Video nadzor savjeti

Discussion in 'Generalna diskusija' started by iggy_pop, Sep 2, 2017.

  1. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    Pitah i na drugom forumu ali ne cuh nikakav odgovor.

    Pojavila mi se potreba za video nadzorom.
    Trebao bih pokriti neka 3-4 mjesta sa kamerama. naravno vanjske.
    Obzirom da imam finu internet konekciju, ne bih uzimao nikakav DVR nego bi isao sa varijantom wifi kamera pa da se salje na neki cloud servis. A isto bih volio da mogu se spojiti i mobitelom na neku od kamera kad sam negdje dalje od kuce.

    Ponuda je tolika da se covjeku naprosto zamanta od podataka a necu da kupim nesto sto cu morati opet nesto mjenjati ili sl.
    Razumijem se u spajanje tako da "specijalizirane" firme otpadaju. Ne volim placati porez na budale.

    Hajde preporucite mi sta da ganjam.
    Hvala

    Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kako si i sam rekao ponuda je da se raspametis :)

    Naravno ulogu igra i koliko si voljan da potrosis, ja sam npr ugradio jedan ovakav kit
    Bezicni HD video nadzor, jednostavna ugradnja (390 KM)
    https://www.olx.ba/r/22240750/277
    Dobijes uz njega ovaj "NVR" koji sluzi kao router za povezivanje sa kamerama i kao snimac, mozes u njega ubaciti obicni 3.5" sata hdd imaju vec kablovi i mjesto gdje se zasarafi. Uz ovaj kit dobijes i pristup pomocu neke aplikacije, cini mi se da se zove "Goolink" i mozes gledati kamere uzivo na telefonu ili pregledavati snimke koje je nvr snimio.

    Kvalitet kamera je solidan, nije bas nesto extra i poprilicno solidno nocno snimanje za ovaj budjet.

    Generalno nije los kit za ovu lovu mada i sama cijena govori da nije top kvalitet.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  3. black

    black Komšija

    Mani se bezicnih varijanti i cloud servisa. WiFi je podlozan sabotazi a i puno je prometa (4-8Mbita po kameri). Nedavno sam kupio 720p kameru za 20 KM i uopste nije losa, posebno nightvision. Snimaca mozes naci za nekih 40KM otprilike, sve ovo imas na aliexpressu.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  4. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    Dedera mi sibni sliku kamere ili neki link.

    Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
     
  5. black

    black Komšija

    Ne prodaje vise seller takvu kameru. Koji ti budzet otprilike?

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  6. kio

    kio Komšija

    Pratim ovo :D
     
  7. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    Ma nemam budzeta. Onako sam u fazi raspitivanja.

    Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
     
  8. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    Ma mozes i ti uslikati ili daj mi model.
    Nekom varijantom slaganja u neki ormar bih i mogao kablove razvuci.
     
  9. black

    black Komšija

    720p, ako je najveca udaljenost veca od 5m idi na 1080p. Dahua i Hikvision su skuplji ali znas sta dobijas. Izbjegavaj najjeftinije Dahua jer su slabasne po noci.[​IMG]

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    @black koliko bi kostalo sve lupam da se uzme ovako neka kamera koja je solidna i po noci, kablovi svi i da se spoji na pc, i kako ide sa snimanjem, gdje ide memorija, brise li se nakon nekog vremena i sl. Hvala puno unaprijed!
     
  11. black

    black Komšija

    Bolji modeli Dahua i Hikvision pocinju oko 150KM, to je za IP kamere. Imas i njihove kamere koje koriste coax, isto su Full HD ali moras kupiti onda bas njihov snimac. Mozes plocu od IP snimaca naci za 50-60KM(4 kanala), dodas samo disk i adapter za struju. Ja imam Synology Survaillence Station i snimci se rotiraju kad se napuni disk. Mozes kontinualno snimati ili na pokret. Detekcija pokreta nije bas 100% tacna tako ako hoces na pokret bez laznih detekcija moras nabaviti kameru sa PIR motion senzorom. Za PC i telefon imas app da gledas uzivo i snimke.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Više me interesuju ipak ovi modeli od 15ak USD-a haha, znaci jedna takva kamera, ploca od IP snimaca, disk i adapter za struju mozda bi se moglo uklopiti cak sve do nekih 150KM max, hvala puno na infu ;)
     
  13. black

    black Komšija

    You get what you pay for ili ti ga po naski kol'ko para tol'ko muzike. Nije losa ova kamera sto sam postavio ali konfiguracija ide samo preko PC aplikacije i ne vjerujem joj bas pa sam joj blokirao pristup internetu, svakako gledam preko NVR-a kamere. Nez jesi cuo za Mirai botnet, upravo ovakve jeftine kineske kamere su bile podlozne istom.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  14. black

    black Komšija

    Pogledaj mozda i ovu kameru, daleko bolji Sony IMX322 2MP senzor.
    [​IMG]

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
    Last edited: Sep 9, 2017
  15. black

    black Komšija

    Ko se moze jos malo pruziti neka trazi IMX291 kamere, trenutno najbolji senzor za low light. Sony ga reklamira kao Starlight zbog izuzetne osjetljivosti. Takve kamere krecu cikenom od 80KM.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk