Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ima taj tjuer jasta
    iako je stari televizor ,ima taj tjuner...znaci mogao bi i preko kabla i preko kompa,odlicno,jer od viska glava ne boli
    evo sada se nerviram,opet mi je neki debilko iz bh telekoma prckao po profilu i shebao brzinu i postavke
    vec dva dana mi net 5 mbps sporiji,ucitavanje stranica i videa ocajno...majku li im ebem glupu,nekome dosadno na poslu i ebe profile narodu
    na drugom forumu se javio jos jedan sa istim problemom

    [​IMG]
    LG 32LD465 LCD

     
  2. Nyxem

    Nyxem Novi član

    Zdravo, maloprije me zvali iz call centra za neku promo ponudu, ali sam u putu pa nisam najbolje razumio. Sada sam na paketu Internet i tv, 42.9 plaćam. Korisnik od marta, prije toga bio na BHB kojeg je telemach preuzeo. Kaže pošto ste dugo korisnik imate mogućnost da dobijete fixni za istu cijenu(42.9km) za period od godinu a ako dvije jos i arene Sd. Buni me prvo ovoo "dugo korisnik" jer na telemachu u martu potpisao na dvije godine, a prije toga 10ak godina na ovoj kablovskoj bio. Drugo, kaze ne plaćate pretplatu za fixni u tom periodu. Jel ta pretplata ovih 10km razlike izmedju mog paketa i ovog trio grande (52.9)?
    Sutra ce me nazvati ponovo da joj javim
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Jest. Dobio bi telefon koji je 10KM mjesečno bez plaćanja tih 10. I dobio bi arene SD da gledaš dvije godine brz naknade ako potpišeš na još dvije godine.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
    Nyxem likes this.
  4. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    I mene su zvali, iako racun nije na mom broju. Ja sam isto bio na tom paketu (du net grande), i ponudili su mi da 12 mjeseci placam istu cijenu za veci bandwith (80mbit) i vise kanala, ali nakon isteka 12 mjeseci, placam jos 2 godine puni paket tri net grande family(oko 52km valjda). Eto, ja objasnih u jednoj recenici sto mi je ovaj iz call centra pricao 10 minuta :D

    Sent from my SM-T230 using Tapatalk
     
    Nyxem likes this.
  5. Esh

    Esh HWB

    @Nyxem i ja sam to dobio, iako fiksni naravno ne koristim, ali eto Arena u SD pa hajd'..
     
    Last edited: Feb 11, 2018
    Nyxem likes this.
  6. Nyxem

    Nyxem Novi član

    Ma iskreno fixni nemamo 10ak godina, a od sporta me samo NBA zanima, tako da bezveze utičnicu da mi zauzima. Jedino da mi brzi internet puste, ne znam da li ta opcija postoji
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ima li nade za eon aplikaciju na starijim televizorima?
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Mislim da će to biti tvoje pitanje kad te nazovu :)
    I meni lično fiksni ništa ne znači u vremenu Vibera i ostalih besplatnih načina za razgovore. A ne pratim ni sport da bih uzeo arene. Kad budem produžavao ugovor vjerovatno ću tražit ili brži net ili HBO bez naknade. Kako sam čuo s njima se mogu praviti nagodbe. Jer svako ima drugačije prohtjeve.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
    Nyxem likes this.
  9. Nyxem

    Nyxem Novi član

    Ma da, pitati ih, ako može super, ako ne može hvala doviđenja. Makar su se sjetili.
     
    dams82 likes this.
  10. Esh

    Esh HWB

    Mislim da nema opcija za brzi net, eventualno da dobijes neke mjesece bez pretplate, no svakako pitaj.
     
  11. Nyxem

    Nyxem Novi član

    Sinoć me zvali, ali sam bio na predstavi. Pitao sam tetu sto radi u Telemach centru dok sam plaćao račune, kaze moze to svaki korisnik dobit, samo da produži ugovor, najčešće telefon i arene, ali može i internet na paketima koji nemaju internet. Ali mi reče "dodji ovdje to prijavi ako hoćeš, da ove cure dobiju proviziju, pusti te iz Sarajeva"
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Imal koga iz telemacha da mi pomogne :D
     
  13. Benq

    Benq Komšija

    Nisam u Telemachu ali ti mogu pomoci ako ne trazis usluge tehnicara na adresi :)
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma juce su me zvali 3x al nisam bio kuci i tako... Ne mogu se vishe uredjaji autmatski konektovati na wifi. Moram ono 10x connect forsirat. A da ne kazem da puca konekcija sa wifi...

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  15. Benq

    Benq Komšija

    Jesi li uradio hard reset modema ? To je prvo sto ce ti predloziti ako nisi uradio , nakon toga ce ti uraditi sinhronizaciju modema , ako ni to ne uspije onda vjerovatno zamjena samog uredjaja.
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa da, al ja mogu reset hard modema, ne zelim da postavljam ponovo sve, veze nemam ni sifre, nit koji djavo :D
    Znaci da sacekam da me pozovu pa da to odradimo.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Reci ce ti to, da resetujes i da odrade sihronizaciju. Nakon reseta bi WIFI mreza trebala biti otvorena bez šifre pa je poslije sam postavi i stavi ime.
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma da, mada kazem ti. Kad dodjem kuci ni mukajet, moram sve uredjaje da spajam forsirano.
     
  19. Benq

    Benq Komšija

    Nista , neka ti onda oni odrade sinhronizaciju i reset modema sa njihove strane , pa ako to ne uspije onda uradi hard reset. Inace , kad resetujes modem pristupas mu preko adrese 192.168.0.1 , user i pw ostavis prazno i kliknes na Login i podesis sve (ovo je setovanje preko racunara u slucaju da ne znas default pw za wifi nakon reseta).

    Ili sacekaj druga hamu da on proslijedi sluzbi koja te je pozivala , ili nazovi 0800 31 111 , to je besplatni broj ako nemas Telemach fixni telefon pa ce oni proslijediti osobi koja te pozivala.

    EDIT: Mozes modem restartovati i preko mojtelemach portala , ali mi nije poznato da li je ta opcija programirana da radi ujedno i sinhronizaciju modema.
     
    Last edited: Oct 7, 2017
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako nisi rijesio javi se na PP pa cemo da pogledamo. Na poslu sam jos cca 2 sata.