Slusalice

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Shibby, Dec 12, 2008.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Za igri imam Tiamat 7.1 :D ali nisu dobre za muzike, i generalno bi ih koristio na poslu...
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Razer je smece
     
  3. Ninja

    Ninja Komšija

    Vrijede milion otkako radim od kuće.
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mora da obrces dobre pare onda :)

    Vjerujem da vrijede, jer vrijede i meni sve moje u koje sam ulozio. Slusalice su nesto na cemu neuobicavam stediti, tako da ne gledam cijenu ako mi odgovaraju. Zato mi se svidja sto na zapadu mozes bukvalno uzeti slusalice, sjesti i slusati muziku, testirati satima, vidjeti da li ti odgovara.

    Ja skoro uzeo Logitech G633 da imam kad igram CS-a, ali me nakon sahat-dva zaboli oko usiju glava, jer mi stisce dosta naocale. Dok na poslu koristim Sennheiser hd558 i mogu ih imati sa naocalama cijelih 8h a da ne osjetim da su "teske".

    Ne znam kako se cijene krecu dole kod vas (ako je PIK-a slusati onda 700KM), ali su kod nas Bose QC25 500 KM, i po meni vrijedi dati bez razmisljanja (ako odgovaraju naravno).

    Sretno s kupovinom u svakom slucaju Stevie.
     
  5. Ninja

    Ninja Komšija

    Ne znam pošto su kod nas, dopremljene su mi iz Amerike za 300$. S obzirom na naše lihvare, i 700 KM nije puno.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ove sto izoluju zvuk totalno su dobre samo za glavobolje
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni bi noise cancelling sluse dobro dosle jedino kad putujem avionom preko bare, pa oko mene bude kamara rasplakane djece citavih 10-12 sati. Zato sam i ove ogromne PlayStation Gold, poceo nositi sa sobom u avion. I one pomognu, ali bi NC sluse u takvom slucaju legle ko budali samar. :D
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Od kako sam u svijetu gaminga dosta slušalica sam promjenio, al steelseries nikad izdao nije. V3 prism trenutno, prezadovoljan.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja uzeo beats gold studio wireless za muzike.
    Iako nisu na nivou ultrasone dj1 sto je ocekivano, nisu ni lose.
    Kupio sam in bas da testiram taj mit da je beats smece, i zakljucak je da nije, ali cijena opasno zara, to im je velika mana.
     
  10. Decerto

    Decerto Komšija

    Nisu smece ali za ove pare se moze nesto bolje uzet.Ja imam solo3 wireless i uvijek skopcam njih kad slusam muziku umjesto cloud2 headseta...zvuk je premocan,pogotovo kad bass udari :smt020
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ove moje imaju isto jak bas, ali su kristalno ciste cak i na max volume.
    U usporedbi sa dj1, dj1 proizvode naturalnij zvuk i bolji su za rock, metal i itd bez obzira sto se zovu dj1. Dok ove beats sam primjetio da su superiornije u muzici koja ima podosta after efekata iza sebe.
     
  12. Decerto

    Decerto Komšija

    Gdje mogu ovo naci kod nas,s obzirom da na laptopu imam ESS Sabre DAC koji daje mnogo bolji zvuk nego ova USB fejk 7.1 zvucna koja dodje sa slusalicama.S obzirom da slusalice imaju samo jedan 3.5mm kabal koji ide u usb zvucnu,ako ga ustekam direktno u laptop onda mi ne radi mikrofon,pa mi treba ovo ispod.

    edit : u pitanju su cloud2 slusalice.

    edit 2 : nvmnd,nasao sam,e ovo mi treba https://www.olx.ba/artikal/23495611/adapter-microphone-headphone-3-5mm-arctic-a751/
     
  13. h2o

    h2o Aktivista

    Potreban mi je savjet. AKG K44 ili PreSonus HD7?

    Cijenom su tu negdje 88KM i 79KM u artist.ba.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Tu ti je to negdje,nacitao sam se dobrih review-a za presonus slushe a opet akg je brand. Samo imaj na umu da su presonus openback slushe i da se cuju i oko tebe pofino.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  15. GV

    GV Komšija

    Ako možeš da ih poslušaš prije kupovine toplo ti savjetujem. Realno vjerovatno nema neke razlike jer spadaju u ,, jeftinjake'' Ja imam te K44 i nevaljaju ništa, nema basova, visoki previsoki, neudobne, uši se upale, zacrvene, oznoje i bole nakon sat nošenja. Bolje su mi Samsungove koje dođu uz A3 barem duplo. Pogledaj na netu neki časopis tipa what hi-fi, hi-fi choice, oni imaju dio sa preporukama po cjenovnim rangovima pa gledaj da uštediš i kupi nešto bolje. Po meni ove AKG su ti bacanje bara kao što sam ih i ja bacio.

    Sent from my ALCATEL ONE TOUCH P320X using Tapatalk
     
  16. GV

    GV Komšija

    Imaju malo duži kabl doduše:)

    Sent from my HUAWEI SCL-L21 using Tapatalk
     
  17. h2o

    h2o Aktivista

    Bas zbog toga sto je AKG ime, pa reko da se ne zeznem. Pogledao sam po netu i idem na HD7.

    Koliko sam vidio AKG je dobio pohvale od onih koji su kupili slusalice sa popustom. Cijena im je bila 20-30USD, koje kupio pa punoj cijeni nije bio zadovoljan.

    Uglavnom svi vise hvale HD7. Pogotovo oni koji se bave audio produkcijom, kazu da su dobre slusalice za svoju cijenu.

    Hvala vam na odgovorima.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ako se mozes protegnuti jos malo sa parama,ove su odlicne...citao sam recenziju u nekom casopisu i odlicne su ali jest da su 70 KM
    od jeftinijih,mozda je bolje da uzmes polovne ali neki provjereniji model
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na koje mislis, ove Zalman? One su 38KM :) A nasao sam i Sades 901 za 50KM, mislim da ni one nisu smece.
    Nije mi problem dati i 80KM, ali bitno mi je samo da su udobne. Ne treba mi neki poseban mikrofon ili bass i slicno. Evo vec cetiri-pet godina koristim Gamebird G500 i slomile su se konacno pa da ih zamijenim. :)