Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. senad_986

    senad_986 Komšija

    Evo 20-ak dana kako ga zena koristi i nadisao je ocekivanja. Fluidan, bez ikakvih trzanja, baterija brutalna (dva dana hladno izdrzi), displej je bolji nego na mom A3 2016, kamera i nije toliko losa koliko sam mislio na pocetku. Snapdragon verzija je, global rom, na displeju je bila zaljepljena folija, dugo mu je trebalo da se upali (valjda prvi boot), kutija nije bila zapecacena niti je imala oznaku 'global rom'. Sebi da uzimam telefon, u istoj bi prodavnici kupio Mi5, iduce godine cu aBd ici na Mi6.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

  3. selvin

    selvin Moderator

    Last edited: Aug 21, 2017
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne uzimama sebi. LG ima dobar ekran a ide manje zahtjevnoj osobi tako da spec nisu nesto toliko bitne. Xiaomi izgleda zanimljivo a Teslu bih preskocio.

    Hvala drug.
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Xiaomi provjeren, svaka preporuka.

    Nego, sta mislite o One Plus 5? Bio neki dan za 370e, isplati li se? *Ova slabija verzija*
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Tesko da ima sta bolje za te pare.
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    mozda nokia 8?
    bice taj telefon dosta bolji sa buducim nadogradnjama, a brzo ce i na android oreo dobiti update.



    Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk


    zapravo Nokia 8 je mnogo skuplja, za te pare ona OP5,
     
    Last edited: Aug 21, 2017
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Iako stariji, ipak bih prije uzeo SGS7 nego OP5.
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Iako mozda ne cest issue, prijatelju se desilo da mu se na S7 Edge pojavila ljubicasta vertikalna linija uzduz citavog ekrana. On se kune da mu nije ispadao, a kad pritisne ekran onda nestane. Medjutim pocela se sve cesce pojavljivati da ni to ne pomaze.
    Kupio je u telecomu, ne znam ima li garancije jos, ali kontaktirao je i Samsung i oni mu rekose da je to poznat issue i da bi mu to besplatno servisirali. Na pitanje kako da im to tek tako posalje oni mu rekose da kontaktira ovlastenog lokalnog Samsung distributera/servisera.
     
  10. Decerto

    Decerto Komšija

    Razmisljam da uzmem jedan od ova tri telefona (navedena ispod), ali ne znam koji...sva tri su u istom cijenovnom rangu, ~350KM. LG G4 mi se najvise svidja ali me brine ovaj bootloop o kome svi govore,i koji god forum sam procitao kazu da je samo pitanje vremena kada ce se desiti,a ne hoce li.Neki kazu,par mjeseci,neki godina dana...

    LG G4 - http://www.gsmarena.com/lg_g4-6901.php

    Asus Zenfone 2 ZE551ML - http://www.gsmarena.com/asus_zenfone_2_ze551ml-6917.php

    Xiaomi Redmi Note 4 - http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_4-8531.php

    Ako neko ima sugestiju,mozda neki drugi telefon u ovom rangu,feel free :) .
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nisam fan kineskih rom-ova (hardver je dobar) ali od tih navedenih Note 4.
     
  12. DSA

    DSA Aktivista

    Ako ti kamera nije ultimativni zahtjev onda slobodno možeš ići na redmi note 4 ili redmi note 4x, u principu je isti telefon.. Ja sam vise nego zadovoljan koliko telefona dobiješ za smiješnih 270 KM.. Ako te zanimaju neki detalji slobodno pitaj

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  13. Esprit

    Esprit Aktivista

    Isti problem imam i ja na S6 edge. Linija se pojavila samo par dana nakon isteka dvogodišnje garancije.

    Na internetu vidim da ovo masovno pogadja S6 i S7 modele, a ne bi me čudilo i da vremenom S8 bude podložan ovom problemu. [​IMG][​IMG]

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
  14. senad_986

    senad_986 Komšija

    Oko dva mjeseca kako zena koristi Redmi Note 4 i nadisao je ocekivanja. Fluidan, bez ikakvih trzanja, baterija brutalna (dva dana hladno izdrzi), displej je bolji nego na mom A3 2016, kamera i nije toliko losa koliko sam mislio na pocetku. Snapdragon verzija je, global rom, na displeju je bila zaljepljena folija, dugo mu je trebalo da se upali (valjda prvi boot), kutija nije bila zapecacena niti je imala oznaku 'global rom' (kupljen u radnji Hustel na Carsiji za 310 KM - 3GB/32GB). Sebi da uzimam telefon, u istoj bi prodavnici kupio Mi5, iduce godine cu aBd ici na Mi6.
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Sto se tice LG G4 najveci problem su maticne ploce, pa bez garancije nemoj razmisljati o njemu.

    Ukucaj na netu problem LG G4 modela i vjerujem da ce ti ohladiti :D



    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  16. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Nasao sam Xiaomi Mi Mix 2 relativno jeftino, trebao bi stici krajem ove sedmice.
     
  17. Decerto

    Decerto Komšija

    Koliko ?
     
  18. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Xiaomi ne prodaje direktno u USA, kupio indirektno. $565 ukupno. Lokalno se prodaje za ~$505. Nije bas jeftin ali ovo je najbolja alternativa koju sam nasao: https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_786413.html
    Nakon postarine, mozda su zaradili nekih 40-ak dolara na meni. Ovi ostali kao aliexpress i slicno su trazili i preko $700 za najjeftiniji model.
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Peacemaker nisi valjda uzeo telefon da ti dostave u Bosnu ili si negdje u EU?

    ja nesto razmisljam o Xiaomi Mi5X, posto sam vidio da ima port sa A1 stock android, a volim stock, a cijena je sasvim ok, mozda bih mogao pricekati i A1, ali bih morao ganjati onda nekog u Hrvatskoj da mi nabavi.

    A i imam dilemu, Xiaomi Redmi Note 4 sa snapdragon verzijom ima slican hardware plus 4100mAh bateriju, sad kamera moze biti malo slabija naspram Mi5X.
     
  20. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Narucio iz USA. Trpio sam opo zadnjih 6 mjeseci, prethodne 3 godine su bile u redu ali se baterija znatno pogorsala. Ovdje je izbor odlican ali nikako da se jedan telefon izdvoji, svi imaju mane i vrline. Meni je originalni Mix imao idealne karakteristike, blizi nekom idelanom telefonu nego S8 ili V30 iako je stariji. Povoljna cijena, (trenutno se moze naci za $460) lako se otkljuca/root, dobra custom ROM podrska, dobar SoC, 4400 mAh baterija...