Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nece to tako brzo :D
     
  2. lolak

    lolak Aktivista

    Pa ne znam.. gledam whattomine, 1070 profit oko 2,3 dolara dnevno..

    Nego, ima li ko od iskusnih preporuciti kakav upcoming ICO?
     
  3. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Meni 7 komada 1070 450eur zaradjuju po danasnjoj cijeni
    Pa nemoj da ocekujes ubrzo neke kartice jeftino :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. lolak

    lolak Aktivista

  5. Esh

    Esh HWB

  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Linus shitshow je sahat dug, pa koga interesuje: 00:10:14 - Cryptocurrency mining on Threadripper could pay for itself in less than a year

    A taj bullshit mi stvarno ide na nerve - treba ti X vremena za X zaradu i onda ljudi na godišnjem nivou planiraju a vrtijednosti se mijenjaju iz sata u sat.
     
  7. Ninja

    Ninja Komšija

  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  9. NAILS

    NAILS Moderator

  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Koordinirano dump-anje je u toku, samo je pitanje hoce li biti veceg povratka.
    Sve nekako mislim da nece pohlepnici odoljeti da jos jednom ne ogule sitne ribe.
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Eto koliko malo treba da se obore sve kriptovalute. Sta sad pricaju oni koji su se kleli da ce ovo biti vrh, nekontrolisana valuta, hu-ha. Lagano te vlade ukrote, ne mozes nigdje. Dzaba ti valuta kad je ne mozes nigdje koristiti. Vidjecemo sta ce biti, uvijek sam bio skeptican, ali moze se desiti potpuno obratno da se sve okrene.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zazivjet ce kriptovalute u iducih 5-10 godina ali tipa e-krone gdje je sve kontrolisano od vlada.
    Sam euro je vec polu-digitalan.
     
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ma dobro, mi u Swe ne koristimo novcanice haman nikako. Ono sto govorim je decentralizovane kriptovalute koje su nekontrolisane od strane vlada - not a chance.
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    U većini boljih zemalja ljudi ne koriste ni fizičke kreditne kartice, izvade telefon, scan 2-3sec, placeno.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Možda je sad i solidna prilika za kupovinu, posebno nekih altova..
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma ne mozes biti pametan, tako se govorilo i nakon onog prvog velikog pada pa je sad sve jos 50% nize.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imam feeling da nas ceka totalni krah. Brace for impact!

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
    donjapa likes this.
  18. Esh

    Esh HWB

    Last edited: Feb 6, 2018
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    Forumasi, jel i dalje holdate ili ste se uspjeli rijesiti dok je bilo na peaku?

    Kolega s posla kaze da nece dirati, bio je spreman izgubiti sve kad je ulozio, tako da ce ih ostaviti pa vidjeti dokle i sta. On se nada nekom nerealnom skoku, a kao sto sam priznaje ne mora nista ni biti, kockao se, pa sta bude bice.

    Ja se 3 sedmice zajebavao sa registracijom da i sebi kupim malo coinova, ali srecom vracali 4 puta authentikaciju, uvijek neki drugi razlog (ne moze scan, mora biti slika i sl), dobro mi doslo na kraju.
     
  20. lolak

    lolak Aktivista

    Najbolje bi bilo znati dokle ce padati pa u kupovinu..:)