Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako ba ostaje, poslušaj šta Ratko reče.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Procitaj artikal ili pogledaj video od UIO, nije 50 nego 300km sad.
     
  3. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Da evo zvao sam UIO sad, kazu ocekuju u februaru da ce objavit sluzbeni list sa svim informacijama, dok ne objave ne narucujte nista :p
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    e to je super vijest :D
    ma svakako necu u februaru kupovati,tako da nece biti problema
    sto se telefona tice...ima odlicnih modela do 300 KM sa neta,posebno ovih kineskih brendova...ako se za njih odlucim
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    gluplji novinski clanak u zivotu nisam procitao a uz to i konfuzniji
    iz ovog teksta bukvalno nista nije jasno i samo jos vise dovodi u zabunu ljude...kod nas svako novinar jbte
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Tipicno za njih svega ubace a nema logike :D

    Na kraju ce biti opet do 50km kupuj i rahat :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    nije lose da se covjke ne sikira vise :)

    Sent from my NOTE 8 using Tapatalk
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Vec sam ti napisao: https://forum.hardwarebase.net/inde...kupovina-diskusije.19855/page-226#post-514511

    "Primjerice, ako fizička osoba dobiva od fizičke osobe iz inozemstva određeni paket besplatno, pravo oslobađanja je do 90 KM. U slučaju da fizička osoba u BiH naručuje određenu robu iz inozemstva i tu robu plaća, tada je pravo oslobađanja do 300 KM. "


    https://www.vecernji.ba/vijesti/bez...esti-roba-u-vrijednosti-do-600-maraka-1223387
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ima li neko pretpostavaku neku zbog čega su ovo izmjenili? Šta ih je to natjeralo? Baš im je odgovaralo da nas zakidaju..
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Usklađivanje sa EU regulativama.
     
    lolak and Aldiin like this.
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Najprije ovo što kaže zoi, a onda i rasterećenje carine. Svakako oni nisu mogli kvalitetno pregledati i ocariniti toliki broj pošiljki.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I dalje ci imati puno posla oko pregleda robe, cak ce sada biti i vise, samo sto ce manje robe biti za postupak carine.

    Btw ja se kladim da su mi sestricu mahnuli igracku Wolwerine za novu godinu. :)
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Ostaje jos jedan problem, barem sa Amazonom tj. onima koji prodaju preko njega, a to je da se iz cijene izbije PDV iz zemlje odakle se roba salje pa onda dodaju nasi troskovi, carina i pdv. Jedan od rijetkih sajtova gdje je to moglo je ComputerUniverse.net, ali su se “malo pokvarili”.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kada bi ovo moglo stupiti na snagu?
    Brzo ili ono naše, cekaj pola godine da usvoje pa još pola ko zna radi cega?
     
  16. lolak

    lolak Aktivista

    2-3 sedmice
     
  17. heroic

    heroic Komšija

    Sto su se "pokvarili"?
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Na podršku putem e-maila se čeka jako dugo, po 15-tak dana. 2x mi istu pošiljku poslali u Kinu..
     
  19. heroic

    heroic Komšija

    Nisam nikad imao problem sa posiljkama, ali email im je bas katastrofa, pogotovo sad ovaj novogodisnji period nista mi nisu odgovorili, iako je na kraju problem rijesen.

    Meni su super generalno, ako nesto nema, samo pitas i nabave, ako je cijena prevelika, javis gdje je jeftinija pa spuste, jos sad kad ukinu carinu do 300KM...bice shoppinga :D

    Moze li se Surface Pro kupiti negdje u BiH, onako sto legalnije moguce?
     
  20. lolak

    lolak Aktivista

    Surface u BiH nula bodova. Austrija, Njemacka, compuniverse, amazon..
     
    heroic likes this.