preporuka za web host

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by cls, Sep 10, 2011.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Kako god okrenes, dobices ga vani :D
     
  2. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav.

    Koje firme nude kvalitetan hosting u BiH. Trebat će i domena

    Ima li ko iskustva slučajno sa ovom firmom u linku ispod ? Ova mi se ukazala prva u Google search-u

    http://www.genesis.ba/web-hosting/


    Hvala.
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Leftor je fina opcija, podrška je uredna, tako da ja to koristim vec godinama.
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    Ovo mi treba poznaniku za stranicu firme.

    Ovaj Genesis za 49 KM daje 3 GB prostora i neograničeno prometa i domena gratis. Samo je pitanje kakva im je podrška ?!


    Leftor za haman iste pare (45 KM )+ PDV daje 1 GB prostora,40 GB prometa i domena gratis.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Ako ti treba mysql baza, kod Leftora moras ici na veci paket, taj najmanji ne ukljucuje bazu.
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Trebat će baza.

    Sve su izgledi da će onda opcija biti ovaj Genesis. Daleko su povoljni od Leftor-a hem po pitanju cijene , hem prostora, a imaju i neograničen promet i mysql baza uključena,sve za dosta manju cijenu.

    Ako ko ima još šta pridodati bujrum.

    Hvala.
     
  7. Lamagician

    Lamagician Komšija

    optimahosting.ba

    pokazali se odlicni
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ja ne mogu da ih preporucim, zadovoljan sam bio, ali su onda odjednom odlucili smanjiti broj entry procesa sa 5 na 3 a povecali prostor sa3 na 5.
    Nekome mozda odgovara, ali ja se selim uskoro.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Vozdra! Radim jedan domaci projekat za klijenta pa trazim hosting neki koji ce biti zadovoljavajuci. Koristim Leftorov shared hosting na jednom svom sajtu vec duze vrijeme i manje-vise je sve ok, zadovoljan sam, ali oni ne daju dovoljno prostora za ovaj projekat sto radim za klijenta. Je li ima neko preporuku domaceg, regionalnog ili inostranog hostinga a da se pokazao dobrim za domace projekte? Najbitniji mi je reliability i support. Planira se da sajt ima veliku posjetu i potrebno je nesto vise prostora radi snimanja korisnickih fajlova i slika, ali nista pretjerano u TB, vec tipa 100-200GB za pocetak. Ne bih isli sad na VPS, cloud i slicno jer izgleda da nemaju budzet za toga, ali se i to planira ako sve bude islo po planu.
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Koji je budzet
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Ne znam vjeruj, samo znam da nemaju para zasad za cloud i VPS kad sam im poslao pricing linkove :) Evo sad cu poslat mail leftoru i genesisu da prvo provjerim kod njih pa cu onda ganjati nesto vani. Gledao sam accuwebhosting, one.com, hostgator itd ali nemam pojma kakav im je support, uptime, gdje su im serveri itd.
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    A znas ibsam, koliko para toliko muzike, hostgator i eig kompanije zaobidji ako ces share
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

  14. selvin

    selvin Moderator

    @mobsterc, ma znam, ali eto morat ce krenut sa shared. Kao "pruzili" bi se do 40KM mjesecno, ali sumnjam da je to dovoljno za neki cloud. Bolji ce imati hosting na shared za te pare.

    @zoi, hvala! Evo poslao sam im mail da pitam za ogranicenje na resurse i moze li se doplatiti veci storage.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  16. aeRo

    aeRo Komšija

  17. sumeir

    sumeir Komšija

    InMotion Hosting

    http://www.inmotionhosting.com/business-hosting

    Imaš i 90 dana "trail" verziju njihove usluge ako ti šta znači. Sve ti ima navedeno u linku samo da probereš

    Dvije stranice od dvoje prijatelja kod njih. Ne sjećam se kad sam zadnji put morao podršku kontaktirati da nešto ne radi. Obje stranice na launch paketima, podrška email , live chat... besprijekorni
     
  18. Tyger

    Tyger Aktivista

    Pozdrav,
    Trebala bi mi preporuka za hosting.
    Radi se o mysql bazama (200+ GB). Veliki broj klijenata (preko 200 simultanih konekcija).
    Razmišljalo se o tome da se napravi lokalno ali uvjeti nisu idealni-isplativi.

    Gledao sam malo ove dedicated hostinge tipa leaseweb i OVH samo nisam imao ranije iskustva sa njima.
     
  19. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ja koristim OVH pa ti mogu preporucit to, ako imas nekih pitanja u vezi njih...
     
  20. MarjankoV33

    MarjankoV33 Novi član

    Bok, inače moja preporuka bi bila Infonet hosting, ali u zadnje vrijeme hosting je postao užasno spor , a podrška odgovara na probleme svake prestupne godine. Ima li neko kakvih saznanja što se događa sa njima?
     
    Last edited: Oct 14, 2017