Oročenje novca - kamate

Discussion in 'Generalna diskusija' started by zippoo, Jul 4, 2017.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Dakle 150 KM na 50 000 KM, mani se corava posla :D
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    to je ako prekines orocenje...
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ispred mene jednom mladji bracni par napravi frku u banci kada su trazili naknadu za oroceni novac koji je lezao 2-3 dana. Službenici im nisu mogli objasniti zasto ne mogu ostvariti kamatu. Epic. Sorry za off.
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja te prijateljski savjetujem da to ne radiš.
     
  5. kio

    kio Komšija

    Mladja banka, treba im kapitala pa privlaci te tako. Ti zaradis mizeriju, tj gubis a ona obrne pare @mostercb ti je to lijepo pojasnio. Pretpostavka, da je to novac rodbine, roditelja koji su prodali neki dio imovine pa su culi da je najbolji nacin a i zarade orocenje ne znam sta da ti kazem. Ako se bojis da drzis novac kod sebe radi lopova, onda oroci i boli te briga. Samo to odradi kod provjerene banke, ovi sto odstupaju i iz RS-a ja se ne bi petljao sa njima. Kod nas su sudovi samo za fukaru, tako da pamet u glavu :D
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ako se boji čuvati nek iznajmi sef u banci i u njemu drži pare.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Joj sto se ljudi boje banaka :D
     
  8. blaf

    blaf Aktivista

    nemas pojma kako se zlato prodaje....ono daj mi kilo narukvica i lancica :D :D :D :D .
    preko papira, na berzi i drugim kanalima, kakvo lomljeno zlato i gluparije...ti ga nikad i ne vidis, ali ga posjedujes kroz papire.....tako se lova okrece, ko ima i moze da ceka par godina....i dolar je sada jak vec skoro 3 god, uskoro ce opet pad .....tada se kupuje ko ima para i ceka par godina....to je sigurno ulaganje uz umetnine i jos neke stvari koje su sigurnije....
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Taj dolar pada jos od dolaska Trumpa, i dalje je na 1.87 mislim

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ako je 1.87, znaci da ne pada, jer je bio i 1.75, prije par mjeseci.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    1.72 je dolar
     
  12. GV

    GV Komšija

    Pa nema čovjek stotine hiljada (a možda i ima...) da ih hoće oročiti ili se na berzi igrati sa kupovinom zlata o kojoj ti govoriš. Ja ti kažem da su prstenje, lančići, polugice i zlatnici za kur... ako želiš da čuvaš pare. Evo recimo u Intesi ako kupiš Eur i oročiš na minimalno 6 mjeseci ne plaćaš konverziju (možda je i u drugim bankama slično) poslije podigni i oroči gdje hoćeš.

    Sent from my ALCATEL ONE TOUCH P320X using Tapatalk
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    oj ljudi sta sve predlazu...bas me zanima da li iko od vas radi sa parama ovo sto ste vi meni napisali :D
    banke ko banke i postoje da zaradjuju na tudjim parama i nema niti jedne koja je drugacija
    pare nisu licno moje i osoba hoce da ih oroci u banci,nece nista drugo na kraci period (2 godine) i to je to...a u Novoj banci je najbolja kamata...to je sva mudrolija
    bio sam jucer u banci i raspitao se malo...takodjer ne naplacuju otvaranje racuna ...olaksan proces maksimalno i ne vidim da bi trebalo biti nekih problema
    iznos je toliki da je zasticen depozit preko centralne banke tako da i u nekim sranje situacijama ne bi trebalo biti problema
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Iako nisam predlozio, ja sam u bitcoinu :smt003
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ulozio tj. razmijenio si licne pare u bitcoine i sada trgujes ili si izrudario ?
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Oboje
    Btw, ne mozes ni rudariti ako ne ulozis pare :D
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Za profitabilni mining ili rudarenje treba jak kapital.
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Za sta ne treba?
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jebo stednju, jednom se zivi. :mrgreen:
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Lahko je tebi to reć Sena, tebe boli uho.