Windows Mobile - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Dog_Father, Feb 11, 2011.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Yup. Zato nas je kamara napustila WP/WM.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Kad kuler nosa android ja mislim da je jasno kakvo je stanje.
     
  3. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Dan danas ne postoji kamera na mobilnom telefonu za koju mozes reci da je bolja od ove na L950XL, kako u video snimanju tako i za slike u svim uslovima. Ima ih da su tu negdje i u nekim situacijama mozda za nijansu ispred, ali da ima bolja nema. Cijena 950xl je 250€ i direktno sam je poredio sam p10, s7 i drugim flagship telefonima. Jedino pixel bih izabrao ispred zbog stabilizacije u 4k video snimcima. Svi navedeni su dvostruko, pa i trostruko skuplji.
    Ja ne koristim socijalne mreze i te gluposti. Meni ne fali niti jedna aplikacija. Outlook radi sa tri mail naloga, kamera savrsena, baterija odlicna, edge radi sada jako dobro, perfect tube, mtalk, file explorer, office aplikacije, 100GB one drive... Za ovo sto meni treba ja nemam zamjerke. Sve sto fali, tipa m-ba unicredit pristupam preko weba.
    Ko voli da kaci po drustvenim mrezama svaki put kad ide piskiti, ko voli puciti usta i spavati na instagramu nek izabere neko precjenjeno sranje na drugoj platformi :D
    Vrtim sve platforme svaka tri mjeseca, i windows 10 mobile je dovoljno zreo, nema nikakvih problema pa cak ni na fast ring buildovima. Prije ovoga sam bio na iOS 10.3, i tamo sam koristio sve isto, umjesto mtalk isao tapatalk, umjesto perfect tube isao native youtube app i zasebna gmail aplikacija.
    Za nekog ko godisnje promjeni bar 15 uredjaja sto flagship sto midrange na svim platformama, imam pravo da kazem da je w10 mobile totalno podcijenjen.

    Sent from my Lumia 950XL
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Spadas medju 2% ljudi koje ne interusuju drustvene mreze, taman onoliko koliki je i trzisni udio OS-a. Kako je podcijenjen ako velika vecina ljudi nema osnovnih stvari koje ocekuju od telefona ili ne rade kako treba...
     
  5. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Valjda je ovo zajednica hardware entuzijasta a ne zombija koji vise po drustvenim mrezama. Bas mi je drago onda sto imam zivot i sto sam u prvilegovanih 2% :D


    Sent from my Lumia 950XL
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja koliko vidim u EU radnjama, nema ni jedan ni drugi model 950-tke da se kupi ispod 360€, a za te pare već ide S7.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bio je blind test na GSMareni, L950 od 4 uredjaja na 4. mjestu bila. Ne treba bolji dokaz. I to mislim da je tad poredjena sa iphone 6S i Samsung S6.

    BTW ne koristim ni ja drustvene mreze (facebook uvijek mozes otvorit u browseru) ali ipak tu ima velikih rupa sto se aplikacija tice.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kako komunikacija sa rajom preko vibera, messengera i instagrama nije društvena aktivnost, posebno kada je dzaba :) Šta trebaš davati telekomu pare za pozive i poruke da budeđ neopterećen društvenim mrežama.
    I taj telefon nema baš tako dobru kameru, de ti ponovo onda uzmi S7 pa pogledaj malo bolje te slike.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    S7 ima bolju kameru.
     
  10. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Cigledno cim imas drugacije msiljenje i nisi fan boy odmah svi protiv tebe :D
    Viber i whatsapp nisu isto sto i facebook i instagram. Prema tome ta prica nema smisla. I viber i whatsapp rade savrseno na w10 mobile i updateovane su redovno.

    Za kameru ko voli prezasicene slike sa previse kontrasta bujrum pa uzmi s7. Sve slike prebaci na kvalitetan ips monitor pa pregledaj, posebno na 100% size pa jos jednom donesi zakljucak. Porediti slike na telefonima sa razlicitim panelima je budalastina.

    I o kakvim cijenama pricate, 250€ je max cijena za 950xl, kakvi eu shopovi. Pricam ovde o nasoj zajednici i nasim cijenama. Unistena i izgrebana s7 nema ipod 600KM na olx.ba

    Ne navijam ni za jedene ni za druge ni za trece, cak planiram i da ubacim blackberry passport silver edition kao daily driver pa da vidimo i cetvrte kako stoje.

    Dajte malo realnosti ljudi, sta ste zapeli ko ovce za iphone i galaxy. Prenosim svoja iskustva licna, ne oslanjam se na youtube recenzije...

    Kome se svakodnevni zivot svodi na face i instagra, ima veci problem od toga koju platformu izabrati... Tacka

    Sent from my Lumia 950XL
     
  11. Ninja

    Ninja Komšija

    Windows mi je i dalje bolji od Androida ili iOS-a, ali čak i Microsoftove aplikacije su pravljene bolje za iOS i Android.
     
  12. black

    black Komšija

    https://youtu.be/1pBdSVcMrjo
    kamera je od 3:06 a usporedba S8 vs 950 na 4:00
    Lik kaze da je kamera od L950 i dalje jedna od najboljih kamera.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  13. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    A Messenger Lite radi i na Androidu 2.2. :lol:
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Meni je windows 8.1 i na desktopu i na telefonu bio ekstra, a desetka minse generalno ne svidja na obje platforme.

    Bas mi je zao sto bar 8.1 nije dobio neki facelift kao wp7.5

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni je 950-ka primarni telefon. Kamera je bolja od s7, samo sto ljudi vide prezasićene boje i odmah misle to je to. Viber radi bez freske, kao i WhatsApp I fb messenger... A Snapchat Baja nema, neće ni biti jer je onaj gelipter rekao da ga nikad neće napraviti... I iskreno ne znam ni za sta je on, nemam ga ni na ovom androidu. Instagram radi isto odlično, edge leti, radit je bolja aplikacija za reddit od oficijelne, kao i mytube... Ne znam, ja mu ne vidim loše strane. Ovo kino koristim samo zbog mbank aplikacije...

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Da se vratim na Windows mislim da bi mi najviše nedostajao Adblock Browser :)
     
  17. black

    black Komšija

    Ja imam AdBlock na nivou mreze na svim uredajima. Ima li WM10 OpenVPN klijent?

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E jest. To je definitivno jedna od bitnijih stvari. S tim da mi taj browser nije legao, ali svi veci imaju adblockere. Neki dan instalirao Crystal (tako se zove aplikacija, basically ekstenzija za Samsung browser) i stvar radi odlicno.

    Na Androidu mi je najbolji Samsungov browser, BTW izasao je i za non-Samsung uredjaje. Koristio sam ga na LG-u jedno vrijeme.

    A inace kad rootam telefon instaliram AdAway, onda zbogom reklamama u aplikacijama. Jedino one tapatalkove/facebookove se ne mogu blokirat.
     
  19. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Da je imao m-ba aplikaciju, ja bih i dan-danas ostao na 950xl.... :) iako realno, bez obzira na creator update, windows mobile je umiruća platforma....Microsoft je sam rekao da vise neće biti updatea ili će izbaciti još jedan krajem godine i to je to.....i programeri najpoznatijih aplikacija sve rjeđe unaprijeđuju svoje aplikacije i jedan po jedan napuštaju wp....šteta....
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ako budu pravili uwp aplikacije dobro je...

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk