Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Mix 2 baterija 20% manji kapacitet, ipak sam zadovoljan potrosnjom, navigacija i bluetooth, malo igranja, youtube, citao knjigu nekih pola sata, vecina vremena provedena na LTE, par sati na wifi:

    [​IMG]



    [​IMG]


    [​IMG]

    [​IMG]
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Isto kao što osjetiš razliku izmedju i7 i i3 u skrolanju fejzbuka. Totalno nepotrebno, pa da igra valjaju barem, ovako ne može se iskoristiti tolika snaga u novim telefonima.
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    @Hamo

    Imas li problema sa notifikacijama npr fb messenger, viber i slicno jel radi sve uredno?


    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nemam problema, ali ako imas idi u onu njihovu aplikaciju "Security" i imas "permissions", ako vec nije dodijeli tim aplikacijama permisiju za autostart i eventualno pod baterijom da miui ne radi restrikciju za ustedu baterije.
     
    Eldorado likes this.
  5. black

    black Komšija

    Mene samo nervira ato mi svaki telefon u neko doba pocne da laga dramaticno a nemam ni jedne igrice ni FB app samo Viber, Messenger, Telegram, Navigacija i par bezveze appova

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ja sam to iskustvo imao sa Samsung modelima, mada ne sumnjam da su sada ovi najskuplji modeli dobri, a sa Xiaomi modelima nisam jos nikako dobio taj osjecaj. Znam po par mjeseci i da ne resetujem telefon, doduse svako 15-ak dana pokrenem onu njihovu app sto odradi optimizaciju, pobrise cash i stalo nakupljeno smece.
     
  7. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Stock ROM? Ja cekam globalni MIUI9, trebao bi sutra biti zvanicno dostupan. EU verzija nema kineskih fazona, ovaj tip na xda tvrdi da baterija duze traje:

    [​IMG]
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nabacio sam MIUI 9, na prethodnom Note 2 mi bio MIUI 9 pa sam se navikao na njega ;)
     
  9. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    9 je vec pristupan i za mix 2 ali su u rom ubacili supersu umjesto magisk, meni vise odgovara zbog safety net i placanja telefonom i bank app. Ovo mi je prvi xiaomi telefon, ne znam kakvi su honor i huawei ali ja sam pravo zadovoljan.
     
  10. black

    black Komšija

    Ja sam se vratio na MIUI 9 Global Beta jer je Lineage 14.1 postao nepodnosljiv. Lagovao je po par sekundi, MIUI 9 trenutno nema problema ali je odredjeni micro stutter prisutan.

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Jos uvijek nije izasao MIUI9 za moj Xiaomi Mi3 cancro? Ne mogu ga naci :(
     
  12. NaLe!

    NaLe! Aktivista

  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  14. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Pa nema ni za Redmi Pro, radi SIM problema, ali eto ovi ti momci rjesavaju.

    Sent from my LG-H420 using Tapatalk
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Hvala NaLe :) valjda ga danas reinstalirati :D
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    .
     
    Last edited: Oct 20, 2017
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Jel nam drug kvaju ili ti kavađu ovde :D @4:00

     
  18. kvaju

    kvaju Komšija

    Je odgovori mi na pitanje caca.
    A zanimalo me to uvijek jer njihov dbrand je uvijek tako dobro stavljen ono milimetarski, a ja sam se stvarno trudio al nema sanse. Al taj skin stvarno dobro lezi pod rukom, al ako ga nakaradno stavis tu neravninu uvijek osjetim pa ne bude dugo i maknem je.
     
  19. Esprit

    Esprit Aktivista

    Lagan pad iz dzepa i ode displej (staklo) na S8
    Zvat cu danas Agram da vidim koliko je zamjena. [​IMG]

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Tanka mu pravo ta zaštita okolo.