Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Meni jedno u glavu ne ide. Nove valute se pojalvjuju ko gljive poslje kise. Neko ih ocigledno kupuje da slucajno ne bi postale novi bit coin.
    Ja znams sakicu prodavnica ovdje u Swe koje primaju BTC.
    Taj profit jel to sa strujom ili bez?
     
  2. efo

    efo Komšija

    S Nvidiom rudari ZCASH
     
  3. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Napokon kad se sta iskopa, prebaci na neki wallet, sta dalje?
    Kontam da idem preko (PM za detalje) prebacivanje na mastercard uz proviziju naravno. Ima li neko isplativije rjesenje? Moze li se na gearbest, ebay, aliexpres kupovati sa btc?

    Sent from my Lumia 950XL
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozz ljudovi. Rudari li se? :)
    Jos malo sam istrazivao sta i kako, jer hocu da pustim GTX970 da radi stagod :) vidim preporucujete nanopool. Uputstvo na njemu je totalno zbunujuce. Posto imam NV karticu, odabrao sam Escavator, i u helpu pise da ga treba ovako iskonfigurisati:
    Code:
    excavator -a equihash -s zec-eu1.nanopool.org:6666 -u YOUR_WALLET_ADDRESS/YOUR_WORKER/YOUR_EMAIL -p 0 -d 2 -ca -ca
    kao wallet address se moze koristiti ona koju sam generisao na poloniex. Sta sa jbenim YOUR_WORKER/YOUR_EMAIL? Na poloniex se ne moze kreirati worker.... ili se za to dvoje moze odabrati bilo sta?
     
  6. dzan

    dzan Novi član

    Ne moras nista staviti :). To je korisno kada imas vise masina, pa da mozes vidjeti na poolu da li se neka ugasila. U biti mozes staviti bilo sta, npr. poloniex_adresa.kolinsb
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nakon nekoliko godina udjem na bitstamp.net i nadjem tu ~0,04 BTC (koje 2014. godine nisam htio prodati jer je BTC bio jeftin, a onda sam na to i zaboravio) :D prodam ih za ~122$ i evo uradio sam Withdraw (International Bank) na transakcijski racun otvoren u Raiffeisen banci, kako sam to nekad 2014. radio dok sam rudario u trgovao. Transakcija se procesira pa cemo vidjeti :) ako to prodje, onda bih ja sa nicehash wallet-a direktno prebacivao na bitstamp.net, tu prodavao za $ i lovu povlacio na karticu. Ako to ne prodje, onda nema druge nego BTC prebaciti na bitpanda, prodati za $, i to povuci na Skrill.

    EDIT: Kad se samo sjetim ovih vremena :)

    https://www.dropbox.com/s/qiyx8nj3ls0xy ... 2.png?dl=0
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Moze lii neko poslati proceduru za rudarenje.nekakav tutac.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Tale, tutac je ovaj thread, samo ga treba procitati od početka ;)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Manite se corava posla nema tu hljeba bez multi gpu masina a i to je od danas do sutra. Theres no easy money!
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma to su oni izgleda malo podigli te tamo cijene rudarenja da se rasprodaju kartice i onda ce opet podici difficulty i hajmo jovo nanovo :D
    sjecam se prije 3-4 godine sa onih amdovim hd 7000 serijom,raja kupovala po 3-4 i to rudarili bitcoin
    meni se cini da je to sve uvezano,proizvodjaci kartica sa ovim novim valutama...kratkorocno se mozda sta i zaradi a dugorocno tesko
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nema to nikakve veze. Puno griješiš.

    btw. Mining je dugoročna investicija koja se jedino tako isplati, kratkoročno nema hljeba.
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mining BTC-a nikad nije bio isplativ s grafičkim karticama radi asic jedinica koje su efikasnije, manje troše i namjenski su napravljene za BTC mining. GPU-om se isplati rudariti jedino neki od altcoina. Samo treba pratiti trend i rudariti onaj koji je u tom periodu isplativ, odnosno aktualan. Mnogi od nas su dokaz da Samir prica suplju, jer ga nas profit u potpunosti demantuje. Bez obzira sto na vircurex imam 1,51BTC zamrznut, ja sam rudarenjem otplatio par grafičkih kartica, jedna je cak uzeta i od Samira, i jos pored toga zaradio solidne pare.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    De nam samo reci koliko ti se povecao racun za struju i gdje rudaris?
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nikakav problem drug moj. Evo koliko PC vuce watti iz utnicnice u mom stanu, dok je ukljucen NiceHash miner za GPU i CPU: https://www.dropbox.com/s/z97exbugdry4e ... 6.jpg?dl=0

    zaokruzit' cemo na 300W, to je 24*300W/1000=7,2kWh dnevno * 0,15KM/kWh = 1,08KM dnevno struje, tj. ~30KM mjesecno.

    U svom nicehash wallet-u za 5 dana sam izrudario tacno 0.00813470BTC-a, sto prema trenutnoj cijeni od ~2480$/BTC-u iznosi ~20$, tj, ja sam vec struju otplatio, sve sto poslije izrudarim je PROFIT!
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    svaka cast cole,ipak se isplati sa dobrom grafickom
    samo koliko to sve izadje na kraju dok pare dobijes na svom racunu,uz raznorazne provizije
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Evo sad sam dobio mail od bitstampa:
    Your withdrawal request has been confirmed.
    Amount: 122.61 USD
    Fee: 15.00 USD

    Neko od kolega rece da je povlacio lovu sa bitpanda na skrill, pa odatle na karticu. Koliko je tu ukupna provizija?
     
  18. efo

    efo Komšija

    Zasto ne koristis (PM za detalje)? Withdrawl fee 3.8 USD fixed.
     
  19. nikolamo

    nikolamo Novi član

  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    fazon je sto sam na bitstamp sasvim slucajno nasao nesto BTC-a, i jedina opcija je bila da ih prodam i povucem pare na karticu. Bitstamp mi neda da BTC-ove saljem na neku drugu adresu. Ovo sam pitao za ubuduce...