Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    jesi li ti vec koristio ovo?
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Ima i na Legit Reviews par dobrih tekstova i analiza performansi sa različitim karticama..
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne mogu vjerovati da su ljudi ovako povodljivi, ovo se desavalo i prije kad skoci cijena miningu i onda pa mjesec spadne 10x i vidis svi prodaju grafe :)
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ko je znao rudario je zimus. Sad je to vec gotovo. Plus ljeto je.
     
  7. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Mislim da to nije problem za rudare, naravno ako mogu doci do grafickih kartica. :smt005
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma



    Racun za struju mu oko milion eura, razmislja da napravi elektranu samo za sebe :)

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To ja zovem mining. :D

    I to zamisli ko je poceo dok je diff bio smijesno mali. Sad je milijarder, ne milioner.
     
  10. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Sve sto treba je (PM za detalje). Rudarite direktno na wallet na cexu, prodate na berzi za dolare ili eure, i onda povucete na visa ili mastercard. Meni je registracija mastercarda prosla odmah, a dolari su legli na racun nakon 5-7 dana ne sjecam se tacno. Tako da nema potrebe prebacivati s walleta na wallet, bezveze se gubi btc na takse. Ja sam prvobitno prebacivao sa coinbase, ali za to nema vise potrebe.
    Na 56$ ukupno taksi 4$. Fiksno je ja mislim 3.8$ na iznos do 500$ +1%.

    Sent from my Lumia 950XL
     
  11. nikolamo

    nikolamo Novi član

    Jesi li se verificiro, slao sliku vozačke, sliku kartice. Koliko je trajala verifikacija?
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja jesam, i verifikacija je trajala odmah haha :D :D
     
  13. nikolamo

    nikolamo Novi član

    Jesi li se verificirao sad nekad, ili priie "mining booma". Vidim da po forumima pisu da se ceka i po 3 sedmice za verifikaciju.
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    prije 7 dana :) :)
     
  15. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja sam samo radio verifikaciju kartice sa selfijem i sa vozackom. To je trajalo 5 min. Ona druga verifikacija accounta sa brojem pasosa i masu nekakvih podataka, to nisam ni radio :D

    Sent from my Lumia 950XL
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    X-Factor, je li rudaris direktno u wallet koristeci NiceHash miner (u NiceHash miner ukucas BTC adresu koju si dobio)? Da li to uopste moze?
     
  17. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Upravo ide tako, prije sam slao na coinbase pa prebaciovao na (PM za detalje). Sada sam u nicehash miner ubacio adresu. Odes na Finance, pa na btc --> deposit i izbaci ti adresu.
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Imam ja adresu, nije to problem. Nego sam mislio da je NiceHash miner namjenjen iskljucivo da se rudari na BTC adresu izgenerisanu kod njih, sto podrazumjeva account na nicehash.com. Ja to sve imam, i tako sam i krenuo rudariti, na adresu otvorenu kod njih, pa onda withdraw na (PM za detalje):) prakticno, manualni withdraw se onemogucava ako rudaris direktno na (PM za detalje), tj. imas next payout day i cekaj :) fee je isti ocito :)
     
  19. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Evo upravo stiglo sa nicehas minera direktno na (PM za detalje). Nemam account na nicehash, nije mi problem sto nemam manuelni withdraw, svakako ide jednom sedmicno ili jednom u 15 dana.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta je ovo pao ETH value? Kao rezultat pao i LTC.