Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Rješenje: lezi spavaj ostavi se telefona :lol:
     
  2. Decerto

    Decerto Komšija


    uh da mogu :lol: postala mi navika,bez telefona se samo valjam do 2-3...ovako gledam neki strim i zaspem :lol:
     
  3. Decerto

    Decerto Komšija

    Evo sad se isto desilo,tacno u ponoc...morao sam da ustanem i restartujem modem,stvarno me pocinje nervirat...
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Malo cudno ponasanje, sada sam pregledao stanje i signali su ti uredni, modem je online 99,96% (inace je normalna brojka 99%). Jedino sto sam mogao primjetiti da ti modem prelazi sa jednog na drugi wifi kanal, vjerovatno neko u blizini ima jak signal pa modem mijenja kanal 11 i 1. Probaj fiksirati kanal npr na 7 kanal pa javi kakvo je stanje.
     
  5. black

    black Komšija

    Kod mene je EPC3928S , net pouzdan ali wifi je kriza. Zbog toga mi je ugasen wifi na Ciscu i imam vlastiti AP tacnije Ubiquiti AC Lite. Radi k'o sat i ima odlican upravljacki software.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma generalno je wifi zagusen, neki dan onako usput ispred jedne standardne stambene zgrade uradim scan wifi mreza, pa ljudi to je ludilo, ko paukova mreza :mrgreen:
     
  7. Deniken

    Deniken Aktivista

    Imam 6 mjeseci gratis sve kanale. Da li to vazi i za kanale za odrasle? :)
    Ako vazi, koji je password? Mislim, jel moram njih zvati ili sta?
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ako pise da je zakljucano zbog roditeljske kontrole, ili kako vec, onda je pass: 1234

    Ako pise da olras zvati da bi se aktiviralo, onda moras zvati.
     
  9. Deniken

    Deniken Aktivista

    Pokusao sam na D3GO, nece taj pass, kaze pogresan.
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Na D3GO prilikom prve aktivacije usluge sam odredis taj PIN. Ovaj PIN 1234 je default PIN za risivere.
    Tako ako si ti aktivirao uslugu D3GO trebas se sjetiti koji PIN si stavio ako nisi ti onda trebas pitati onoga ko je aktivirao uslugu.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  11. Deniken

    Deniken Aktivista

    Ti kralj! Uspio!
    U pravu si, pri aktivaciji je oformljen PIN kod za roditeljsku zaštitu, i naravno da sam to zapisao :)
    Hvala puno!
     
  12. Nyxem

    Nyxem Novi član

    Da li se meni čini ili Al Jazzera Balkans nije u HD na Telemachu?
     
  13. black

    black Komšija

    Dobro ti se cini :D Guraju N1 u HD-u

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  14. Nyxem

    Nyxem Novi član

    Al sad gledam na AJB, ono za postavke satelita za HD, jer se 31.5 gasi SD signal, valjda ce onda pustit HD.
     
  15. black

    black Komšija

    Ako su supci onda ce downsamplovati na SD namjerno :) Ne bi me cudilo , sa druge strane oni signal vjerovatno dobiju nekim linkom a na satelitu se prelazi na DVB-S2 i MPEG4 zbog ustede bandwidtha a time i novca.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  16. Nyxem

    Nyxem Novi član

    Meni ovo danas liči na downsample :D
     
  17. Triforce

    Triforce Aktivista

    E stvarno ja vise ne znam za ovaj telemach. Imam osjecaj da ovu firmu vodi hrpa majmuna ili sta vec. Vec godinama kupuju moj kabl operater ASK i pocetkom ove godine napokon "procepili" i evo Juni i nista. Dolazili komsiju peglali da vide ima li HD Jedinicu or whatever, a ja im fino rekao nema niko nista ljudi samo koaksijalni kabal provucen sto bi oni vec trebali znati, jer je instalacija od ASKa identicna svugdje haman... Elem, da hoce bhtelecom napokon obnovit infrastrukturu da predjem na MojaTV, al i to tesko...
     
  18. Decerto

    Decerto Komšija

    Imam prijatelja koji zivi u Vitezu i imao je global internet dok ga nije preuzeo telemach.Sve mu je bilo uredu medjutim sada ima razne probleme,internet brzina (mjerio par minuta prije mog posta) je bila 0.19 mbita download.Jel me zezate ? U 2017 ? Posto global vise ne postoji,a on se ne vodi kao telemach korisnik,jer nije telemach korisnik,jer nema pristup telemach internetu (koristio je wireless global internet).Sta on placa,i kome? 25KM mjesecno za ovakve brzine je i vise nego smijesno.
     
  19. Barcod

    Barcod Novi član

    Pozz imam vec dugo ovaj paket TRIO Grande (neke 2 god) pa vidim da mi je samo ARENAsport 1 otkljucana trenutno
    Sad me interesuje ako obnovim ugovor opet na 12 ili 24 mj dali dobijam ove ARENE sport promotivno opet ?
     
  20. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ja sam neki dan obnovio ugovor i dobio arene i cinestare premiere.

    Sent from my 6055K using Tapatalk