Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Piroman

    Piroman Komšija

    Radi ovaj EON dobro, jedino još da poprave ovaj PIN kod koji se koristi za određene kanale/sadržaje, jer koji god ukucam kaže da nije pravi, mada isti provjereno radi i na d3go i na resiveru!
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ako sam dobro shvatio,jer nisam korisnik telemacha,taj EON sluzi za gledanje SVIH programa na vise razlicitih uredjaja,preko browsera ?
    da li se ta usluga dodatno placa ili je besplatna ?
     
  3. lolak

    lolak Aktivista

    Besplatna za korisnike Telemacha, trenutno u testnom periodu mogu pristupiti ljudi sa drugih providera, ako im neko posudi account login..
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Oni koji su ti u paketu. Ne doslovno svi.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa dobro,na to i mislim,koji paket imas,te sve programe mozes gledati znaci
    logicno da neces imati sve,jer bi onda svi uzeli najmanji paket a preko browsera gledali sve kanale :D
    ja sam negdje do januara vezan ugovorom,mati uzela telefon na godinu a evo vec godinama telekom ne dize brzine neta,moja tv ocajna,nema uopste HD kanala u osnovnom paketu pa polahko kalkulisem...ako budem u radnom odnosu i pri parama,da razmotrim telemach,jer sada imaju i u mom gradu...a dobio bi i neke pogodnosti od 3 ili 6 mjeseci jeftinije pretplate,ako se vezem ugovorom
    jedino su skuplji nekih 7-8 KM od moja tv net paketa a ako uzmeme dodatni paket,onda cu imati brzinu kao i kod telemacha i neke HD kanale,sto je opet u pet deka :D
    treba dobro izvagati da li se vrijedi zahebavati oko prelaska za par kanala i 2-3 km ustede
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Kazem ne svi da ne bude zabune jer sada, u testnom periodu, neki korisnici imaju pojedine kanale na koje nisu pretplaceni kao HBO pa da raja ne misli da se sve dobije bez obzira na paket. Sa druge strane, nema Hayat kanala dok ne znam da li su oni jedini koji ne dozvoljavaju svoj sadrzaj na ovoj platformi.
     
  7. anel007

    anel007 Komšija

    Sumnjam da ce hayat dozvoliti jer onda konkurisu sebi i onoj kozi koja pojma nema kako sta radi i koja se cak voza autobusom ebo je konj dosadnu kad pocne laprdat prebacujem 100 kanala naprijed

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Moram da pohvalim tehničku podršku. Prošle sedmice zvao informativno za black screen. Za vikend me zvali da vide da li je i dalje isti slucaj i da prikupe jos informacija. U ponedjeljak je proradilo a evo danas me zovu da li radi i da li imam još kakvih pitanja i poteškoca.
     
    Patton2410 and dams82 like this.
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Prikupljaju se bugovi, bice uskoro radovi na ispravljanju detektovanih gresaka.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Hamo, reci im da nam puste vise kanala za 'Murica :D
     
  11. Nyxem

    Nyxem Novi član

    Da li Cisco EPC3928 ima 5GHz ?
    U meniju Radio settings pored 802.11 Band: stoji samo Enabled 2.4 GHz i strelica kao da se izabere nešto drugo, ali ne reaguje. Kada idem na View page source u Chrome, ima neki code za 5GHz( https://imgur.com/5msvARp ) ali ne znam čitati ja to.
    [​IMG]
     
  12. lolak

    lolak Aktivista

    Mislim da nema..
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nemaju Cisco, ovi koje koristi Telemach. Ima Ubee serija modema ima i 2.4 i 5, imam ga ja kuci i nije los modem, cak sta vise. Medjutim trebas imati na umu da 5 ghz wifi ima slabiji domet testirano. Jedino mozda gdje bi bio korisniji u zgradama gdje je veliko zagusenje na 2.4 ghz.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
    Nyxem likes this.
  14. Nyxem

    Nyxem Novi član

    Aha, živim u zgradi, ali je mala pa nema smetnji ni na 2.4. Već ugleda na drugom forumu o tome raspravljaju, ali niko nije gledao html, a tamo stoji da ima i 5GHz samo je opcija sakrivena i onemogućena. Vjerovatno je neka komanda da sakrije opciju ako hardware ne podržava.
     
  15. Benq

    Benq Komšija

    Zanimljiva je stvar da neki Cisco EPC3928 imaju 5GHz a neki nemaju , iako je fw potpuno isti. Naravno u slucaju da odaberete 5GHz u tom slucaju se gubi 2,4GHz mreza.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    @Benq vjerovatno je onda vezano za reviziju set-top boxa pa na to treba obratiti paznju.
     
  17. Benq

    Benq Komšija

    Ja koristim UBEE , ali sam primijetio kod raje koja ima Cisco , model je tacnije EPC3928S , ista hardware rev. 2.0 i ista verzija softvera na oba modema , na jednom je moguce odabrati 5GHz mrezu a na drugom ne.

    Ista je situacija sa EPC3925
     
    Nyxem likes this.
  18. Nyxem

    Nyxem Novi član

    Možda ima veze i ono je li Cisco ili trchnicolor. Meni je prvo bio TC pa ga zamijenili za Cisco. Isti model, samo na jednom pisalo TC a na drugo Cisco
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Dobro gure kod mene ovaj 200Mbs paket, oko 190 Mbs kad bezicno testiram na svome 5 Ghz routeru.
    Zicano isto veoma stabilno, iako je bilo par prekida na xbone.
    Pitanje je sljedece, jeli telemach uvodi optiku u Sarajevu?
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Malo ti je pitanje nejasno vezano za optiku. Telemach koristi tzv Hybrid Fiber Coaxial (HFC) , laicki receno dovede se optika u jedno naselje i dalje se signal provodi coaxom prema krajnjim korisnicima (da sad ne detaljisemo). Zbog toga i mozes imati do 200 Mbps na tom modemu.

    Ako si mislio da imas optiku u stanu moguce je i to mada je potrebno prvo provjeriti tehnicku mogucnost samo kosta dosta, dosta vise nego ovaj paket koji koristis. Optiku obicno koriste malo veci poslovni sistemi i ima ih poprilican broj sto u Sarajevu sto u drugim mjestima gdje je dostupan Telemach.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk