Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Interesantno je kako izgleda da svakom telefonu nesto fali, mnogi telefoni su skoro savrseni ali im uvijek nadjemo neku kriticnu manu. Kad sam poceo traziti smartwatch, bio sam siguran da cu u mnostvu izbora naci barem desetak koji mi odgovaraju ali sam na kraju izbor sveo na samo jedan i to jedva, uz par kompromisa. Ocekivao sam da cu lako naci pristupacan smartwatch sa dobro vidljivim ekranom i baterijom koja se ne mora puniti svaki dan ali bas ta dva uslova su eliminisali 90%+ kandidata, pa sam kupio Pebble 2. Kompanija propala, fitbit otkupio pebble prije svega da eliminise konkurenciju ali uprkos tome i ostalim manama (losa rezolucija, mali, crno-bjeli ekran, itd, itd) bas sam zadovoljan. "Out of the box" nije los uredjaj ali sad sam instalirao i podesio sve kako mi odgovara, fakat ne vidim razloga za satove koji kostaju 4-5 puta vise...
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja sam htio uzeti Pebble Time Steel. Ali fitbit ih uze i ugasi.

    Da li se moze preko njih i dalje dobivati notifikacije za sms, poziv i sl i ove 3rd party kao sto je whatsapp? na kraju krajeva to mi jedino i treba sat samo za notifikacije kad bih uzimao smartwatch.

    Svidjaju mi se plaho i ovi Nokijini satovi
     
  3. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Definitivno sve notifikacije rade, SMS, gmail, ako je update za telefon na raspolaganju sat te obavjestava i pruza ti opciju da otvoris update dok je telefon jos u dzepu. Instalirao sam aplikaciju koja me upozorava ako sam u krajnjem dometu za bluetooth izmedju sata i telefona (cirka 10 metara)
    Vibracije su odlicne, nemoguce je propustiti notifikaciju. Obozavam ova dugmad, za sat stvarno ne treba touchscreen. Ekran je vidljiv u svakom osvjetljenju, mozes sat taknuti ili "trznuti" zglob da aktiviras accelerometer da osvjetlis ekran u mraku. Cak sam i koristio mikrofon za odgovor na sms,

    Mislim da je Pebble odabrao pravi pristup, sat treba biti u "simbiozi" sa telefonom, neki satovi nenamjorno pokusavaju da zamjene telefon, mislim da su touchscreen satovi pogresan pristup.
     
  4. Minx

    Minx Aktivista

    Mi A1 stigao.
    Za sada odusevljena. Radi kao doxa :D
    Rekla bih da je sve kao u recenzijama, odlican izbor za <500KM.
     
  5. kio

    kio Komšija

    Kontam tamo nekada oko Nove Godine :D Ako nije tajna jesi li uzimala preko grearbest-a? i koliko je carina ~30%?
     
  6. Minx

    Minx Aktivista

    Honorbuy, narucila prijateljici u Austriju sa evropskog skladista tako da za carinu ne znam ali mislim da je standardno 10% + taksa + pdv na to sve, cca 30-40%.
     
    Last edited: Nov 1, 2017
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako dobiti gmail bedzeve neprocitanih poruka na androidu?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Nova launcher - tesla unread
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Moze li ista bez launchera? Ovaj defaultni radi kako treba i neda mi se zajebavat.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. Minx

    Minx Aktivista

    Oreo ima tu opciju samo treba docekati update.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    haj probaj skinuti ovu zadnju verziju launchera za samsung, i javi dojmove jel se sta promjenilo.

    btw sve je ofisl, nista ne sikiraj
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako da upedejtujem samsung launcher?

    Stoji samsung experience verzija 8.1 instalirana.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

    Google play store, pa slide prena desno, my apps, i vidi ima li update.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nema druze vise azuriranja. Sve azurirano.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

  16. Esh

    Esh HWB

    Razer je vrlo jak brand među mlađom publikom i igračima, no nisam siguran da ih 120 Hz ekran baš dovoljno izdvaja među ostalim telefonima...
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kazu recenzenti da nevjerovatno dobro i fluidno izgleda. Takodjer i zvucnici su predobri, a ima poveliku bateriju. Djeluje interesantno, a moram priznati s obzirom da je Razer u pitanju, ocekivao sam cijenu $1000-1200. :D
    Cijena jeste niza od vecine flagshipa, ali su tu i kompromisi. Nema 3.5mm dzek, nije vodootporan, nema bezicno punjenje, nema slusalica u kutiji, osrednja kamera. Kad kazem osrednja, naravno mislim da nece obarati rekorde, a ne da je losa.
    Sve to su donekle sitnice, ali da bi se izdvojio ne moze imati jedan ili dva aduta a da fali toliko, hajmo reci, osnovnih stvari.
     
  18. lolak

    lolak Aktivista

  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    meni ovaj razer pravo fino izgleda,svidja mi se dizajn i ona boja
    vidi se i na videu da je jako fluidan
    ovo je neki midrange telefon koji je baziran na igre i fluidnost
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    SD 835 i 8gb Rama mid range :D
     
    zoi likes this.