i compart.Ima li iko iskustva sa navedenim trgovcima?Kakvi su sa garancijama?Vidim da neki već mjesecima ne koriguju cijene iako "obnavljaju" artikle :roll:
    Usput da li neko zna kako je moguće da rade javno, a da inspekcija i policija ne obraća pažnju?
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mickey i pchardwer su pouzdani. Mislim dobiješ račun sa PDV-om, samo sto to oni svercaju iz Srbije i ne plaćaju porez pa ti mogu prodati jeftinije nego kod nas u federaciji u legalnim shopovima. To je sivo tržište i sta ćeš, da njih nema plaćao bi daleko vise. Isti ti je slučaj i sa telefonima koji se prodaju u univerzalno i sl. Cijene bi ti bile kao u telecomu.
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Objavljuju ono što nemaju uopšte na stanju 60% vremena. Pa te sve i jedan zavlače danima za artikl.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Većina stvari je iz Srbije, ali za dosta stvari koje sam kupio od Miroslava (mickey84) sam dobio račun sa pečatom od Kimteca.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa i ne moze se porediti sa telefonima u univerzalno i slicnim radnjama. Ti za ovaj PC hardver dobijes validne garancije u Srbiji ili eto kako neki kazu i u Kimtecu, dok za mobitele nemas nikakvu garanciju.
     
  6. Epsilon

    Epsilon Novi član

    Kako švercaju a plaćaju PDV? :shock: Kada bi reklamirao u Srbiji, osim što bi skupo platio dostavu, zar ne bi morao platiti i carinu i PDV u slučaju povratka pošiljke iz Srbije?Čuo sam da to u stvari kupuju u Mađarskim trgovinama.


    Znam da nemaju.

    Ako naručuje od distributera onda valjda ima legalnu trgovinu, zar ne?Vidio sam da ima nešto stvari koje nijedna trgovina u Bosni nema (winwin, comtradeshop, genelec, imtec), a po cijenama se ne može reći da je to uvezao iz inostranstva i platio PDV :?
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Sto si ti neki zabrinut :smt003
    Hajde fino objasni sta ti nije jasno?
    Ono sto ima povoljno od kimtec-a to prodaje sa fiskalnim od kimteca, ono sto dovuce iz Srbije/Madjarska je svercovano. Ako ode na garanciju, on istim kanalima to tamo vraca i zajebaje se, ne saljes ti.
    A doce nekada i to na tapetu pa cemo citati o sipinoj akciji 'hardverbejs' :smt005
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Kako misliš račun sa pečatom od Kimteca? Koliko znam Kimtec ne prodaje krajnjim kupcima.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa one dvije Asus DCU II 7950 sto sam imao u CFX-u su bile od Kimteca (i jedna mi je bila riknula i cekao sam je 2 sedmice od KimTeca). Ova GTX970 je od ComTrade-a.
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Prodaje, sta je ekupi nego maloprodaja...
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Evo danas od njega dobio ssd, ComTrade garancija.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Re: RE: Re: O kupovini hardvera preko pika...

    To je tačno, ekupi je njihov, ali koliko znam kimtec direktno ne izdaje račun krajnjim kupcima. Garancija ok, ali račun ne vjerujem.

    Sent from my MI 4W using Tapatalk
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Tz. Da dila na crno....

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  14. Epsilon

    Epsilon Novi član

    A ciji su ostali ekupi (hrvatski, slovenski, srbijanski i crnogorski)?Vidio sam da je kimtec clan msan grupe, da li su oni njihova podruznica ili neki partner?Na hrvatskom ekupi su se cak mogli preorderovati zen procesori :shock: