Sony PlayStation 4 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 21, 2013.

  1. Pasha

    Pasha Komšija

    Taj vertical stand nista ne pomaze jer sam ga i probao ,pogotovo u zahtjevnijim igrama a samo takve sada dolaze.
    Nekome ne smeta bucna konzola a nekome da. Svako ima svoje kriterije i ja volim da je totalno necujna.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kod mene na Pro 7100 niti ima velike buke, niti pištanja zavojnica. Nije na nivou Xbox One (S) ali opet je daleko tiše nego PS3 Slim npr.
     
  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Mislim da cu uskoro imati nesto vise vremena za gaming (nisam nista odigrao posteno ima 2 god. osim FIFA-u sto opalim) pa planiram uzeti par naslova. Planiram uzeti CoD WWII ili BF1, Tekken 7 ili Injustice 2, Horizon Zero Dawn i mozda jos jedan naslov. Ima li ista od ovih novijih (recimo 2016-2017) AA naslova sto bi mi preporucili?
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ako nisi igrao Witchera uzmi njega.

    @Pasha znam da ti vertikal stand sam od sebe nebi pomogao, ali ta solucija sa ventilatorom + vertical stand bi te sacuvala muke oko izrade nogica, i nebi toliko unakazila konzolu. Ja inace igram na slusalicama, koje su ujedno i semi-noise-cancl. Nekad zena dodje i kaze mi, sta se to toliko cuje... Ja fakat nista ne cujem, ali razumijem u potpunosti da ni ti neces da se cuje - ikako, pa shvatam razlog ventilatora (i ja bi vjerovatno isto odradio).

    A za Mafiju, pa ja sam bukvalno sve na Hard odigrao da mi bude 'zanimljivije'. Evo dijelim sad drugu rundu distrikta, i reko necu vise ovo sranje, nista novo, sve po starom, ali me zanima kako ce zavrsiti pa cu sad preko vikenda da istamburam na Easy sve. Sinoc sam malo upalio na easy, joj prelako, i aim-assist, ides kroz njih kao kroz maslac :) A nebi preporucio igru fakat nikome, radije GTA ponoviti nego ovo igraati uopste.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nemoj Witchera, predug je, radije odigraj četri druge igre. Možeš je početi a da je nikad I ne završiš jer igra ide lagano na preko 100 sati.
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Igrao sam Witcher-a na PC-u. Znam da sam imao 40 i kusur sati a nigdje nisam bio stigao haha... inace top je igra nema sta.
     
  7. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Kako bi vertical stand trebao pomoc u hladjenju kad konzola nema otvore sa donje strane pa da joj smeta kad je polozena, a u biti ima otvor sa bocne desne strane koji bi se malo i zatvorio ako stavis vertikalno, govorim za pro.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa imaš ventilator na vertical stand, valjda bi on trebao pomoći.
     
  9. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Ahaa, e to je drugo, nisam znao da ima vent, to valja ako ni on nije bucan.
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Niko nije konstatovao da pomaze vertikal stand, samo da bi njemu mozda bila bolja solucija umjesto ovih nogu.

    Evo test, temp su manje vise identicne:
    https://www.reddit.com/r/PS4/comments/5vktyh/video_i_thermal_tested_the_ps4_pro_in_horizontal/

    Slucaj kod mene je kad je uspravim onda bude vise "na otvorenom" pa samim tim vise dise, a dok kad je polozena onda ima zid iza odmah. To je zbog mog setupa, ali to nije ni bila tema nego kako bi sebi Pasha ustedio malo posla i nebi "pokvario" izgled konzole.

    Konkretno je tema bila: Noge vs Stand.
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Witcher + 2 ekspanzije 99 sati mi je trebalo da predjem. Ostalo mi je jos side misija poprilicno ali eto za main story otprilike 99 sati, doduse nije samo main story jer sam ganjao witcher gear.

    Ono jeste opsirna igra, ali ako ce imati vremena za gaming svakako je ne treba propustiti, po meni je bolje jedna kvalitetna igra nego 4 onako.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
    Vedo and donjapa like this.
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Bolje jedan Witcher nego 4 druge igre :D
     
    Vedo and donjapa like this.
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Definitvno.. imam 160 sati na Witcheru, top top top.

    Preporuke: Crash, Horizon, Until Dawn, Uncharted obavezno, Last of us, Bloodborne, Ratchet & Clank, Last Guardian..
     
  14. Pasha

    Pasha Komšija


    I meni bi slusalice bile ok ali imam malo dijete i ako vec igram navece moram slusati babyphone tak9 da mi je bitno da imam tihu konzolu.

    Druga stvar vertikal stand mi ne moze pomoci jer bi tako uzeo sa konzolom oko 36cm prostora prema gore kojeg ja nemam... meni je konzola i sve ostalo na polici iznad tv-a. A ovako stanu gamepad-i ispod kada ne igram i sve je super.
    Kada se sve uzme u obzir ovo je bila jedina mogucnost s obzirom na moje mogucnosti. :)
     
    donjapa likes this.
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bolje probušiti zid i smjestiti konzolu u totalno drugu prostoriju. :D
    A službeni vertical stand nema ventilator, ne znam otkud ta priča.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nema službeni, ima kineski.
     
  17. Pasha

    Pasha Komšija

    Ja sam probao sve to vjerujte mi i to je sve cuna... pocev od tih vertical standova, coolera za laptop pa do onih ventova sto se nazad zakace.
    Ko da sam ja htio da ovako zavrsi da busim konzolu.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja nisam primjetio da se cuje PS4 ikad. Uvijek Gold sluse na usima i sa rajom u partiju, i kad se ne igraju iste igre. Kad gledam Netflix, HBO go, amazon video, nemam pojma da sam je cuo. Mada meni to nikad nije smetalo pa i ne obracam paznju. Redovno brisem prasinu sa PS. Jednom sedmicno ako nista. Tako jos od PS1 dana.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Igra covjek skoro u potpunoj tisini, mora cuti. A konzola ce ti prohodati i postati svjesna sa jos par modova :D
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Jedini način da ne čuješ PS4 jeste ili modovati konzolu ili igrati sa slušama. Ko je mimo toga ne čuje treba posjetiti otorinolaringologa :D